Marseille

21 míst, co musíš vidět v Marseille

Tipy na nejlepších 21 míst, které musíš určitě navštívit v Marseille .

21 míst, co musíš vidět v Marseille

Národní park Calanques
 

Národní park Calanques

Národní park Calanques je díky bezprostřední blízkosti druhého největšího města Francie je jedinečný. Patří mezi 10 největších národních parků ve Francii. Najdete tu divokou faunu a flóru, je domovem nejméně 140 chráněných živočišných a rostlinných druhů. Je jedinečný tím, že se rozkládá jak na pevnině, tak na moři (asi 90% jeho plochy). Calanques jsou úzké skalnaté zálivy, někdy se jim také říká “středomořské fjordy”. Jde také o jedinečné místo pro skalní lezení.

Basilique Notre-Dame de la Garde
 

Basilique Notre-Dame de la Garde

Nad městem se hrdě tyčí bazilika Notre-Dame de la Garde. Jde o jednou z nejstarších budov v Marseille, postavena byla v 11. století. Z tohoto místa budete mít skvělý výhled na celé Marseille i okolí. Dokonce odsud uvidíte i ostrovy ve Středozemí. V bazilice se nachází originální katakomby a kaple v jeskyni Saint Victor. Pro svou vnější i vnitřní architektonickou krásu a nádherný výhled na celé město je bazilika nejnavštěvovanější památkou města Marseille. Můžete se k ní dostat pěšky nebo turistickým vláčkem.

Marseille
 

Vieux Port

Marseillský přístav Vieux Port je jedním ze symbolů města, který se nachází na úpatí slavného bulváru Canebière. Všechny významné události města se odehrávají právě zde. Historie přístavu vede k roku 600, kdy tu byla založena starověká řecká kolonie jménem Massalia. Hlavním účelem marseillského "Vieux Port" byl obchod a postupem času i přeprava do vzdálených destinací. Vstup do přístavu střeží dvě pevnosti, Saint-Nicolas a Saint-Jean fort. Vieux Port je dodnes živým centrem Marseille, nad nímž bdí katedrála Notre Dame de la Garde a odkud se můžete vydat výletní lodí do všech koutí Středozemního moře.

Cathédrale La Major
 

Cathédrale La Major

Katedrála Sainte-Marie-Majeure se nachází mimo centrum města, poblíž pevnosti Saint Jean. Místní obyvatelé jí pžezdívají katedrála La Major. Katedrála byla postavena v byzantském stylu a patří k největším ve Francii. Stavěla se 40 let, v letech 1852 až 1893, kdy byla Marseille prvním francouzským přístavem a byla zastávkou pro lodě z celého světa. První stavební kámen položil sám Napoleon III.

Palais Longchamp
 

Palais Longchamp

V Marseille si rozhodně nenechte ujít "Palais Longchamp". Tato historická památka s nádherným parkem v okolí byla postavena jako památník za úspěšným přivedením pitné vody do města. Projekt začal v roce 1835, kdy postihla Marseille epidemie cholery. Voda byla přivedena do Marseille přes 18 akvaduktů z řeky Durance. Architektem památkíku Palais Longchamp je Henry Espérandieu - slavný stavitel baziliky Notre-Dame. Palais Longchamp je kolonádou se dvěma muzei, sochami a fontánou.

Museum of Civilizations of Europe and the Mediterranean
 

Museum of Civilizations of Europe and the Mediterranean

Muzeum civilizací Evropy a Středomoří v Marseille je největší muzeum svého druhu. Vystavuje více než 1,8 milionu předmětů, které zahrnují umělecká díla, archeologické nálezy a etnografické sbírky. Muzeum je rozděleno do tří částí, z nichž každá se zaměřuje na různé aspekty evropské a středomořské kultury. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte tajemství minulosti Evropy a Středomoří.

Château d'If
 

Château d'If

Navštivte Château d'If, slavnou pevnost na ostrově u Marseille. Pevnost sloužila jako vězení pro politické vězně a byla proslulá svými nehostinnými podmínkami. Dnes můžete prohlédnout muzeum a užít si úchvatné výhledy na Marseille a Středozemní moře. Doporučujeme si zakoupit vstupenky online předem.

Parc Borély
 

Parc Borély

Parc Borély je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v centru Marseille. Park nabízí nádherné zelené prostranství, kde si můžete užít piknik s rodinou a přáteli. Pro milovníky sportu jsou k dispozici tenisové kurty a cyklostezky. Vstup do parku je zdarma a nabízí se zde také možnost navštívit muzeum de la Faïence.

Marseille History Museum
 

Marseille History Museum

Muzeum historie v Marseille přináší fascinující pohled na historii této slavné francouzské přístavní metropole. Vystavuje artefakty a dokumenty, které zachycují vývoj města od antiky až po současnost. Návštěvníci mohou objevovat fascinující příběhy o Marseille a jejím významu v historii Středozemního moře. Muzeum nabízí také mnoho interaktivních prvků pro zábavné a vzdělávací zážitky.

Pharo Palace
 

Pharo Palace

Palác Pharo je krásná historická budova, která se nachází v Marseille. Původně byl postaven jako zámek pro Napoleona III. a jeho manželku. Dnes je využíván jako konferenční centrum a nabízí nádherný výhled na město a Středozemní moře. Navštivte Palác Pharo a užijte si atmosféru starého Francie.

Cantini Museum
 

Cantini Museum

Cantini Museum v Marseille je skvělou volbou pro milovníky umění. Muzeum nabízí rozmanitou sbírku moderního umění, včetně děl od Picassa, Braquea a Dalího. Sousedící zahrady jsou ideálním místem pro relaxaci po prohlídce. Vstupné je přijatelné a vstup je zdarma první neděli v měsíci.

Vue depuis la tour st jean
 

Fort St. Jean

Fort St. Jean je historická pevnost v Marseille, která nabízí nádherný výhled na město a přístav. Pevnost byla postavena v 17. století a sloužila jako obrana před invazemi. Dnes můžete navštívit muzeum v pevnosti a prozkoumat historii tohoto fascinujícího místa. Pro milovníky historie a architektury je Fort St. Jean nevynechatelnou zastávkou při návštěvě Marseille.

Abbaye Saint-Victor
 

Abbaye Saint-Victor

Navštivte opatství svatého Viktora v Marseille, které bylo založeno již v 5. století. Kromě krásného románského stylu se zde nachází i krypta, kde jsou uloženy ostatky svatých. Opatství svatého Viktora je také známé pro své krásné zahrady a nádherný výhled na město Marseille. Nezapomeňte si prohlédnout i jejich sbírku starobylých artefaktů.

Porte d’Aix in Marselle, view from south.
 

Porte d'Aix

Porte d'Aix je jedním z nejvýznamnějších památek v Marseille. Tento triumfální oblouk byl postaven v roce 1825 na počest vítězství francouzských vojsk v bitvě u Lipska. Jeho impozantní architektura a sochařská výzdoba zaujme každého návštěvníka. Prozkoumejte okolní čtvrť a objevte další zajímavosti, které Marseille nabízí.

Museum of Roman Docks
 

Museum of Roman Docks

Muzeum římských doků v Marseille nabízí fascinující pohled na historii tohoto francouzského města. Vystaveny jsou zde artefakty a informace o tom, jak římské lodě připlouvaly do Marseille v průběhu staletí. Pro milovníky historie a archeologie je to nezapomenutelný zážitek. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si pozůstatky římského přístavu, který byl kdysi centrem obchodu a dopravy.

Catalans Beach
 

Catalans Beach

Pláž Catalans v Marseille nabízí nádherný výhled na Středozemní moře a je ideální pro koupání a opalování. Místní i turisté si zde užívají slunce a jemný písek. Pláž je vybavena sprchami a toaletami. V okolí se nachází mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční místní kuchyni. Vyzkoušejte také vodní sporty, jako je windsurfing a kajak.

St. Nicolas Fort
 

St. Nicolas Fort

St. Nicolas Fort je historickou pevností v Marseille, která byla postavena v 17. století na ochranu před útoky mořských nájezdníků. Dnes je pevnost oblíbeným turistickým cílem díky svému nádhernému výhledu na moře a okolní krajinu. Navštivte tuto památku a prožijte nezapomenutelný zážitek z návštěvy jedné z nejvýznamnějších historických budov v Marseille.

Eglise Saint-Laurent, Marseille, FRANCE
 

Saint Laurent Church

Kostel Saint Laurent v Marseille je krásnou historickou památkou. Nachází se v centru města a je snadno dostupný. Kostel je známý svým nádherným interiérem a architekturou. Určitě byste si neměli nechat ujít prohlídku tohoto krásného kostela, který je jedním ze symbolů Marseille.

Intérieur de la Basilique mineure du sacré Coeur à Marseille.
 

Basilique du Sacré-Coeur

Bazilika Sacré-Coeur je jednou z nejvýznamnějších památek Marseille. Tento nádherné svatostánek nabízí úchvatné výhledy na město a Středozemní moře. Navštivte tuto katedrálu a prohlédněte si vnitřní výzdobu, která je plná bohatých barev a detailů. Pokud máte rádi historii a architekturu, určitě si tuto památku nenechte ujít během své návštěvy Marseille.

Pointe Rouge Beach
 

Pointe Rouge Beach

Pláž Pointe Rouge v Marseille je ideálním místem pro milovníky slunce a moře. Tato krásná pláž nabízí čistou vodu a bílý písek, který je perfektní pro opalování a odpočinek. Kromě toho si můžete užít vodní sporty jako například jízdu na vodním skútru. Pláž je v blízkosti centra města a nabízí mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a nápoje při pohledu na moře.

Jardin botanique E.M. Heckel
 

Jardin botanique E.M. Heckel

Jardin botanique E.M. Heckel je krásný botanický park se zahradou v Marseille. Rozkládá se na ploše více než 3 hektarů a nabízí návštěvníkům pohled na mnoho druhů rostlin a květin. Zahradu založil v roce 1941 Édouard-Marie Heckel a dnes je to oblíbené místo pro procházky a relaxaci. Vstupné je zdarma, takže určitě stojí za návštěvu!

Mapa

⭐ Vše (21)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Marseille s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz