Westray - Poppies at Papa Westray

Westray průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Westray

Westray je malebný ostrov nacházející se na severu Orknejských ostrovů ve Skotsku. Nabízí nádherné pobřeží, překrásné pláže a bohatý kulturní život. Prozkoumejte historii ostrova na Vikingovském sídlišti Noltland Castle či v prehistorickém sídlišti Skara Brae. Navštivte přístav Pierowall, kde můžete ochutnat čerstvé ryby v místních restauracích. Nezapomeňte se vydat na nedaleký ostrůvek Papa Westray, kde na vás čeká nejstarší dům světa - Knap of Howar.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Brough of Birsay
 

Brough of Birsay

Brough of Birsay je malebný ostrov na severu Skotska. Překrásná krajina, historické památky a výhled na moře jsou ideální pro romantickou procházku. Prozkoumejte zříceniny starobylého hradu a užijte si výhled na okolní krajinu. Pro milovníky přírody je zde mnoho druhů ptáků a možnost pozorování tuleně. Navštivte toto kouzelné místo a nechte se unést atmosférou Skotska.

Westray Heritage Trust
 

Westray Heritage Trust

Westray Heritage Trust je ideálním místem pro milovníky historie. Tento muzeum nabízí fascinující pohled na minulost ostrova, včetně archeologických nálezů a tradic místních obyvatel. Navštivte Westray Heritage Trust a prohlédněte si výstavy, které vám přiblíží historii a kulturu tohoto krásného ostrova. Určitě stojí za návštěvu!

Castle o'Burrian
 

Castle o'Burrian

Castle o'Burrian je starobylá pevnost na ostrově Westray na Orknejích. Postavena byla v 16. století a sloužila k obraně ostrova proti nájezdům Vikingů. Dnes zde můžete vidět ruiny pevnosti, které nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštivte tento historický symbol bojovnosti a odvahy a prozkoumejte tajemství minulosti Orknejích.

Noup Head Lighthouse
 

Noup Head Lighthouse

Maják Noup Head se nachází na útesu zvaném Noup Head na ostrově Westray. Tento maják byl postaven v roce 1898 a je jedním z nejkrásnějších na Orknejích ostrovech. Navštivte tento maják a užijte si nádherné výhledy na okolní krajinu a moře. V okolí se také nachází řada pěších tras, které vám umožní prozkoumat tuto krásnou oblast.

Noltland Castle
 

Noltland Castle

Hrad Noltland je půvabná historická památka na ostrově Westray. Byl postaven v 16. století a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Prozkoumejte tajemné podzemí hradu a objevte jeho fascinující historii. Navštivte tento hrad a užijte si nezapomenutelný zážitek z cestování do minulosti.

Quoygrew settlement
 

Quoygrew settlement

Sídliště Quoygrew na západním pobřeží ostrova Westray je fascinující historickou památkou. Toto starobylé sídliště pochází z doby bronzové a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Prozkoumejte pozůstatky domů a zemědělské technologie, které se zde používaly před tisíci lety. Sídliště Quoygrew je skvělým místem pro milovníky historie a archeologie.

Westray - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1509 km
Nejbližší letiště WRY
6 km od centra
Přímý let
~ 2h 9min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
WRY
Westray - Poppies at Papa Westray
Westray - Poppies at Papa WestrayBrough of BirsayWestray Heritage TrustCastle o'BurrianNoup Head LighthouseNoltland CastleQuoygrew settlementKnap of HowarLinks of NoltlandRSPB North HillWestray

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 10 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 5 °C

Počasí léto

Červen
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Bilbao centrum
porto
🤘 Multi-city
🤩 2 199 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz