Eday - ORCADVM ET SCHETLANDIÆ - Orkney and Shetland

Eday průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Eday

Eday je malebný ostrov nacházející se ve skupině Orknejských ostrovů ve Skotsku. Tento odlehlý ráj nabízí nádherné přírodní scenérie, bohatý ptactvo a fascinující historii. Navštivte zříceniny středověkého kostela v zátoce Calfsound, přírodní rezervaci Red Head a zároveň si vezměte bikiny na pláž Sands of Doomy. Pro pozorování tuleňů vydejte na sever ostrova. Eday je také známý svou vřelou pohostinností a místní atmosférou, kterou si zamiluje každý návštěvník.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Eday Heritage Centre
 

Eday Heritage Centre

Eday Heritage Centre je skvělým místem pro všechny, kdo se zajímají o historii a kulturu této krásné oblasti. Centrum nabízí fascinující výstavy a interaktivní zážitky, které vás provedou historií a tradicemi Eday. Od nádherné přírody až po fascinující příběhy místních obyvatel, Eday Heritage Centre je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka. Navštivte nás a objevte krásu tohoto nádherného místa!

Knap of Howar
 

Knap of Howar

Knap of Howar je nejstarší dochovaný dům z kamene v Evropě. Nachází se na ostrově Eday na Orknejích. Tento fascinující objekt byl postaven před více než 5000 lety a představuje neuvěřitelný příklad pravěké architektury. Prozkoumejte tento jedinečný historický poklad a přenesete se do dávných dob, kdy lidé stavěli své domovy z kamene a žili zemědělským způsobem života.

Knowe Of Yarso
 

Knowe Of Yarso

Navštivte Knowe Of Yarso na ostrově Eday a objevte tajemnou historii Skotska. Tato neolitická památka je stará přes 5000 let a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Prozkoumejte kamenné kruhy a hrobky, které jsou důkazem starobylé kultury. Navštivte Knowe Of Yarso a zažijte nezapomenutelnou cestu do minulosti Skotska.

Sanday Heritage Centre
 

Sanday Heritage Centre

Sanday Heritage Centre je skvělým místem pro návštěvníky, kteří si chtějí prohlédnout historii Orknejí. Centrum nabízí fascinující expozice a interaktivní prvky, které vám umožní prozkoumat místní kulturu a tradice. Můžete se těšit na ukázky řemesel a tradičních zvyků, stejně jako na exponáty týkající se místního způsobu života. Navštivte Sanday Heritage Centre a objevte bohatou historii této malebné oblasti.

Quoyness Chambered Cairn
 

Quoyness Chambered Cairn

Quoyness Chambered Cairn je starověká hrobka na ostrově Eday. Tento kamenný monument pochází z doby bronzové a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Orknejích. Prozkoumejte tuto fascinující historickou památku a objevte tajemství minulosti. Quoyness Chambered Cairn je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie a archeologie.

Castle o'Burrian
 

Castle o'Burrian

Hrad Castle o'Burrian se nachází na ostrově Eday a je ideálním místem pro milovníky historie. Tento hrad byl postaven v 16. století a sloužil jako obranná pevnost. Dnes můžete vidět zbytky hradu, který byl zničen během válek. Vstup do hradu je zdarma a nabízí krásný výhled na okolní krajinu a moře. Navštivte Castle o'Burrian a prozkoumejte tajemství minulosti tohoto historického místa!

Eday - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1492 km
Nejbližší letiště EOI
0 km od centra
Přímý let
~ 2h 8min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
EOI
Eday - ORCADVM ET SCHETLANDIÆ - Orkney and Shetland
Eday - ORCADVM ET SCHETLANDIÆ - Orkney and ShetlandEday Heritage CentreKnap of HowarKnowe Of YarsoSanday Heritage CentreQuoyness Chambered CairnCastle o'BurrianRendall DoocotThe Setter StoneTaversöe Tuick

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 10 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Bologna
Sardinie
Bergamo
🤘 Multi-city
🚀 1 631 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
😎 788 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
👌 764 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz