Kirkwall - KIRKWALL HABOUR KIRKWALL ORKNEY ISLANDS SEP 2011

Kirkwall průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kirkwall

Kirkwall, malebné městečko na Orknejských ostrovech, je ideální destinací pro milovníky historie a překrásné přírody. Prozkoumejte impozantní katedrálu sv. Magnuse se svou bohatou historií a bludiště úzkých uliček vedoucích ke starobylému biskupskému sídlu. Nenechte si ujít i archeologický skvost, osadu Skara Brae, či návštěvu malebného přístavu. Kirkwall je dokonalým startovním bodem pro objevování okolních ostrovů a bažinaté krajiny plné tajemna.

Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

St Magnus Cathedral
 

St Magnus Cathedral

Katedrála svatého Magnuse je jednou z nejvýznamnějších památek ve městě Kirkwall na Orknejích. Katedrála byla postavena v 12. století a je jednou z nejstarších katedrál v celé Skotsku. Její gotická architektura a nádherné vitráže jsou jen některé z mnoha důvodů, proč byste měli navštívit tuto historickou památku. Uvnitř katedrály si můžete prohlédnout mnoho cenných artefaktů a hrobek významných osobností.

Orkney Wireless Museum
 

Orkney Wireless Museum

Orkney Wireless Museum je fascinující muzeum, které ukazuje historii bezdrátové komunikace. Nachází se v Kirkwallu na Orknejích a nabízí návštěvníkům možnost vidět staré rádiové přijímače, vysílače a další technologie. Muzeum se nachází v krásné historické budově a je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí objevit, jak se komunikovalo v minulosti. Navštivte Orkney Wireless Museum a prozkoumejte fascinující svět bezdrátové komunikace!

Cuween Hill Chambered Cairn
 

Cuween Hill Chambered Cairn

Navštivte starověké kamenné hroby Cuween Hill Chambered Cairn na Orknejích ostrovech. Tato mohutná stavba z doby neolitu poskytuje fascinující pohled na minulost. Přemýšlejte o tom, jak lidé před tisíci lety stavěli tyto monumenty, zatímco se procházíte temnými chodbami a obdivujete starobylé umělecké prvky vyryté do kamene. Prozkoumejte jedinečnou historii Orknejích ostrovů v tomto tajemném a magickém místě.

The Orkney Museum
 

The Orkney Museum

Pokud se zajímáte o historii, nenechte si ujít Orkneyské muzeum v Kirkwallu. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí fascinující pohled na život a kulturu Orknejí. Zajímavé exponáty zahrnují vikingy, archeologii, přírodu a mnoho dalšího. Pokud hledáte zajímavou a poučnou zastávku během vaší cesty, Orkneyské muzeum je pro vás ideální volbou.

Highland Park Whisky Distillery
 

Highland Park Whisky Distillery

Navštivte destilerii whisky Highland Park, která se nachází na Orknejích ostrovech ve Skotsku. Tato destilerie produkuje některé z nejlepších whisky na světě a je obklopena nádhernou přírodou. Prohlédněte si výrobu whisky a ochutnejte některé z nejlepších druhů. Tato zážitková destilerie je ideální pro milovníky whisky a přírody.

Grain Earth House
 

Grain Earth House

Dům Grain Earth je fascinující památka na historii Orknejí. Tento jedinečný dům, který byl vybudován z tradičních materiálů, jako je hlína a kámen, poskytuje pohled na to, jak lidé žili v minulosti. Navštivte tento dům a objevte tajemství minulosti Orknejí. Určitě to stojí za to!

Kirkwall - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1489 km
Nejbližší letiště KOI
4 km od centra
Přímý let
~ 2h 7min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
KOI
Kirkwall - KIRKWALL HABOUR KIRKWALL ORKNEY ISLANDS SEP 2011
Kirkwall - KIRKWALL HABOUR KIRKWALL ORKNEY ISLANDS SEP 2011St Magnus CathedralOrkney Wireless MuseumCuween Hill Chambered CairnThe Orkney MuseumHighland Park Whisky DistilleryGrain Earth HouseRennibister Earth HouseThe Bishop's PalaceMV ValkyrieKirkwall MarinaRing of Brodgar

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč

Jarní letenky na Sardinii

Itálie
Před 45 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz