Manchester

Prodloužený víkend v Manchesteru

Plánujete prodloužený víkend v Manchesteru? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Manchesteru

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Manchesteru na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Town Hall, Castlefield, Heaton Park a mnoho dalších. Manchester se nachází ve Spojeném království přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Manchesteru je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Spojené královstvíSpojené království
👀 Památky
⚽ Fotbal
🏛️ Architektura
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát

Spojené království

Letiště

1 letiště (MAN)

Co vidět v Manchesteru

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 24 míst, co vidět v Manchesteru .

 • Town Hall
   

  Town Hall

  Town Hall nebo-li radnice v Manchesteru je velkolepá budova postavená v gotickém stylu v roce 1877. Nachází se na náměstí Albert Square a je jednou z nejvýznamnějších památek města. Budova slouží jako sídlo městské rady a je otevřena pro veřejnost, můžete tak navštívit mnoho místností a sálů, včetně velkolepého radničního sálu, kde se konají oficiální ceremonie a slavnosti.

 • Castlefield
   

  Castlefield

  Castlefield je historická čtvrť v centru Manchesteru, nacházející se zhruba kilometr jihozápadně od radnice na nábřeží řeky Irwell. Tato oblast byla v minulosti důležitým průmyslovým centrem s mnoha kanály a sklady, které sloužily k přepravě zboží po celé Británii. Dnes je Castlefield oblíbenou turistickou atrakcí a relaxačním místem pro místní obyvatele. V oblasti Castlefield najdete mnoho historických budov a památek, včetně stojících zbytků římské pevnosti Mamucium, která byla postavena v roce 79 n.l.

 • Heaton Park
   

  Heaton Park

  Heaton Park je velký park v severní části Manchesteru. Rozkládá se na ploše více než 600 akrů a je to největší park v Manchesteru a jeden z největších městských parků v Evropě. Park byl otevřen v roce 1902 a je populárním místem pro procházky, pikniky a sportovní aktivity. V parku najdete mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně historického Heaton Hall, který slouží jako muzeum. V areálu parku se nachází také velké množství zahrad a zelených ploch, golfové hřiště, jezera, kavárny a restaurace. Heaton Park je také populárním místem pro konání kulturních akcí a festivalů.

 • Manchester Cathedral
   

  Manchester Cathedral

  Katedrála v Manchesteru, oficiálně nazývaná Katedrála svatého Jana Křtitele, je gotická katedrála postavená v roce 1421 a nachází se v srdci města. Katedrála je jednou z nejvýznamnějších historických památek Manchesteru a je významným centrem křesťanského života v regionu. Katedrála je známá svým velkolepým interiérem s vysokými klenutými stropy a vitrážovými okny, které vyobrazují biblické scény a svaté postavy. V katedrále se nachází mnoho soch, oltářů a náhrobků, které dokumentují dlouhou historii města. Katedrála je otevřená pro veřejnost a návštěvníci mohou navštívit kryptu, kde se nachází náhrobní kameny některých významných osobností města.

 • The Quays
   

  The Quays

  The Quays je moderní čtvrť v Manchesteru, která se nachází na břehu řeky Irwell a Manchester Ship Canal. Salford Quays byly původně průmyslovou oblastí, ale v posledních desetiletích se staly centrem kulturního a obchodního dění. V Salford Quays najdete mnoho moderních budov, jako je například budova BBC, MediaCityUK, The Lowry, Imperial War Museum North a mnoho dalších. Tato čtvrť je také domovem mnoha obchodů, restaurací, kaváren a hotelů. Kromě toho jsou v této oblasti také moderní sportovní centra, jako je například The Helly Hansen Watersports Centre, kde se mohou návštěvníci věnovat různým vodním sportům.

Počasí v Manchesteru

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Manchester

K cestě do destinace Manchester lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Manchester MAN

Ubytování v Manchesteru

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 40 hodinami
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz