Marseille

5 míst, co vidět v Marseille

Tipy na nejlepších 5 míst, které musíš určitě navštívit v Marseille .

5 míst, co musíš vidět v Marseille

 

Národní park Calanques

Národní park Calanques je díky bezprostřední blízkosti druhého největšího města Francie je jedinečný. Patří mezi 10 největších národních parků ve Francii. Najdete tu divokou faunu a flóru, je domovem nejméně 140 chráněných živočišných a rostlinných druhů. Je jedinečný tím, že se rozkládá jak na pevnině, tak na moři (asi 90% jeho plochy). Calanques jsou úzké skalnaté zálivy, někdy se jim také říká “středomořské fjordy”. Jde také o jedinečné místo pro skalní lezení.

 

Basilique Notre-Dame de la Garde

Nad městem se hrdě tyčí bazilika Notre-Dame de la Garde. Jde o jednou z nejstarších budov v Marseille, postavena byla v 11. století. Z tohoto místa budete mít skvělý výhled na celé Marseille i okolí. Dokonce odsud uvidíte i ostrovy ve Středozemí. V bazilice se nachází originální katakomby a kaple v jeskyni Saint Victor. Pro svou vnější i vnitřní architektonickou krásu a nádherný výhled na celé město je bazilika nejnavštěvovanější památkou města Marseille. Můžete se k ní dostat pěšky nebo turistickým vláčkem.

Marseille
 

Vieux Port

Marseillský přístav Vieux Port je jedním ze symbolů města, který se nachází na úpatí slavného bulváru Canebière. Všechny významné události města se odehrávají právě zde. Historie přístavu vede k roku 600, kdy tu byla založena starověká řecká kolonie jménem Massalia. Hlavním účelem marseillského "Vieux Port" byl obchod a postupem času i přeprava do vzdálených destinací. Vstup do přístavu střeží dvě pevnosti, Saint-Nicolas a Saint-Jean fort. Vieux Port je dodnes živým centrem Marseille, nad nímž bdí katedrála Notre Dame de la Garde a odkud se můžete vydat výletní lodí do všech koutí Středozemního moře.

 

Cathédrale La Major

Katedrála Sainte-Marie-Majeure se nachází mimo centrum města, poblíž pevnosti Saint Jean. Místní obyvatelé jí pžezdívají katedrála La Major. Katedrála byla postavena v byzantském stylu a patří k největším ve Francii. Stavěla se 40 let, v letech 1852 až 1893, kdy byla Marseille prvním francouzským přístavem a byla zastávkou pro lodě z celého světa. První stavební kámen položil sám Napoleon III.

 

Palais Longchamp

V Marseille si rozhodně nenechte ujít "Palais Longchamp". Tato historická památka s nádherným parkem v okolí byla postavena jako památník za úspěšným přivedením pitné vody do města. Projekt začal v roce 1835, kdy postihla Marseille epidemie cholery. Voda byla přivedena do Marseille přes 18 akvaduktů z řeky Durance. Architektem památkíku Palais Longchamp je Henry Espérandieu - slavný stavitel baziliky Notre-Dame. Palais Longchamp je kolonádou se dvěma muzei, sochami a fontánou.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz