Tamale - Mosque in tamale, ghana

Tamale průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tamale

Tamale, situované v severní Ghaně, je kouzelné a vřelé město, které zaujme svým bohatým kulturním dědictvím. Pro milovníky historie je zde národní muzeum s fascinujícími exponáty. Město je obklopeno tradičními vesnicemi, kde si můžete vychutnat autentickou atmosféru západní Afriky. Vychutnejte si chutě místní kuchyně v jednom z nekonečných venkovních trhů a navštivte nádhernou mešitu Tamale Central Mosque. Tamale je také ideálním výchozím bodem pro výlety do národních parků Mole a Bui.

Afrika
GhanaGhana

Co vidět

Melcom Tamale Shop
 

Melcom Tamale Shop

Pokud chcete ochutnat tamals, tradiční jídlo z Ghaně, navštivte Melcom Tamale Shop v Tamale. Tento obchod nabízí mnoho druhů tamals, které jsou vyrobeny z kukuřičné mouky a plněny masem, rybami nebo zeleninou. Melcom Tamale Shop je oblíbeným místem pro místní obyvatele i turisty, kteří chtějí ochutnat autentickou ghanénskou kuchyni.

National Cultural Centre
 

National Cultural Centre

Národní kulturní centrum v Tamale je skvělým místem, kde můžete poznat kulturu Ghany. Navštivte tradiční taneční představení, ochutnejte místní jídla a uvidíte ruční práce z různých oblastí země. Centrum nabízí také kurzy pro ty, kteří chtějí naučit se hrát na tradiční hudební nástroje. Nezapomeňte si zakoupit suvenýry, aby vám připomínaly vaše zážitky z Ghany.

Tamale Central Mosque
 

Tamale Central Mosque

Tamale Central Mosque je největší mešita v severním Ghaně a vyniká svou krásnou architekturou. Je postavena z místních materiálů a je to důležité místo pro místní muslimskou komunitu. Pokud hledáte klidné místo pro meditaci, nebo jen chcete poznat místní kulturu, navštivte tuto nádhernou mešitu a užijte si atmosféru místa.

Lamashegu Market
 

Lamashegu Market

Tržiště Lamashegu je ideálním místem pro návštěvu, pokud chcete ochutnat místní speciality a nakoupit suvenýry. Prodejci nabízejí širokou škálu produktů, včetně čerstvého ovoce a zeleniny, koření a rukodělných výrobků. Prozkoumejte tento rušný trh a prožijte autentickou západoafrickou atmosféru.

Kaladan Park
 

Kaladan Park

Kaladan Park je krásné místo v Tamale, kde si můžete užít klidný den v přírodě. Park je ideální pro pikniky, procházky a relaxaci. Najdete zde mnoho zeleně, květin a stromů. Pro milovníky přírody je to ideální místo, kde si mohou vychutnat krásy tamní krajiny. Navštivte Kaladan Park a užijte si krásný den v přírodě!

Sagnarigu Chief Palace
 

Sagnarigu Chief Palace

Sagnarigu Chief Palace je historickou památkou v Tamale. Tento krásný palác byl postaven v 16. století a je domovem šéfa kmene Dagomba. Navštivte tento palác a prohlédněte si jeho tradiční architekturu a krásné zdobení. Zjistěte více o kultuře a historii této oblasti a užijte si nezapomenutelný zážitek na severu Ghany.

Tamale - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 4733 km
Nejbližší letiště TML
13 km od centra
Přímý let
~ 6h 11min
Ghana Ghana
Časový posun proti ČR
-2h
Obsluhující letiště
TML
Tamale - Mosque in tamale, ghana
Tamale - Mosque in tamale, ghanaMelcom Tamale ShopNational Cultural CentreTamale Central MosqueLamashegu MarketKaladan ParkSagnarigu Chief PalaceThe Magnolia TamaleSCCA TamaleTamale - Northern Region

Počasí jaro

Březen
Max: 39 °C
Min: 26 °C
Duben
Max: 38 °C
Min: 26 °C
Květen
Max: 37 °C
Min: 25 °C

Počasí léto

Červen
Max: 34 °C
Min: 24 °C
Červenec
Max: 31 °C
Min: 23 °C
Srpen
Max: 29 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 30 °C
Min: 23 °C
Říjen
Max: 34 °C
Min: 24 °C
Listopad
Max: 37 °C
Min: 24 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 37 °C
Min: 22 °C
Leden
Max: 38 °C
Min: 22 °C
Únor
Max: 39 °C
Min: 24 °C

Letiště obsluhující město

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz