Cotonou - Cotonou, Benin

Cotonou - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Cotonou.

Cotonou - co musíš vidět

The Dantokpa Market in Cotonou, Benin, one of the largest open air markets in West Africa. (Photo by: MyLoupe/UIG via Getty Images)
 

Dantokpa Market

Tržiště Dantokpa je největší trh v západní Africe. Nachází se v srdci Cotonou a nabízí širokou škálu zboží, včetně potravin, textilu a suvenýrů. Prozkoumejte tento živý trh a ochutnejte místní speciality. Užijte si autentickou atmosféru a nakupujte jako místní. Tržiště Dantokpa je skvělým místem pro poznání místní kultury a zvyklostí.

Fidjrosse Beach
 

Fidjrosse Beach

Pláž Fidjrosse je oblíbeným místem pro koupání a opalování v Cotonou. Nachází se v blízkosti trhu Dantokpa, kde můžete nakupovat místní zboží. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi a nabízí mnoho vodních aktivit. Užijte si slunečné dny na písečné pláži a ochutnejte místní speciality v restauracích v okolí.

Bab's Dock
 

Bab's Dock

Bab's Dock je skvělým místem pro milovníky moře a rybolovu. Nachází se v Cotonou, hlavním městě Beninu. Tento přístav nabízí nádherný výhled na moře a můžete zde ochutnat čerstvé ryby a místní speciality. Užijte si relaxaci na pláži nebo se projděte po nábřeží a pozorujte rybáře při práci. Bab's Dock je skvělým místem pro odpočinek a zároveň poznání místní kultury.

Fondation Zinsou
 

Fondation Zinsou

Fondation Zinsou je umělecké centrum v srdci Cotonou, které nabízí fascinující pohled na africkou kulturu. Výstavy a akce zahrnují tradiční i moderní umění, ať už jde o malbu, sochařství nebo fotografii. Pro milovníky umění je návštěva tohoto centra nezapomenutelným zážitkem a skvělou příležitostí poznat místní kulturu a historii.

Artisanal Center
 

Artisanal Center

Umělecké centrum v Cotonou nabízí návštěvníkům unikátní zážitek z africké kultury a umění. Zde můžete objevit tradiční řemesla a techniky, které jsou dodnes uchovávány a předávány z generace na generaci. V centru se nachází řada dílen, kde si můžete zakoupit originální suvenýry a podpořit tak místní umělce. Navštivte Umělecké centrum a objevte krásu afrického umění a řemeselství!

Place Lénine
 

Place Lénine

Place Lénine v Cotonou je ideální pro návštěvu v dopoledních hodinách, když je zde klidněji. Tento náměstí je pojmenováno po Leninovi a je obklopeno historickými budovami. Můžete si zde prohlédnout sochu Lenina a užít si atmosféru místního života. Pokud máte rádi historii, určitě neváhejte navštívit tuto zajímavou lokalitu v Cotonou.

Route des peches
 

Route des peches

Pokud hledáte nejlepší zážitek z pobytu v Cotonou, určitě nevynechejte Route des peches. Tato úchvatná cesta vede podél mořského pobřeží a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Můžete se projít po pláži, ochutnat místní speciality nebo si užít výlet na lodi. Route des peches je skvělým místem pro relaxaci a užívání si krásné přírody v okolí Cotonou.

El Dorado Beach Club
 

El Dorado Beach Club

El Dorado Beach Club je krásné místo pro odpočinek u moře v Cotonou. Tato plážová destinace nabízí křišťálově čistou vodu a písečné pláže. Relaxujte na lehátkách a užívejte si slunce, nebo si zaplavte v moři. El Dorado Beach Club je ideální pro rodinnou dovolenou nebo romantický víkendový pobyt. Užijte si tropický ráj v srdci Afriky.

Great Mosque of Zongo
 

Great Mosque of Zongo

Velká mešita Zongo je jednou z nejvýznamnějších mešit v západní Africe. Její nádherná architektura a zdobení vás uchvátí. Mešita se nachází v centru města Cotonou a je otevřena pro návštěvníky. Navštivte tuto úchvatnou stavbu a prohlédněte si její interiér plný krásných mozaik a zdobení.

Mapa

⭐ Vše (9)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Cotonou s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz