Durham - Durham Millburngate Bridge

Durham - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 16 míst, které musíš určitě navštívit v Durham.

Durham - co musíš vidět

Durham Castle
 

Durham Castle

Durhamský hrad je impozantní stavba, která se tyčí nad městem Durham. Hrad byl postaven v 11. století a dodnes je zde sídlo univerzity. Prohlédněte si hradní kapli, která je zapsána na seznamu UNESCO, nebo se projděte po nádvoří s krásným výhledem na okolní krajinu. Navštivte tento historický skvost a prožijte jedinečnou atmosféru starověkého hradu.

Oriental Museum
 

Oriental Museum

Orientální muzeum v Durhamu je skvělým místem pro všechny, kteří se zajímají o asijskou kulturu a historii. Muzeum nabízí bohatou sbírku uměleckých děl a artefaktů ze všech oblastí Asie. Vstupné je přijatelné a prohlídka muzea je skvělou volbou pro rodiny i jednotlivce.

Durham Cathedral
 

Durham Cathedral

Durhamská katedrála je jedním z nejvýznamnějších stavebních skvostů v Anglii. Stojí na vrcholu kopce s krásným výhledem na okolní krajinu. Katedrála je známá svým impozantním gotickým stylem a historickými artefakty, jako je Magna Carta. Navštivte tento krásný kostel a prohlédněte si jeho nádhernou architekturu a umělecká díla, která z něj činí nezapomenutelnou zastávku na vaší cestě.

Adventure Valley
 

Adventure Valley

Pokud hledáte dobrodružství v přírodě, Adventure Valley v Durhamu je ideální destinací pro vás. Tento park nabízí širokou škálu aktivit pro celou rodinu, od lanových parků a horských kol až po zábavné hřiště pro děti. Navštivte Adventure Valley a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v krásné přírodě Durhamu.

Beamish Museum
 

Beamish Museum

Beamish Museum je skvělým místem pro poznání historie a kultury Durhamu. Tento venkovský muzeum nabízí návštěvníkům autentické zážitky z života v 19. a 20. století. Projděte se ulicemi starého města, ochutnejte tradiční jídlo a zúčastněte se řemeslných workshopů. Prozkoumejte expozice a dozvíte se více o životě na venkově a v městských oblastech. Určitě stojí za návštěvu!

Bowes Castle
 

Bowes Castle

Bowes Castle je historická památka nacházející se v Durhamu. Zdejší hrad byl postaven v 12. století a byl důležitým bodem při obraně hraničního území Anglie a Skotska. Dnes můžete procházet zříceninami hradu a obdivovat výhled na okolní krajinu. Navštivte Bowes Castle a prožijte nezapomenutelný zážitek z historie.

Auckland Castle
 

Auckland Castle

Auckland Castle v Durhamu je fascinující historickou památkou. Hrad byl postaven v 12. století a sloužil jako rezidence biskupů Durhamu. V současné době je zde muzeum, které ukazuje historii hradu a jeho významu pro Durham. Navštivte hrad a procházejte se jeho krásnými zahradami. Užijte si výhled na okolí a poznávejte tuto fascinující část Anglie.

The Bowes Museum
 

The Bowes Museum

The Bowes Museum v Durhamu je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky umění. Sbírka zahrnuje více než 30 000 exponátů, včetně obrazů, soch a porcelánu. Muzeum je umístěno v impozantním paláci s krásnou zahradou, která nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštivte The Bowes Museum a prožijte nezapomenutelný zážitek v srdci Durhamu.

Barnard Castle
 

Barnard Castle

Barnard Castle je malebné městečko v hrabství Durham, které vás okouzlí svými historickými památkami a nádherným okolím. Největší atrakcí je hrad Barnard Castle, který se nachází na kopci s výhledem na řeku Tees. Procházejte se uličkami plnými krásných starobylých budov a navštivte místní muzeum Bowes, které ukrývá bohatou sbírku uměleckých děl. Určitě nevynechejte ani návštěvu místních trhů, kde si můžete zakoupit místní speciality.

Raby Castle
 

Raby Castle

Raby Castle je impozantní hrad v Durhamu, který se datuje až do 14. století. Tento klenot severovýchodní Anglie se nachází v nádherném parku a nabízí fascinující prohlídky pro milovníky historie. Uvidíte nádherné místnosti, nábytek, obrazy a sbírky, které vám přiblíží život šlechty v minulých staletích. Navštivte Raby Castle a prožijte nezapomenutelný zážitek v historickém Durhamu.

Egglestone Abbey
 

Egglestone Abbey

Egglestone Abbey je malebné místo v Durhamu, které si získá srdce všech milovníků historie. Tato ruiny středověkého kláštera nabízejí nádherný pohled na okolní krajinu a jsou skvělým místem pro klidnou procházku. Zdejší architektura a historie vás přenesou zpět do dávných časů. Navštivte Egglestone Abbey a prožijte nezapomenutelný zážitek v Durhamu.

High Force
 

High Force

High Force je impozantní vodopád v hrabství Durham. Voda padá z výšky téměř 22 metrů a vytváří nádhernou scenérii. Okolní krajina nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a pozorování přírodních krás. High Force je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Navštivte tento překrásný vodopád a užijte si nezapomenutelný zážitek!

Apollo Pavilion
 

Apollo Pavilion

Apollo Pavilion je moderní umělecké dílo, které se nachází v Durhamu. Tento betonový pavilon byl navržen a postaven v roce 1969 a je jedním z nejvýznamnějších příkladů brutalistické architektury. Pavilon je zvláštní tím, že jeho fasáda je pokryta různobarevnými mozaikami. Pokud hledáte neobvyklou atrakci, určitě navštivte Apollo Pavilion a obdivujte jeho jedinečnou architekturu.

Diggerland Durham
 

Diggerland Durham

Diggerland Durham je zábavní park pro celou rodinu. Zde si můžete vyzkoušet řízení různých druhů strojů, jako jsou bagry, buldozery nebo nakladače. Kromě toho jsou zde i atrakce pro děti, jako jsou skákací hrady a horské dráhy. Zažijte nezapomenutelný den plný zábavy a adrenalinu v Diggerlandu Durham.

Wharton Park
 

Wharton Park

Wharton Park je ideální pro odpočinek a relaxaci v centru Durhamu. S krásnými výhledy na město a řeku Wear, park nabízí klidnou atmosféru pro pikniky a procházky. Pro ty, kteří hledají aktivnější způsob trávení času, jsou k dispozici tenisové kurty a hřiště na košíkovou. Wharton Park je skvělým místem pro rodinný výlet nebo romantickou procházku ve dvou.

Botanic Garden
 

Botanic Garden

Botanická zahrada v Durhamu nabízí návštěvníkům úžasnou příležitost prozkoumat různé druhy rostlin a květin z celého světa. Vychutnejte si krásu zahrady, která je skvělým místem pro relaxaci a odpočinek. Zahrada je otevřena celoročně a pořádá se zde mnoho akcí, které přilákají návštěvníky z celého regionu.

Mapa

⭐ Vše (16)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Durham s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz