Papa Westray - Papa Westray

Papa Westray průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Papa Westray

Papa Westray je malebný ostrov na severu skotského souostroví Orkneje. Toto tiché a klidné místo nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek se svými čistými plážemi, jedinečnou přírodou a bohatou historií. Prozkoumejte starobylý kostel sv. Boniface, který byl založen v 8. století a tajuplné kamenné obydlí Knap of Howar z doby kolem 3500 př. n. l. Užijte si pěší turistiku po nádherné krajině a potkáte množství ptáků, které zde hnízdí. Papa Westray je zkrátka rájem pro milovníky přírody a historie.

Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Knap of Howar
 

Knap of Howar

Knap of Howar je nejstarší dochovaný dům v Evropě. Nachází se na ostrově Papa Westray v Orknejských ostrovech. Tento dům byl postaven před více než 5000 lety a dodnes se z něj dochovaly pozůstatky. Navštivte tento unikátní historický památník a prozkoumejte jeho fascinující historii. Knap of Howar je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Leaper's Geo
 

Leaper's Geo

Leaper's Geo je úchvatné přírodní divadlo na ostrově Papa Westray. Tento skalnatý záliv nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Navštivte toto místo a užijte si klid a krásu přírody. Doporučujeme přijít brzy ráno nebo později odpoledne, abyste si užili nejkrásnějších západů slunce. Leaper's Geo je skutečným skvostem Papa Westray a nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

RSPB North Hill
 

RSPB North Hill

RSPB North Hill je nejlepší místo na Papa Westray pro pozorování ptáků. Nachází se na nejvyšším bodě ostrova a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Zdejší biotopy jsou domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně raritních druhů jako jsou bělokur či kulík říční. RSPB North Hill je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří hledají klid a krásu přírodního prostředí.

Castle o'Burrian
 

Castle o'Burrian

Hrad Castle o'Burrian je skvělým místem pro milovníky historie a přírody. Nachází se na ostrově Papa Westray a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a moře. Hrad byl postaven v 16. století a je obklopen malebným parkem. Navštivte toto místo a prožijte nezapomenutelný zážitek plný krásy a historie.

Noup Head Lighthouse
 

Noup Head Lighthouse

Noup Head Lighthouse je jedním z nejvýše položených majáků ve Skotsku. Nachází se na útesu v blízkosti pobřeží ostrova Papa Westray. Tento maják byl postaven v roce 1898 a dodnes slouží jako navigační bod pro lodě plující v této oblasti. Okolní krajina nabízí nádherné výhledy a je oblíbenou lokalitou pro pozorování místní fauny, včetně tuleňů a ptáků mořských.

Noltland Castle
 

Noltland Castle

Noltland Castle je malebný zříceninový hrad na ostrově Papa Westray. Tato historická památka pochází z 16. století a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Prozkoumejte zříceniny a přemýšlejte o historii tohoto místa. Noltland Castle je jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit na Papa Westray a určitě stojí za návštěvu.

Papa Westray - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1509 km
Nejbližší letiště PPW
0 km od centra
Přímý let
~ 2h 9min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
PPW
Papa Westray - Papa Westray
Papa Westray - Papa WestrayKnap of HowarLeaper's GeoRSPB North HillCastle o'BurrianNoup Head LighthouseNoltland CastleWestray Heritage TrustQuoygrew settlementSanday Heritage Centre

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 10 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz