Lerwick - Detail Clickimin Broch

Lerwick průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lerwick

Lerwick, hlavní město Shetlandských ostrovů, se nachází na severovýchodním pobřeží Skotska. Toto malebné přístavní městečko vás okouzlí svým šarmem, bohatou historií a pestrým kulturním životem. Procházka po úzkých uličkách, návštěva historických staveb nebo zkoumání místních řemesel vám umožní nahlédnout do života obyvatel tohoto odlehlého koutu světa. Nezapomeňte navštívit místní pláže, přírodní rezervace a užít si jedinečnou atmosféru tohoto fascinujícího místa.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Croft House Museum
 

Croft House Museum

Croft House Museum v Lerwicku přináší návštěvníkům příležitost nahlédnout do života na Shetlandských ostrovech v minulosti. Tento muzeum představuje autentický domov s tradičním interiérem, který ukazuje, jakým způsobem se zde žilo v minulých stoletích. Návštěvníci se dozví více o historii ostrovů a mohou si prohlédnout mnoho zajímavých artefaktů. Určitě stojí za návštěvu pro milovníky historie a kultury Shetlandských ostrovů.

Shetland Textile Museum
 

Shetland Textile Museum

Shetlandské textilní muzeum v Lerwicku přináší fascinující pohled na historii a tradice tkaní a pletení na Shetlandách. Prozkoumejte sbírky vlněných a hedvábných přízí, ručně vyrobených kusů a výrobních nástrojů, které ukazují umění a dovednosti místních řemeslníků. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si jedinečnou sbírku, která vás zavede do světa tradičních textilních technik.

Mareel
 

Mareel

Mareel je kulturním centrem města Lerwick na Shetlandských ostrovech. Toto moderní a stylové místo nabízí širokou škálu kulturních akcí, včetně koncertů, filmových projekcí a divadelních představení. Navštivte Mareel a užijte si nezapomenutelný zážitek z kulturního dění na Shetlandských ostrovech.

Shetland Museum
 

Shetland Museum

Shetlandské muzeum v Lerwicku nabízí fascinující pohled na historii a kulturu tohoto ostrovního ráje. Muzeum přináší návštěvníkům nevšední zážitek prostřednictvím interaktivních výstav, ukázkových předmětů a mnoha informací o historii Shetlandů. Prozkoumejte výstavy o vikingské minulosti, námořním průmyslu a mnoho dalšího. Shetlandské muzeum je skvělým způsobem, jak se seznámit s tímto krásným koutem světa.

Old Haa Museum and Tearoom
 

Old Haa Museum and Tearoom

Old Haa Museum and Tearoom je skvělým místem pro všechny, kteří chtějí poznat historii města Lerwick. Muzeum se nachází v historickém domě a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti Shetlandských ostrovů. Po prohlídce si můžete odpočinout v kavárně a ochutnat tradiční skotské speciality. Určitě neváhejte navštívit toto krásné místo během svého pobytu v Lerwicku.

Tangwick Haa Museum
 

Tangwick Haa Museum

Muzeum Tangwick Haa je skvělým místem pro návštěvu v Lerwicku. Nachází se v historické budově a nabízí fascinující pohled na život na Shetlandských ostrovech v minulosti. Muzeum obsahuje mnoho artefaktů, které ukazují, jak lidé žili a pracovali v této oblasti. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si tuto krásnou část Skotska z jiné perspektivy.

Lerwick - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1521 km
Nejbližší letiště LSI
72 km od centra
Přímý let
~ 2h 10min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
LSI
Lerwick - Detail Clickimin Broch
Lerwick - Detail Clickimin BrochCroft House MuseumShetland Textile MuseumMareelShetland MuseumOld Haa Museum and TearoomTangwick Haa MuseumBroch of ClickiminScalloway CastleScalloway Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 7 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 9 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 12 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 13 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 16 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 16 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 13 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 11 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 6 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz