Cotonou - Cotonou, Benin

Cotonou průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Cotonou

Cotonou je fascinující město ležící v západní Africe, které nabízí jedinečný pohled na život v Beninu. Toto pobřežní město láká návštěvníky svou živou tržní atmosférou a koloritním street art. Při procházce po městě objevíte místa plná historie, jako je Katedrála Notre-Dame de Cotonou či Národní muzeum Beninu. Navštivte také přístav a rejdařské trhy, kde ochutnáte místní kuchyni a zažijete bohatou kulturu tohoto afrického skvostu.

BeninBenin

Co vidět

The Dantokpa Market in Cotonou, Benin, one of the largest open air markets in West Africa. (Photo by: MyLoupe/UIG via Getty Images)
 

Dantokpa Market

Tržiště Dantokpa je největší trh v západní Africe. Nachází se v srdci Cotonou a nabízí širokou škálu zboží, včetně potravin, textilu a suvenýrů. Prozkoumejte tento živý trh a ochutnejte místní speciality. Užijte si autentickou atmosféru a nakupujte jako místní. Tržiště Dantokpa je skvělým místem pro poznání místní kultury a zvyklostí.

Fidjrosse Beach
 

Fidjrosse Beach

Pláž Fidjrosse je oblíbeným místem pro koupání a opalování v Cotonou. Nachází se v blízkosti trhu Dantokpa, kde můžete nakupovat místní zboží. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi a nabízí mnoho vodních aktivit. Užijte si slunečné dny na písečné pláži a ochutnejte místní speciality v restauracích v okolí.

Bab's Dock
 

Bab's Dock

Bab's Dock je skvělým místem pro milovníky moře a rybolovu. Nachází se v Cotonou, hlavním městě Beninu. Tento přístav nabízí nádherný výhled na moře a můžete zde ochutnat čerstvé ryby a místní speciality. Užijte si relaxaci na pláži nebo se projděte po nábřeží a pozorujte rybáře při práci. Bab's Dock je skvělým místem pro odpočinek a zároveň poznání místní kultury.

Fondation Zinsou
 

Fondation Zinsou

Fondation Zinsou je umělecké centrum v srdci Cotonou, které nabízí fascinující pohled na africkou kulturu. Výstavy a akce zahrnují tradiční i moderní umění, ať už jde o malbu, sochařství nebo fotografii. Pro milovníky umění je návštěva tohoto centra nezapomenutelným zážitkem a skvělou příležitostí poznat místní kulturu a historii.

Artisanal Center
 

Artisanal Center

Umělecké centrum v Cotonou nabízí návštěvníkům unikátní zážitek z africké kultury a umění. Zde můžete objevit tradiční řemesla a techniky, které jsou dodnes uchovávány a předávány z generace na generaci. V centru se nachází řada dílen, kde si můžete zakoupit originální suvenýry a podpořit tak místní umělce. Navštivte Umělecké centrum a objevte krásu afrického umění a řemeselství!

Place Lénine
 

Place Lénine

Place Lénine v Cotonou je ideální pro návštěvu v dopoledních hodinách, když je zde klidněji. Tento náměstí je pojmenováno po Leninovi a je obklopeno historickými budovami. Můžete si zde prohlédnout sochu Lenina a užít si atmosféru místního života. Pokud máte rádi historii, určitě neváhejte navštívit tuto zajímavou lokalitu v Cotonou.

Cotonou - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 4987 km
Nejbližší letiště COO
1 km od centra
Přímý let
~ 6h 31min
Benin Benin
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
COO
Cotonou - Cotonou, Benin
Cotonou - Cotonou, BeninThe Dantokpa Market in Cotonou, Benin, one of the largest open air markets in West Africa. (Photo by: MyLoupe/UIG via Getty Images)Fidjrosse BeachBab's DockFondation ZinsouArtisanal CenterPlace LénineRoute des pechesEl Dorado Beach ClubGreat Mosque of Zongo

Počasí jaro

Březen
Max: 34 °C
Min: 26 °C
Duben
Max: 34 °C
Min: 26 °C
Květen
Max: 33 °C
Min: 26 °C

Počasí léto

Červen
Max: 30 °C
Min: 24 °C
Červenec
Max: 28 °C
Min: 23 °C
Srpen
Max: 28 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 29 °C
Min: 23 °C
Říjen
Max: 31 °C
Min: 24 °C
Listopad
Max: 33 °C
Min: 25 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 34 °C
Min: 25 °C
Leden
Max: 34 °C
Min: 24 °C
Únor
Max: 35 °C
Min: 25 °C

Letiště obsluhující město

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz