Leeds

Leeds průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Leeds

Leeds je město na severu Anglie a centrum metropolitního distriktu City of Leeds, který je součástí hrabství West Yorkshire. Městem protéká řeka Aire. Leeds patří mezi nejzelenější evropská města, najdete tu spoustu parků. Největší je Roundhay park s rybníky a kavárnami, dále pak Hall park s japonskými zahradami. Ve městě jsou dvě univerzity, je tu proto velká koncentrace studentů. Nezapomeňte navštívit Kirkgate market – jde o největší tradiční britský trh v Evropě.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Royal Armouries Museum
 

Royal Armouries Museum

Králův arzenál v Leedsu je největší muzeum zbraní a vojenského vybavení ve Velké Británii. Vystavuje více než 8 500 exponátů z různých období a zemí. V muzeu můžete vidět zbraně, brnění, meče, luky a mnoho dalšího. Pro milovníky historie a vojenského umění je to nezapomenutelný zážitek.

Leeds City Museum
 

Leeds City Museum

Leeds City Museum je skvělým místem pro objevování historie a kultury města Leeds. Muzeum nabízí rozmanité sbírky, včetně starověkých artefaktů, přírodních věd a moderního umění. Interaktivní výstavy umožňují návštěvníkům zapojit se do zážitku a získat hlubší porozumění historii města. Vstup do muzea je zdarma a je otevřeno denně. Určitě navštivte toto fascinující místo při návštěvě Leedsu.

1904 Platt built condensor mule (self-actingb) at Armley Mills Industrial Museum near Leeds, Yorkshire , used for spinning wool. This mule is…
 

Leeds Industrial Museum at Armley Mills

Leeds Industrial Museum at Armley Mills nabízí fascinující pohled na průmyslovou historii města. Nachází se v bývalé vlnařské továrně a prezentuje historii textilního průmyslu, největšího zaměstnavatele v oblasti. V muzeu se můžete projít po vlnařských strojích, vidět, jak se vyráběly příze a tkalcovské výrobky, a prozkoumat životy dělníků v průmyslu. Pro milovníky historie a průmyslového dědictví je toto místo nevynechat!

Golden Acre Park
 

Golden Acre Park

Golden Acre Park je ideálním místem pro piknik nebo procházku v přírodě. Tento park se nachází v krásné oblasti Leeds a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Můžete se projít kolem jezera nebo si užít krásnou zahradu plnou různých druhů rostlin. Golden Acre Park je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

Roundhay Park
 

Roundhay Park

Roundhay Park je největším parkem v Leedsu a nabízí nádherné procházky kolem jezera, zahrad a lesů. Park hostí mnoho kulturních akcí, jako například koncerty, festivaly a divadelní představení. Pro sportovní nadšence je k dispozici řada aktivit, jako jsou tenisové kurty, fotbalová hřiště a cyklostezky. Roundhay Park je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek v přírodě, které rozhodně stojí za návštěvu.

Park Square
 

Park Square

Park Square je krásným místem k relaxaci v centru Leedsu. Tento park nabízí klidné prostředí pro pikniky, procházky a odpočinek od rušného města. Park Square je obklopen historickými budovami a je populárním místem pro pořádání kulturních akcí a festivalů. Navštivte Park Square, abyste si užili příjemný den v přírodě uprostřed města Leeds.

Leeds - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1167 km
Nejbližší letiště LBA
10 km od centra
Přímý let
~ 1h 43min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
LBA
Leeds
LeedsRoyal Armouries MuseumLeeds City Museum1904 Platt built condensor mule (self-actingb) at Armley Mills Industrial Museum near Leeds, Yorkshire , used for spinning wool. This mule is…Golden Acre ParkRoundhay ParkPark SquareAbbey House MuseumKirkstall AbbeyTropical WorldTemple NewsamThackray Museum of MedicineBramham Park

Počasí jaro

Březen
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 18 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 14 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 42 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz