Accra - Kwame Nkrumah's tomb and memorial monument in Accra Ghana. Nkrumah's statue points the way forward.

Accra průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Accra

Akra je hlavním městem Ghany, které nabízí ideální mix kultury, historie a plážového života. Prozkoumejte místní trhy a ulice, kde se mísí moderní architektura s tradičními domy. Navštivte Dr. Kwame Nkrumah Mausoleum, zasvěcené zakladateli ghanského státu. Na plážích Labadi a Kokrobite se můžete těšit na odpočinek a zábavu. Neopomeňte ochutnat tradiční ghanské jídlo, jako je banku a tilapia či slavný fufu. Akra poskytuje nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.

GhanaGhana

Co vidět

Osu Castle
 

Osu Castle

Osu Castle, také známý jako Hrad Osu či Fort Christiansborg, je historickou pevností v Ghaně. Pevnost byla postavena Dány v roce 1659 a sloužila jako obchodní stanice. Později byla využívána jako sídlo guvernéra a prezidenta Gany. Dnes slouží jako muzeum, kde můžete vidět artefakty z období transatlantického obchodu s otroky a získat hlubší pochopení africké historie. Navštivte Osu Castle a prozkoumejte tuto fascinující historickou památku!

Nkrumahovo mauzoleum
 

Nkrumahovo mauzoleum

Nkrumahovo mauzoleum v Accře je místem, kde je pochován první prezident Ghany Kwame Nkrumah. Toto místo je důležité pro pochopení historie Ghany a afrického osvobozeneckého hnutí. Návštěvníci mohou vidět Nkrumahovy osobní věci a fotografie, stejně jako jeho hrob. Pokud hledáte místo s historickým významem, Nkrumahovo mauzoleum je tím pravým místem pro vás.

Fort James
 

Fort James

Fort James je historická pevnost v Accře, hlavním městě Ghany. Postavena byla na ochranu obchodních cest a sloužila jako středisko obchodu s otroky. Dnes je to oblíbená turistická atrakce a symbol boje proti otroctví. Přijďte a prozkoumejte tuto důležitou část africké historie a užijte si nádherný výhled na město a pobřeží z pevnostních zdí.

Black Star Square
 

Black Star Square

Černohvězdné náměstí, také známé jako Vítězný oblouk, je symbol nezávislosti Ghany. Nachází se v centru Akkry a je obklopeno významnými budovami, jako je parlament a prezidentský palác. Náměstí je často využíváno pro slavnostní ceremonie a kulturní akce. Navštivte toto historické místo a prohlédněte si sochu nezávislosti, která se zde nachází.

Národní muzeum Ghany
 

Národní muzeum Ghany

Národní muzeum Ghany v Accře nabízí fascinující pohled do historie země. Expozice obsahuje artefakty a předměty, které dokumentují bohatou kulturu a tradice Ghany. Navštivte tuto kulturní instituci a objevte tajemství minulosti Ghany, které vás zaujmou a inspirovaly. Vstupné je přijatelné a vstup je zdarma pro studenty.

William Edward Burghardt Du Bois
 

William Edward Burghardt Du Bois

Navštivte W.E.B Du Bois Center v Accře a objevte život a dílo tohoto významného amerického intelektuála, spisovatele a aktivisty za lidská práva. V centru se můžete dozvědět o jeho vědeckých pracích a jeho významu pro afroamerickou kulturu. Přispějte svým vstupem na rozvoj centra a udržení Du Boisovy památky v živé paměti dnešních i budoucích generací.

Accra - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 5130 km
Nejbližší letiště ACC
2 km od centra
Přímý let
~ 6h 41min
Ghana Ghana
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
ACC
Accra - Kwame Nkrumah's tomb and memorial monument in Accra Ghana. Nkrumah's statue points the way forward.
Accra - Kwame Nkrumah's tomb and memorial monument in Accra Ghana. Nkrumah's statue points the way forward.Osu CastleNkrumahovo mauzoleumFort JamesBlack Star SquareNárodní muzeum GhanyWilliam Edward Burghardt Du BoisEfua Sutherland Children's ParkIndependence Arch, Independence SquareKwame Nkrumah Memorial Park & MausoleumNational Museum of GhanaW.E.B. DuBois Centre in AccraJamestown Lighthouse, in the old town of Accra

Počasí jaro

Březen
Max: 34 °C
Min: 24 °C
Duben
Max: 33 °C
Min: 24 °C
Květen
Max: 32 °C
Min: 24 °C

Počasí léto

Červen
Max: 29 °C
Min: 23 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 28 °C
Min: 22 °C

Počasí podzim

Září
Max: 28 °C
Min: 23 °C
Říjen
Max: 30 °C
Min: 23 °C
Listopad
Max: 32 °C
Min: 23 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 33 °C
Min: 23 °C
Leden
Max: 34 °C
Min: 23 °C
Únor
Max: 34 °C
Min: 24 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 41 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz