Eday - ORCADVM ET SCHETLANDIÆ - Orkney and Shetland

Eday - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Eday.

Eday - co musíš vidět

Eday Heritage Centre
 

Eday Heritage Centre

Eday Heritage Centre je skvělým místem pro všechny, kdo se zajímají o historii a kulturu této krásné oblasti. Centrum nabízí fascinující výstavy a interaktivní zážitky, které vás provedou historií a tradicemi Eday. Od nádherné přírody až po fascinující příběhy místních obyvatel, Eday Heritage Centre je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka. Navštivte nás a objevte krásu tohoto nádherného místa!

Knap of Howar
 

Knap of Howar

Knap of Howar je nejstarší dochovaný dům z kamene v Evropě. Nachází se na ostrově Eday na Orknejích. Tento fascinující objekt byl postaven před více než 5000 lety a představuje neuvěřitelný příklad pravěké architektury. Prozkoumejte tento jedinečný historický poklad a přenesete se do dávných dob, kdy lidé stavěli své domovy z kamene a žili zemědělským způsobem života.

Knowe Of Yarso
 

Knowe Of Yarso

Navštivte Knowe Of Yarso na ostrově Eday a objevte tajemnou historii Skotska. Tato neolitická památka je stará přes 5000 let a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Prozkoumejte kamenné kruhy a hrobky, které jsou důkazem starobylé kultury. Navštivte Knowe Of Yarso a zažijte nezapomenutelnou cestu do minulosti Skotska.

Sanday Heritage Centre
 

Sanday Heritage Centre

Sanday Heritage Centre je skvělým místem pro návštěvníky, kteří si chtějí prohlédnout historii Orknejí. Centrum nabízí fascinující expozice a interaktivní prvky, které vám umožní prozkoumat místní kulturu a tradice. Můžete se těšit na ukázky řemesel a tradičních zvyků, stejně jako na exponáty týkající se místního způsobu života. Navštivte Sanday Heritage Centre a objevte bohatou historii této malebné oblasti.

Quoyness Chambered Cairn
 

Quoyness Chambered Cairn

Quoyness Chambered Cairn je starověká hrobka na ostrově Eday. Tento kamenný monument pochází z doby bronzové a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Orknejích. Prozkoumejte tuto fascinující historickou památku a objevte tajemství minulosti. Quoyness Chambered Cairn je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie a archeologie.

Castle o'Burrian
 

Castle o'Burrian

Hrad Castle o'Burrian se nachází na ostrově Eday a je ideálním místem pro milovníky historie. Tento hrad byl postaven v 16. století a sloužil jako obranná pevnost. Dnes můžete vidět zbytky hradu, který byl zničen během válek. Vstup do hradu je zdarma a nabízí krásný výhled na okolní krajinu a moře. Navštivte Castle o'Burrian a prozkoumejte tajemství minulosti tohoto historického místa!

Rendall Doocot
 

Rendall Doocot

Rendall Doocot je historická stavba na ostrově Eday. Tento starobylý klenutý domek byl v minulosti využíván k ukládání obilí. Dnes je to skvělé místo pro procházky a poznávání historie ostrova. Pokud se zajímáte o architekturu a historii, určitě navštivte Rendall Doocot a nechte se unést atmosférou minulosti.

The Setter Stone
 

The Setter Stone

The Setter Stone je největší kámen na ostrově Eday. Tento historický kámen má význam pro místní obyvatele a je oblíbeným místem turistů. Kromě toho, že nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, také slouží jako památník pro místní obyvatele, kteří zemřeli během první světové války. Navštivte tento jedinečný kámen a objevte jeho historii a význam pro ostrov Eday.

Taversöe Tuick
 

Taversöe Tuick

Taversöe Tuick je největší kamenná mohyla na ostrově Eday v Orknejských ostrovech. Tato starobylá stavba byla postavena v neolitu a sloužila jako hrobka pro místní obyvatele. Pokud máte rádi historii, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto fascinujícího místa, které vám připomene minulé časy a ukáže vám, jak žili naši předkové.

Mapa

⭐ Vše (9)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Eday s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz