Manchester

Počasí Manchester - všechny informace

a čtenáři se dozví, co očekávat od této výjimečné britské destinace. "Plánujete cestu do Manchesteru? Přečtěte si náš průvodce počasím, abyste byli připraveni na to, co od tohoto města můžete očekávat. Nechte se inspirovat našimi tipy a radami pro perfektní pobyt v Manchestru.

Počasí v Manchesteru

Pokud plánujete navštívit Manchester, určitě byste měli být připraveni na nejrůznější druhy počasí. Toto město v severozápadní Anglii je známé svými proměnlivými klimatickými podmínkami, která mohou být velmi překvapivá a různorodá. Od mírných zimních dnů až po horká letní období, Manchester má v průběhu roku mnoho nejrůznějších období, které stojí za návštěvu. V tomto článku se dozvíte podrobnější informace o počasí v Manchesteru v průběhu celého roku.

Kdy vyrazit do Manchesteru

Pokud plánuješ cestu do Manchesteru, měj na paměti, že průměrná teplota se zvyšuje až od dubna. V lednu a únoru se teploty pohybují kolem 7 °C přes den a 2 °C v noci. Průměrná rychlost větru se v těchto měsících pohybuje kolem 27 km/h. Během jarních měsíců se teploty zvyšují a průměrné srážky se snižují. V létě může být poměrně teplo s běžnou teplotou přes den kolem 19-20 °C a průměrnou rychlostí větru kolem 16 km/h. Nicméně, srážky mohou být v Manchesteru celoročně vyšší, s nejvyššími srážkovými úhrny v prosinci s 83 mm a v říjnu s 78 mm. Při balení na cestu nezapomeň na deštník a teplejší oblečení v případě, že se bude očekávat nižší teplota v noci.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Manchesteru? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánuješ cesty do Manchesteru v lednu, budeš se muset připravit na chladné a větrné počasí. Běžná teplota přes den činí 7 °C a stoupá až na 11 °C v nejteplejších dnech. Během noci se ochlazuje na 2 °C. Průměrná rychlost větru je 27 km/h a srážky dosáhnou 78 mm. Doporučujeme s sebou vzít teplé oblečení a deštník.

Počasí únor

Pokud se chystáš navštívit Manchester v únoru, budeš se muset připravit na chladnější počasí. Běžná teplota přes den i noc je kolem 7°C, ale teploty v nejteplejších dnech se mohou vyšplhat až na 12 °C. Můžeš ale narazit i na silný vítr, přičemž průměrná rychlost větru je 27 km/h. Průměrné srážky v únoru dosahují 64 mm, takže se rozhodně nezapomeň vybavit deštníkem.

Počasí březen

Pokud se chystáte navštívit Manchester v březnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den 9 °C a běžnou teplotu přes noc 3 °C. Nicméně, v nejteplejší dny se teplota může vyšplhat až na 15 °C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h, což může dělat pocit chladněji. Srážky se v březnu snižují na 59 mm, ale stále je třeba počítat s možností deště. Nezapomeňte tedy na vhodné oblečení, které vás ochrání před chladem a vlhkostí.

Počasí duben

Pokud plánujete návštěvu Manchesteru v dubnu, očekávejte průměrnou denní teplotu 12 °C a nejteplejší dny s průměrnou teplotou 19 °C. Běžná teplota přes noc by se měla pohybovat kolem 4 °C. Rychlost větru by měla být mírná, s průměrem 20 km/h. Očekávejte srážky v průměru 57 mm, takže si s sebou vezměte vhodné oblečení, aby Vám déšť nezkazil plány.

Počasí květen

Pokud se chystáte navštívit Manchester v měsíci květnu, můžete očekávat příjemné teploty kolem 15 °C během dne a teploty až 23 °C v nejteplejších dnech. Noční teploty stoupají na průměrných 7 °C. Rychlost větru se pohybuje kolem 19 km/h a očekávat můžete 60 mm srážek, takže nezapomeňte na deštník. Celkově lze říci, že květen je v Manchesteru příjemným měsícem pro turistiku.

Počasí červen

Pokud plánujete cestu do Manchesteru v měsíci červnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den 19 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 25 °C. Během tohoto měsíce se ale teploty mohou pohybovat na extrémech, proto doporučujeme si s sebou vzít jak lehké oblečení, tak i něco na chladnější večery. Průměrná rychlost větru bývá kolem 16 km/h a srážky dosahují 67 mm. Je tedy vhodné si zabalit i deštník a nepromokavou bundu.

Počasí červenec

Pokud se chystáš cestovat do Manchestru v červenci, očekávej běžnou teplotu přes den 19 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 26 °C. Běžná teplota přes noc bude kolem 11 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 16 km/h. Srážky v červenci činí průměrně 69 mm. Nezapomeň si tedy přibalit sluneční brýle, klobouk a opalovací krém, ale také nepromokavé oblečení pro případ, že by pršelo.

Počasí srpen

Pokud máte v plánu navštívit Manchester v srpnu, připravte se na běžnou teplotu přes den kolem 19 °C a přes noc okolo 11 °C. Nejbližší pláže nejsou v dosahu, ale srážky jsou s průměrem 65 mm na měsíc nižší než v předchozím měsíci. Průměrná rychlost větru se ustálila na 16 km/h. Máte-li v plánu strávit čas venku, berte s sebou teplejší oblečení pro večery a zároveň i pláštěnku v případě deště.

Počasí září

Pokud se chystáš navštívit Manchester v září, můžeš očekávat průměrnou teplotu kolem 17 °C přes den a 10 °C přes noc. Nejteplejší dny mohou být až o 23 °C teplejší. Rychlost větru se pohybuje okolo 17 km/h. Srážky jsou v září průměrné, s celkovým množstvím srážek kolem 59 mm. Měj toto počasí na paměti, ať se na svou cestu připravíš správně.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Manchester v říjnu, mějte na paměti, že průměrná teplota v nejteplejších dnech je 20 °C, ale běžná teplota přes den pouze 14 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 21 km/h a srážky činí 78 mm. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 8 °C, takže je vhodné vzít si teplejší oblečení.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do Manchesteru v listopadu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je 9 °C. Průměrná teploty v nejteplejších dnech dosahují 15 °C, ale běžná teplota přes noc klesá na 5 °C. Průměrná rychlost větru v listopadu dosahuje 22 km/h. Nepřekvapí Vás, že srážky v tomto měsíci dosahují 73 mm. Doporučujeme tedy připravit si teplejší oblečení i s deštníkem, abyste si svou cestu do Manchesteru co nejvíce užili.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte navštívit Manchester v prosinci, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je pouze 7 °C a průměrná teploty v nejteplejších dnech se pohybuje okolo 12 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 3 °C, takže se připravte na studené večery. Větru se musíte také bránit, protože průměrná rychlost větru je 24 km/h. Srážky jsou v prosinci na relativně vysoké úrovni, a to 83 mm. Doporučujeme si proto vzít teplé oblečení a ochranné pomůcky proti dešti, abyste si užili svůj pobyt v tomto městě v pohodě.

Aktuální počasí

"Pokud vás zajímá aktuální počasí v Manchesteru, jste na správném místě. Níže můžete vidět graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a následující dny. Pokud se chcete dozvědět více detailů, jako jsou východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek."
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
"Plánujete návštěvu kosmopolitního Londýna?" Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
7 °C 2 °C
Únor
7 °C 2 °C
Březen
9 °C 3 °C
Duben
12 °C 4 °C
Květen
15 °C 7 °C
Červen
17 °C 9 °C
Červenec
19 °C 11 °C
Srpen
19 °C 11 °C
Září
17 °C 10 °C
Říjen
14 °C 8 °C
Listopad
9 °C 5 °C
Prosinec
7 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Manchesteru

Nejlepší období pro návštěvu Manchesteru záleží na preferencích návštěvníka. Pokud má rád chladnější počasí a chce se vyhnout davům turistů, ideální pro něj bude březen až duben a září až listopad. V těchto měsících jsou běžné teploty přes den kolem 9-15 °C a srážky se pohybují okolo 60-78 mm. Pokud preferuje teplejší počasí, nejlepší možností bude červen až srpen, kdy běžné teploty přes den dosahují až 19 °C a srážky se drží okolo 65-69 mm. V těchto měsících se však také objevuje větší dav turistů.

Jaké je počasí v Manchesteru během léta?

Pokud se chystáte navštívit Manchester během léta, můžete očekávat teploty mezi 19 a 26 °C v průměru. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 19 °C a přes noc okolo 11 °C. Srážky se zvyšují oproti jiným letním měsícům, s průměrnými srážkami kolem 69 mm za měsíc. Průměrná rychlost větru se v létě snižuje na 16 km/h. Nenechte se překvapit střídáním slunečných a deštivých dnů a přibalte si do kufru vhodné oblečení.

Jaké je počasí v Manchesteru během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Manchester během zimy, můžete očekávat chladnější a vlhké počasí. V lednu a únoru jsou běžné denní teploty kolem 7 °C s průměrnou rychlostí větru 27 km/h. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 11 °C v lednu a 12 °C v únoru. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 2 °C. Můžete také očekávat srážky, které dosahují až 78 mm v lednu a 64 mm v únoru. Pokud tedy plánujete návštěvu Manchesteru během zimy, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení a deštník.

Jaká je průměrná teplota v Manchesteru v lednu?

V lednu je běžná teplota přes den 7 °C a běžná teplota přes noc 2 °C.

Kolik srážek může očekávat návštěvník v Manchesteru v zimě?

V prosinci a lednu může být srážek až 83 mm, což znamená, že je lepší si vzít deštník nebo nepromokavé oblečení.

Jaká je průměrná rychlost větru v Manchesteru?

Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 20-27 km/h, takže je nutné mít na paměti, že může být chladněji než ukazuje teploměr.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz