Exeter - Cathedral of Exeter edit

Exeter - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 18 míst, které musíš určitě navštívit v Exeter.

Exeter - co musíš vidět

Exeter Cathedral
 

Exeter Cathedral

Katedrála v Exeteru je historickým skvostem, který se nachází v srdci města. Jeho gotická architektura a nádherné vitráže jsou nezapomenutelným zážitkem pro návštěvníky. Po prohlídce katedrály si dopřejte kávu v Molově kavárně, která nabízí lahodné dezerty a výhled na katedrálu. Katedrála v Exeteru je skutečně nejlepším místem pro prožití historické atmosféry města.

Powdreham Castle, Devon, United Kingdom
 

Powderham Castle

Powderham Castle je nádherný zámek, který se nachází v Exeteru. Tento zámek je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých zámků v Devonu. Navštivte tento zámek a procházejte se jeho nádhernými zahradami. V zámku se můžete podívat na mnoho historických artefaktů a naučit se více o historii tohoto krásného místa. Určitě neváhejte navštívit Powderham Castle při vaší návštěvě Exeteru.

Underground Passages
 

Underground Passages

Podzemní chodby v Exeteru jsou fascinujícím historickým zážitkem. Tyto chodby, které se táhnou pod městem, byly postaveny v dobách římské nadvlády a používaly se jako skladovací prostory a úkryty. Dnes jsou otevřeny pro veřejnost a nabízejí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat tuto neobvyklou část města. Určitě nevynechejte tuto skvělou atrakci během vaší návštěvy Exeteru!

Crealy Theme Park & Resort
 

Crealy Theme Park & Resort

Crealy Theme Park & Resort je ideálním místem pro rodinnou zábavu v Exeteru. Park nabízí širokou škálu atrakcí pro všechny věkové kategorie, včetně horských drah, vodních atrakcí a zábavných parků. Navíc je zde k dispozici ubytování, takže si můžete užít více než jen jeden den. Crealy Theme Park & Resort je skvělou volbou pro celou rodinu, když hledáte zábavu v Exeteru.

Exeter Historic Guildhall
 

Exeter Historic Guildhall

Historická radnice v Exeteru je jednou z nejvýznamnějších památek města. Budova byla postavena v 15. století a sloužila jako sídlo městských radních. Dnes se zde konají různé kulturní akce a výstavy. Navštivte tuto krásnou historickou památku a prohlédněte si její unikátní architekturu a bohatou historii Exeteru.

Royal Albert Memorial Museum
 

Royal Albert Memorial Museum

Navštivte Royal Albert Memorial Museum v Exeteru a objevte fascinující svět umění a historie. Muzeum nabízí mnoho zajímavých exponátů, včetně starožitností, archeologických artefaktů a uměleckých děl. Prozkoumejte různé výstavy a získejte hlubší porozumění historii a kultuře Exeteru. Vstup do muzea je zdarma, takže neváhejte a navštivte tento skvělý kulturní zážitek!

Northernhay Gardens
 

Northernhay Gardens

Northernhay Gardens jsou krásné zahrady v srdci Exeteru. Tento klidný útočiště nabízí nádherné výhledy na město a je ideální pro pikniky, procházky a odpočinek. Zahrady jsou plné historie a mají mnoho zajímavých památek, včetně římských hradeb a katedrály svatého Petra. Navštivte Northernhay Gardens a užijte si klidný odpočinek v srdci města Exeteru.

Bill Douglas Cinema Museum
 

Bill Douglas Cinema Museum

Muzeum kina Billa Douglase v Exeteru představuje sbírku více než 75 000 předmětů, které dokumentují historii kinematografie. Vystavené artefakty zahrnují plakáty, fotografie, filmové stroje, kostýmy a další raritní předměty. Toto muzeum je jedinečným místem pro všechny milovníky filmu a historie kinematografie.

Topsham Museum
 

Topsham Museum

Topsham Museum je malé, ale fascinující muzeum, které se nachází v historickém městečku Topsham v Exeteru. Muzeum ukazuje historii města a jeho okolí, včetně příběhů o rybolovu, obchodu a výrobních procesech. Navštivte Topsham Museum a prozkoumejte jeho sbírky, které vás přenesou do minulosti tohoto krásného regionu.

Custom House Visitor Centre
 

Custom House Visitor Centre

Custom House Visitor Centre v Exeteru je nejlepším místem, kde začít vaši návštěvu města. Tento historický dům nabízí informace o místní historii a kultuře, stejně jako turistické mapy a tipy na výlety. Navštivte tuto atrakci a získejte lepší představu o Exeteru a jeho okolí. Vstup je zdarma, takže neváhejte a zastavte se zde jako první!

St Nicholas' Priory
 

St Nicholas' Priory

Klášter svatého Mikuláše je historická památka v Exeteru. Založen byl v 11. století a sloužil jako klášter benediktinského řádu. Dnes je z něj zachována pouze část, ale stále je to impozantní místo s bohatou historií. Navštivte klášter a prohlédněte si jeho krásné architektonické prvky a historické artefakty. Užijte si klidné a duchovní prostředí tohoto místa.

Castle Ruins
 

Castle Ruins

Zříceniny hradu v Exeteru jsou fascinující zbytky starobylého hradu, který kdysi stál na vrcholu kopce. Tento historický památník nabízí nezapomenutelný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte tuto památku a procházejte se po ruinách, které vám poskytnou představu o životě v minulosti. Vstup do areálu je zdarma a otevřeno je po celý rok.

Exeter quayside museum, Exeter, Devon, England.
 

Exeter Quay

Exeter Quay je úchvatné místo, kde se mísí historie a moderní kultura. Nachází se na břehu řeky Exe a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Můžete si zde pronajmout kajak nebo se projít podél řeky a obdivovat krásné lodě. Navštivte také některé z mnoha restaurací a barů, které nabízejí vynikající jídlo a pití. Exeter Quay je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Canonteign Falls
 

Canonteign Falls

Canonteign Falls jsou nejvyšší vodopády v Devonu a nabízejí krásný výhled na okolní krajinu. Projděte se po stezkách a objevte divokou přírodu. Nechte se unést zvukem padající vody a užijte si klidný den v přírodě. Pro ty, kteří hledají adrenalin, je tu také možnost vyzkoušet si nejdelší trolejovou dráhu v Devonu. Navštivte Canonteign Falls a zažijte nezapomenutelný zážitek v přírodě.

Killerton
 

Killerton

Killerton je nádherný venkovský dům s rozlehlými zahradami a parkem v Exeteru. Tento majestátní dům pochází z 18. století a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Užijte si procházku po rozlehlých zahradách, kde se nachází mnoho vzácných rostlin a stromů. V parku si můžete zahrát kriket nebo piknikovat. Killerton je ideálním místem pro rodinný výlet nebo romantickou procházku v přírodě.

Belmont Park
 

Belmont Park

Belmont Park je skvělým místem pro relaxaci a zábavu v Exeteru. Park nabízí nádherné procházky, hřiště pro děti a mnoho dalšího. Je ideálním místem pro rodinný výlet nebo piknik s přáteli. Navštivte Belmont Park a užijte si krásu přírody a klidnou atmosféru, která vás zaručeně uchvátí.

Riverside Valley Park
 

Riverside Valley Park

Riverside Valley Park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Park se rozkládá podél řeky a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky sportu jsou k dispozici cyklostezky a běžecké trasy. V parku se také konají různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty a festivaly. Užijte si krásný den v Riverside Valley Parku v Exeteru.

Ludwell Valley Park
 

Ludwell Valley Park

Ludwell Valley Park je ideálním místem pro procházky a relaxaci v přírodě. Tento park nabízí nádherné výhledy na Exeter a okolí. Zde si můžete užít klid a ticho daleko od rušného města. Vstup do parku je zdarma a park nabízí řadu turistických tras pro všechny úrovně zdatnosti. Nezapomeňte navštívit Ludwell Valley Park při své návštěvě Exeteru.

Mapa

⭐ Vše (18)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Exeter s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz