Abidžan - St. Paul's Cathedral, Abidjan

Abidžan průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Abidžan

Abidžan, největší město Pobřeží slonoviny, je fascinujícím mixem moderní architektury a tradiční africké atmosféry. Při procházce po městě objevíte nádherné stavby, jako je Katedrála svatého Pavla nebo Národní muzeum. Ve čtvrti Plateau naleznete širokou nabídku restaurací, barů a obchodů. Navštivte trhy Adjamé či Koumassi pro autentický zážitek z místního života a nezapomeňte ochutnat tradiční pokrmy, jako je alloco nebo attiéké. Abidžan je ideálním místem pro poznání africké kultury v kosmopolitním prostředí.

Afrika
Pobřeží slonovinyPobřeží slonoviny

Co vidět

St. Paul's Cathedral
 

St. Paul's Cathedral

Katedrála svatého Pavla v Abidžanu je nádherným příkladem koloniální architektury. Stavba byla dokončena v roce 1985 a nabízí návštěvníkům krásné výhledy na město. Uvnitř katedrály se nacházejí nádherné vitráže a sochy. Navštivte tuto katedrálu a prozkoumejte historii Abidžanu, města plného kontrastů a barev.

Parc National du Banco
 

Parc National du Banco

Parc National du Banco je přírodní rezervace v Abidžanu. Tento park nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z procházky přírodou, kde se můžete setkat s mnoha druhy zvířat a rostlin. Vstup do parku je zdarma a je otevřený po celý den. Vychutnejte si klid a krásu tohoto úžasného místa a užijte si nezapomenutelný zážitek z vaší cesty do Abidžanu.

Musée des Civilisations de Côte d'Ivoire
 

Musée des Civilisations de Côte d'Ivoire

Vstupte do fascinujícího světa afrických civilizací v Musée des Civilisations de Côte d'Ivoire. Muzeum nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat mnohostrannost kultury a historie země. Všechny artefakty jsou pečlivě zachovány a prezentovány s ohledem na jejich kulturní význam. Navštivte toto muzeum a objevte bohatou historii Pobřeží slonoviny.

Zoo d'Abidjan
 

Zoo d'Abidjan

Navštivte Zoo d'Abidjan a objevte úžasnou rozmanitost africké fauny. Tento park vás zavede na cestu do divočiny, kde uvidíte slony, lvy, gorily a mnoho dalších zvířat. Vstupné je příznivé a vaše návštěva přispěje na péči o zvířata. Přijďte a prožijte nezapomenutelný zážitek v srdci Abidžanu.

Galerie Cécile Fakhoury
 

Galerie Cécile Fakhoury

Galerie Cécile Fakhoury patří k nejvýznamnějším uměleckým institucím v Abidžanu. Nabízí návštěvníkům neopakovatelnou příležitost vidět a zakoupit díla afrických umělců. Výstavy jsou kurátorsky pečlivě připravované a zahrnují různé žánry od malby a sochařství až po fotografii a instalace. Pokud máte rádi umění, určitě byste neměli vynechat tuto galerii při návštěvě Abidžanu.

International Club & Paintball Park
 

International Club & Paintball Park

Mezi nejzábavnější aktivity v Abidžanu patří návštěva International Club & Paintball Parku. Tento park nabízí nejen paintballové hry, ale také další sportovní aktivity jako fotbal, basketbal a volejbal. Pro ty, kteří se chtějí jen odreagovat, jsou k dispozici venkovní bazény a restaurace, kde si můžete pochutnat na místní specialitě - rybích pokrmech. Navštivte International Club & Paintball Park a užijte si den plný zábavy a adrenalinu!

Abidžan - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 5262 km
Nejbližší letiště ABJ
14 km od centra
Přímý let
~ 6h 51min
Pobřeží slonoviny Pobřeží slonoviny
Časový posun proti ČR
-2h
Obsluhující letiště
ABJ
Abidžan - St. Paul's Cathedral, Abidjan
Abidžan - St. Paul's Cathedral, AbidjanSt. Paul's CathedralParc National du BancoMusée des Civilisations de Côte d'IvoireZoo d'AbidjanGalerie Cécile FakhouryInternational Club & Paintball ParkDoravillePlateau MosqueL’île Flottante

Počasí jaro

Březen
Max: 31 °C
Min: 23 °C
Duben
Max: 31 °C
Min: 24 °C
Květen
Max: 29 °C
Min: 23 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 23 °C
Červenec
Max: 26 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 26 °C
Min: 22 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 22 °C
Říjen
Max: 27 °C
Min: 22 °C
Listopad
Max: 29 °C
Min: 22 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 30 °C
Min: 22 °C
Leden
Max: 31 °C
Min: 22 °C
Únor
Max: 31 °C
Min: 23 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Katánie
Pisa
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
💣 11 290 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz