Lagos - Lagos

Lagos průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lagos

Lagos je malebné přístavní město v provincii Algarve a láká návštěvníky na svůj bohatý kulturní dědictví a překrásné pláže s jasně modrým mořem. Procházejte se po úzkých uličkách plných barevných domků a navštivte historické památky jako je hrad Castelo dos Governadores či kostel Santo António. Nezapomeňte se zastavit na tradičních portugalských trzích a ochutnat místní speciality.

Afrika
NigérieNigérie

Co vidět

This picture taken on on September 8, 2016 shows the Canopy Walkway bridge, the longest canopy walk in Africa, in the Lekki Conservation Centre in Lagos..Traffic jams may clog the city and the beaches look like garbage dumps, but for the Lagos state government developing tourism is now a do or die matter. / AFP / STEFAN HEUNIS        (Photo credit should read STEFAN HEUNIS/AFP/Getty Images)
 

Lekki Conservation Centre

Lekki Conservation Centre je ideálním místem pro přírodní nadšence v Lagosu. Nachází se v srdci města a nabízí útočiště pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Procházka po lávkách stromového koruny vám umožní vidět krásnou přírodu z ptačí perspektivy. Vstupné se používá na zachování tohoto krásného místa pro budoucí generace.

Freedom Park Lagos
 

Freedom Park Lagos

Freedom Park Lagos je ideálním místem pro odpočinek v centru města. Tento park byl dříve vězením a nyní slouží jako kulturní centrum s množstvím uměleckých děl a koncertů. Užijte si klidnou atmosféru v parku, relaxujte u jezírka nebo ochutnejte místní speciality na trhu s občerstvením. Navštivte Freedom Park Lagos a objevte krásy Nigérie v samém srdci Lagosu!

Tafawa Balewa Square
 

Tafawa Balewa Square

Tafawa Balewa Square je největší náměstí v nigerijském městě Lagos. Je pojmenováno po bývalém premiérovi Nigérie, Siru Abubakaru Tafawovi Balewovi. Náměstí je centrem mnoha kulturních akcí a pravidelně se zde konají výstavy, koncerty a festivaly. Navštivte toto historické místo a prozkoumejte jeho bohatou historii a kulturní dědictví.

kalakuta museum
 

kalakuta museum

Kalakuta Museum je fascinující místo, které nabízí pohled do života a díla nigerijského hudebníka Fela Kutiho. Muzeum se nachází v Lagosu, kde Fela žil a tvořil. Návštěvníci si mohou prohlédnout umělecká díla, fotografie a osobní věci, které ukazují, jaký vliv měl Fela na kulturu a společnost. Pro milovníky hudby a historie je návštěva tohoto muzea nezapomenutelným zážitkem.

Muri Okunola Park
 

Muri Okunola Park

Muri Okunola Park v Lagosi je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tento krásný park nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou procházky, pikniky a sportovní aktivity. S mnoha zelenými plochami a zahrádkami, je to ideální místo pro strávení odpoledne s rodinou nebo přáteli. Navštivte Muri Okunola Park a užijte si přírodu v srdci města.

Tinubu Square
 

Tinubu Square

Tinubu Square je symbolickým místem nigerijského boje za nezávislost. Tento náměstí v centru města Lagos je pojmenováno po politikovi a bojovníkovi za nezávislost Ahmedu Tinubuovi. Navštivte toto historické místo a prohlédněte si sochu Tinubua a památník nezávislosti. Tinubu Square je důležitou součástí nigerijské historie a kultury.

Lagos - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 4951 km
Nejbližší letiště LOS
8 km od centra
Přímý let
~ 6h 28min
Nigérie Nigérie
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
LOS
Lagos - Lagos
Lagos - LagosThis picture taken on on September 8, 2016 shows the Canopy Walkway bridge, the longest canopy walk in Africa, in the Lekki Conservation Centre in Lagos..Traffic jams may clog the city and the beaches look like garbage dumps, but for the Lagos state government developing tourism is now a do or die matter. / AFP / STEFAN HEUNIS        (Photo credit should read STEFAN HEUNIS/AFP/Getty Images)Freedom Park LagosTafawa Balewa Squarekalakuta museumMuri Okunola ParkTinubu SquareNike Art GalleryRed Door GalleryThe Good BeachJohnson Jakande Tinubu (JJT) ParkApapa Amusement ParkLekki Market

Počasí jaro

Březen
Max: 33 °C
Min: 24 °C
Duben
Max: 33 °C
Min: 25 °C
Květen
Max: 32 °C
Min: 24 °C

Počasí léto

Červen
Max: 29 °C
Min: 23 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 23 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 28 °C
Min: 23 °C
Říjen
Max: 30 °C
Min: 23 °C
Listopad
Max: 32 °C
Min: 24 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 33 °C
Min: 24 °C
Leden
Max: 34 °C
Min: 23 °C
Únor
Max: 34 °C
Min: 24 °C

Letiště obsluhující město

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz