Sanday průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Sanday

Sanday je malebný ostrov nabízející návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Tento skotský poklad se pyšní neuvěřitelně krásnými plážemi, bohatou historií a působivou přírodou. Prozkoumejte fascinující archeologické naleziště a kulturní památky, nebo se projděte po úchvatných pobřežních stezkách. Navštivte tradiční vesnice a ochutnejte místní speciality, jako je skotská whisky. Sanday je ideální destinace pro milovníky nejen přírody, ale také historie a kultury, která vás jistě uchvátí svou kouzelnou atmosférou.

Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Sanday Heritage Centre
 

Sanday Heritage Centre

Sanday Heritage Centre je skvělým místem pro návštěvu, pokud se chcete dozvědět více o historii Sanday. Tento malý ostrov je plný fascinujících příběhů a artefaktů, které jsou v muzeu vystaveny. Budete mít možnost vidět mnoho vzácných předmětů, jako jsou staré fotografie a nástroje, které používali ostrované v minulosti. Navštivte Sanday Heritage Centre a prohlédněte si krásnou historii tohoto půvabného ostrova.

Quoyness Chambered Cairn
 

Quoyness Chambered Cairn

Quoyness Chambered Cairn je starobylý hrob ze 2. tisíciletí př. n. l. na ostrově Sanday v Orknejských ostrovech. Tento kamenný kruh je jedním z nejvýznamnějších archeologických nálezů v této oblasti. Obdivujte zdejší působivou historii a užijte si nádherný výhled na okolní krajinu. Určitě stojí za návštěvu pro všechny milovníky historie a archeologie.

Heilsa Fjold
 

Heilsa Fjold

Heilsa Fjold je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Nachází se na ostrově Sanday, který je známý svými bílými plážemi a tyrkysovým mořem. Tento malý hotel nabízí pohodlné ubytování a vynikající služby. Hosté si mohou užít procházky po pláži, rybaření nebo pozorování ptáků. Heilsa Fjold je ideálním místem pro odpočinek a únik od každodenního shonu.

Start Point Lighthouse
 

Start Point Lighthouse

Maják Start Point je nejjižnějším bodem ostrova Sanday. Tento maják byl postaven v roce 1806 a dodnes slouží jako navigační bod pro lodě. Z vrcholu majáku se naskýtá nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Navštivte Maják Start Point a prožijte jedinečnou atmosféru tohoto historického místa.

Castle o'Burrian
 

Castle o'Burrian

Hrad Castle o'Burrian se nachází na ostrově Sanday a je ideálním místem pro milovníky historie. Tento historický hrad byl postaven v 10. století a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Prozkoumejte jeho zříceniny a objevte tajemství, která se zde skrývají. Navštivte Castle o'Burrian a prožijte nezapomenutelný zážitek ze skotské historie.

THE BELSAIR
 

THE BELSAIR

Pokud hledáte klidné a romantické místo na odpočinek, The Belsair na ostrově Sanday je tou správnou volbou. Tento útulný penzion nabízí nádherný výhled na moře a pláž v docházkové vzdálenosti. Užijte si krásné procházky po pobřeží, pozorování ptáků a sledování slunce, jak zapadá za horizont. The Belsair je ideální místo pro únik z ruchu města a relaxaci v příjemném prostředí.

Sanday - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1486 km
Nejbližší letiště NDY
1 km od centra
Přímý let
~ 2h 7min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
NDY

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz