Manchester

Počasí Manchester - všechny informace

Plánujete cestu do Manchesteru? Přečtěte si náš průvodce počasím, abyste byli připraveni na pobyt v Manchestru.

Počasí v Manchesteru

Pokud plánujete navštívit Manchester, určitě byste měli být připraveni na nejrůznější druhy počasí. Toto město v severozápadní Anglii je známé svými proměnlivými klimatickými podmínkami, která mohou být velmi překvapivá a různorodá. Od mírných zimních dnů až po horká letní období, Manchester má v průběhu roku mnoho nejrůznějších období. V tomto článku se dozvíte podrobnější informace o počasí v Manchesteru v průběhu celého roku.

Kdy vyrazit do Manchesteru

Pokud plánujete cestu do Manchesteru, průměrná teplota se zvyšuje až od dubna. V lednu a únoru se teploty pohybují kolem 7 °C přes den a 2 °C v noci. Průměrná rychlost větru se v těchto měsících pohybuje kolem 27 km/h. Během jarních měsíců se teploty zvyšují a průměrné srážky se snižují. V létě může být poměrně teplo s běžnou teplotou přes den kolem 19-20 °C a průměrnou rychlostí větru kolem 16 km/h. Nicméně, srážky mohou být v Manchesteru celoročně vyšší, s nejvyššími srážkovými úhrny v prosinci s 83 mm a v říjnu s 78 mm. Při balení na cestu nezapomeňte na deštník a teplejší oblečení v případě nižších teplot v noci.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Manchesteru? Máme pro vás  přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cesty do Manchesteru v lednu, budete se muset připravit na chladné a větrné počasí. Běžná teplota přes den činí 7 °C a stoupá až na 11 °C v nejteplejších dnech. Během noci se ochlazuje na 2 °C. Průměrná rychlost větru je 27 km/h a srážky dosáhnou 78 mm. Doporučujeme s sebou vzít teplé oblečení a deštník.

Počasí únor

Pokud se chystáte navštívit Manchester v únoru, budete se muset připravit na chladnější počasí. Běžná teplota přes den i noc je kolem 7°C, ale teploty v nejteplejších dnech se mohou vyšplhat až na 12 °C. Můžete ale narazit i na silný vítr, přičemž průměrná rychlost větru je 27 km/h. Průměrné srážky v únoru dosahují 64 mm, takže si rozhodně nezapomeňte vzít deštník.

Počasí březen

Pokud se chystáte navštívit Manchester v březnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den 9 °C a běžnou teplotu přes noc 3 °C. Nicméně, v nejteplejší dny se teplota může vyšplhat až na 15 °C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h, což může dělat pocit chladněji. Srážky se v březnu snižují na 59 mm, ale stále je třeba počítat s možností deště. Nezapomeňte tedy na vhodné oblečení, které vás ochrání před chladem a vlhkostí.

Počasí duben

Pokud plánujete návštěvu Manchesteru v dubnu, očekávejte průměrnou denní teplotu 12 °C a nejteplejší dny s průměrnou teplotou 19 °C. Běžná teplota přes noc by se měla pohybovat kolem 4 °C. Rychlost větru by měla být mírná, s průměrem 20 km/h. Očekávejte srážky v průměru 57 mm, takže si s sebou vezměte vhodné oblečení, aby Vám déšť nezkazil plány.

Počasí květen

Pokud se chystáte navštívit Manchester v měsíci květnu, můžete očekávat příjemné teploty kolem 15 °C během dne a teploty až 23 °C v nejteplejších dnech. Noční teploty stoupají na průměrných 7 °C. Rychlost větru se pohybuje kolem 19 km/h a očekávat můžete 60 mm srážek, takže nezapomeňte na deštník. Celkově lze říci, že květen je v Manchesteru příjemným měsícem pro turistiku.

Počasí červen

Pokud plánujete cestu do Manchesteru v měsíci červnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den 19 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 25 °C. Během tohoto měsíce se ale teploty mohou pohybovat na extrémech, proto doporučujeme si s sebou vzít jak lehké oblečení, tak i něco na chladnější večery. Průměrná rychlost větru bývá kolem 16 km/h a srážky dosahují 67 mm. Je tedy vhodné si zabalit i deštník a nepromokavou bundu.

Počasí červenec

Pokud se chystáte cestovat do Manchestru v červenci, očekávejte běžnou teplotu přes den 19 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 26 °C. Běžná teplota přes noc bude kolem 11 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 16 km/h. Srážky v červenci činí průměrně 69 mm. Nezapomeňte si tedy přibalit sluneční brýle, klobouk a opalovací krém, ale také nepromokavé oblečení pro případ, že by pršelo.

Počasí srpen

Pokud máte v plánu navštívit Manchester v srpnu, připravte se na běžnou teplotu přes den kolem 19 °C a přes noc okolo 11 °C.  Srážky jsou s průměrem 65 mm na měsíc nižší než v předchozím měsíci. Průměrná rychlost větru se ustálila na 16 km/h. Máte-li v plánu strávit čas venku, berte s sebou teplejší oblečení na večery a zároveň i pláštěnku v případě deště.

Počasí září

Pokud se chystáte navštívit Manchester v září, můžete očekávat průměrnou teplotu kolem 17 °C přes den a 10 °C přes noc. Nejteplejší dny mohou být až o 23 °C teplejší. Rychlost větru se pohybuje okolo 17 km/h. Srážky jsou v září průměrné, s celkovým množstvím srážek kolem 59 mm

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Manchester v říjnu, mějte na paměti, že průměrná teplota v nejteplejších dnech je 20 °C, ale běžná teplota přes den pouze 14 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 21 km/h a srážky činí 78 mm. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 8 °C, takže je vhodné vzít si teplejší oblečení.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do Manchesteru v listopadu, běžná teplota přes den je 9 °C. Průměrná teploty v nejteplejších dnech dosahují 15 °C, ale běžná teplota přes noc klesá na 5 °C. Průměrná rychlost větru v listopadu dosahuje 22 km/h. Nepřekvapí Vás, že srážky v tomto měsíci dosahují 73 mm. Doporučujeme tedy připravit si teplejší oblečení i s deštníkem, abyste si svou cestu do Manchesteru co nejvíce užili.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte navštívit Manchester v prosinci, běžná teplota přes den je pouze 7 °C a průměrná teploty v nejteplejších dnech se pohybuje okolo 12 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 3 °C. Větru se musíte také bránit, protože průměrná rychlost větru je 24 km/h. Srážky jsou v prosinci na relativně vysoké úrovni, a to 83 mm. Doporučujeme si proto vzít teplé oblečení a ochranné pomůcky proti dešti, abyste si užili svůj pobyt v tomto městě v pohodě.

Aktuální počasí

"Pokud vás zajímá aktuální počasí v Manchesteru, jste na správném místě. Níže můžete vidět graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a následující dny. Pokud se chcete dozvědět více detailů, jako jsou východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek."
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
"Plánujete návštěvu kosmopolitního Londýna?" Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
7 °C 2 °C
Únor
7 °C 2 °C
Březen
9 °C 3 °C
Duben
12 °C 4 °C
Květen
15 °C 7 °C
Červen
17 °C 9 °C
Červenec
19 °C 11 °C
Srpen
19 °C 11 °C
Září
17 °C 10 °C
Říjen
14 °C 8 °C
Listopad
9 °C 5 °C
Prosinec
7 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Manchesteru

Nejlepší období pro návštěvu Manchesteru záleží na preferencích návštěvníka. Pokud má rád chladnější počasí a chce se vyhnout davům turistů, ideální pro něj bude březen až duben a září až listopad. V těchto měsících jsou běžné teploty přes den kolem 9-15 °C a srážky se pohybují okolo 60-78 mm. Pokud preferuje teplejší počasí, nejlepší možností bude červen až srpen, kdy běžné teploty přes den dosahují až 19 °C a srážky se drží okolo 65-69 mm. V těchto měsících se však také objevuje větší dav turistů.

Jaké je počasí v Manchesteru během léta?

Pokud se chystáte navštívit Manchester během léta, můžete očekávat teploty mezi 19 a 26 °C v průměru. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 19 °C a přes noc okolo 11 °C. Srážky se zvyšují oproti jiným letním měsícům, s průměrnými srážkami kolem 69 mm za měsíc. Průměrná rychlost větru se v létě snižuje na 16 km/h. Nenechte se překvapit střídáním slunečných a deštivých dnů a přibalte si do kufru vhodné oblečení.

Jaké je počasí v Manchesteru během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Manchester během zimy, můžete očekávat chladnější a vlhké počasí. V lednu a únoru jsou běžné denní teploty kolem 7 °C s průměrnou rychlostí větru 27 km/h. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 11 °C v lednu a 12 °C v únoru. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 2 °C. Můžete také očekávat srážky, které dosahují až 78 mm v lednu a 64 mm v únoru. Pokud tedy plánujete návštěvu Manchesteru během zimy, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení a deštník.

Jaká je průměrná teplota v Manchesteru v lednu?

V lednu je běžná teplota přes den 7 °C a běžná teplota přes noc 2 °C.

Kolik srážek může očekávat návštěvník v Manchesteru v zimě?

V prosinci a lednu může být srážek až 83 mm, což znamená, že je lepší si vzít deštník nebo nepromokavé oblečení.

Jaká je průměrná rychlost větru v Manchesteru?

Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 20-27 km/h, takže je nutné mít na paměti, že může být chladněji než ukazuje teploměr.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz