Stronsay - Holland Farm, Stronsay. A substantial stone farm in the south of Stronsay with much of its land managed for wildlife.

Stronsay průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Stronsay

Stronsay je malebný ostrov v Orknejském souostroví Skotska. Tento poklidný ráj nabízí nádherné scenérie, bohatý ptactvo a úchvatné pobřeží s bílými písčitými plážemi. Navštivte jedinečnou přírodní atrakci Vat of Kirbister. Prozkoumejte klidné vesničky, kde se můžete naučit o místní historii a kultuře, nebo si jen vychutnejte tradiční skotskou pohostinnost. Stronsay je ideální destinací pro milovníky přírody, rodiny hledající klidnou dovolenou nebo ty, kteří touží po dobrodružství v nezapomenutelném prostředí.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

The Gloup
 

The Gloup

The Gloup je přírodní úkaz na ostrově Stronsay v Orknejských ostrovech. Tato přírodní jeskyně, která se nachází na pobřeží, je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Můžete si zde prohlédnout krásné výhledy na moře a okolní krajinu. Doporučujeme navštívit v západních hodinách, kdy můžete pozorovat nádherné západy slunce nad mořem.

Stronsay Heritage Centre
 

Stronsay Heritage Centre

Stronsay Heritage Centre je skvělým místem pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o historii tohoto skotského ostrova. Centrum nabízí fascinující výstavy o životě a práci na ostrově, stejně jako o jeho přírodě a flóře. Návštěvníci si mohou prohlédnout také sbírku tradičních rybářských nástrojů a zbraní. Stronsay Heritage Centre je skvělým výchozím bodem pro objevování tohoto krásného a tajemného ostrova.

Castle o'Burrian
 

Castle o'Burrian

Hrad Castle o'Burrian se nachází na ostrově Stronsay a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Tento historický hrad byl postaven v 16. století a dnes slouží jako oblíbená turistická atrakce. Prozkoumejte zříceniny a objevte tajemné příběhy, které se zde odehrávaly. Navštivte Castle o'Burrian a prožijte nezapomenutelnou dovolenou na Orknejích.

Broch Burroughston
 

Broch Burroughston

Broch Burroughston je starodávná stavba na ostrově Stronsay. Tato historická památka byla postavena v době železné a je jednou z nejzachovalejších v celé Skotsku. Můžete si prohlédnout úchvatné zdi a věže, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek. Navštivte Broch Burroughston a objevte tajemství minulosti Skotska.

Sanday Heritage Centre
 

Sanday Heritage Centre

Sanday Heritage Centre je skvělým místem pro objevování historie Orknejí. Tento malý muzeum nabízí fascinující pohled na život na ostrově před mnoha lety. Zahrnuje expozice o rybolovu, zemědělství a tradičním řemesle. Navštivte toto místo a prohlédněte si sbírky starých fotografií a artefaktů, které vás přenesou do minulosti. Určitě stojí za návštěvu!

The Brough of Deerness
 

The Brough of Deerness

The Brough of Deerness je malebné pobřežní městečko na ostrově Stronsay, které je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Toto místo nabízí úchvatné výhledy na moře a přírodu, které vás jistě okouzlí. Prozkoumejte starobylé ruiny a historické památky, které se nacházejí v okolí. The Brough of Deerness je ideálním místem pro romantickou dovolenou nebo pro rodinný výlet.

Stronsay - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1479 km
Nejbližší letiště SOY
5 km od centra
Přímý let
~ 2h 7min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
SOY
Stronsay - Holland Farm, Stronsay. A substantial stone farm in the south of Stronsay with much of its land managed for wildlife.
Stronsay - Holland Farm, Stronsay. A substantial stone farm in the south of Stronsay with much of its land managed for wildlife.The GloupStronsay Heritage CentreCastle o'BurrianBroch BurroughstonSanday Heritage CentreThe Brough of DeernessBurroughston Broch

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 10 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz