Durham - Durham Millburngate Bridge

Durham průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Durham

Durham je malebné anglické město s bohatou historií, nacházející se v severovýchodní Anglii. Proslulé je především svým impozantním hradem a katedrálou, zapsaných na seznamu UNESCO. Malebné uličky nabízejí návštěvníkům řadu obchodů a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční anglický čaj. Ve městě nechybí ani univerzita, patřící mezi nejprestižnější v Británii. Projděte se kolem řeky Wear a nezapomeňte navštívit botanickou zahradu.

Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Durham Castle
 

Durham Castle

Durhamský hrad je impozantní stavba, která se tyčí nad městem Durham. Hrad byl postaven v 11. století a dodnes je zde sídlo univerzity. Prohlédněte si hradní kapli, která je zapsána na seznamu UNESCO, nebo se projděte po nádvoří s krásným výhledem na okolní krajinu. Navštivte tento historický skvost a prožijte jedinečnou atmosféru starověkého hradu.

Oriental Museum
 

Oriental Museum

Orientální muzeum v Durhamu je skvělým místem pro všechny, kteří se zajímají o asijskou kulturu a historii. Muzeum nabízí bohatou sbírku uměleckých děl a artefaktů ze všech oblastí Asie. Vstupné je přijatelné a prohlídka muzea je skvělou volbou pro rodiny i jednotlivce.

Durham Cathedral
 

Durham Cathedral

Durhamská katedrála je jedním z nejvýznamnějších stavebních skvostů v Anglii. Stojí na vrcholu kopce s krásným výhledem na okolní krajinu. Katedrála je známá svým impozantním gotickým stylem a historickými artefakty, jako je Magna Carta. Navštivte tento krásný kostel a prohlédněte si jeho nádhernou architekturu a umělecká díla, která z něj činí nezapomenutelnou zastávku na vaší cestě.

Adventure Valley
 

Adventure Valley

Pokud hledáte dobrodružství v přírodě, Adventure Valley v Durhamu je ideální destinací pro vás. Tento park nabízí širokou škálu aktivit pro celou rodinu, od lanových parků a horských kol až po zábavné hřiště pro děti. Navštivte Adventure Valley a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v krásné přírodě Durhamu.

Beamish Museum
 

Beamish Museum

Beamish Museum je skvělým místem pro poznání historie a kultury Durhamu. Tento venkovský muzeum nabízí návštěvníkům autentické zážitky z života v 19. a 20. století. Projděte se ulicemi starého města, ochutnejte tradiční jídlo a zúčastněte se řemeslných workshopů. Prozkoumejte expozice a dozvíte se více o životě na venkově a v městských oblastech. Určitě stojí za návštěvu!

Bowes Castle
 

Bowes Castle

Bowes Castle je historická památka nacházející se v Durhamu. Zdejší hrad byl postaven v 12. století a byl důležitým bodem při obraně hraničního území Anglie a Skotska. Dnes můžete procházet zříceninami hradu a obdivovat výhled na okolní krajinu. Navštivte Bowes Castle a prožijte nezapomenutelný zážitek z historie.

Durham - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1201 km
Nejbližší letiště MME
31 km od centra
Přímý let
~ 1h 46min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
MME
Durham - Durham Millburngate Bridge
Durham - Durham Millburngate BridgeDurham CastleOriental MuseumDurham CathedralAdventure ValleyBeamish MuseumBowes CastleAuckland CastleThe Bowes MuseumBarnard CastleRaby CastleEgglestone AbbeyHigh Force

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 17 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 19 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 13 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz