Marseille

Průvodce Marseille

Co vidět v Marseille . Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Marseille

Marseille je druhé největší město ve Francii a zároveň důležitým střediskem obchodu. V Marseille navštivte přístav, zvaný Vieux-Port, který je chráněn dvěma masivními pevnostmi – Saint Nicolas a Saint-Jean. Také si projdětet Bulvár La Canebière a opatství Saint-Victor. Dále se můžete podívat do národního parku Calanques, který je vzdálen od Marseille cca 20 km.

Evropa
FrancieFrancie
☕ Kavárny
🏺 Museum
📜 Historie
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 200 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Marseille

Národní park Calanques
 

Národní park Calanques

Národní park Calanques je díky bezprostřední blízkosti druhého největšího města Francie je jedinečný. Patří mezi 10 největších národních parků ve Francii. Najdete tu divokou faunu a flóru, je domovem nejméně 140 chráněných živočišných a rostlinných druhů. Je jedinečný tím, že se rozkládá jak na pevnině, tak na moři (asi 90% jeho plochy). Calanques jsou úzké skalnaté zálivy, někdy se jim také říká “středomořské fjordy”. Jde také o jedinečné místo pro skalní lezení.

Basilique Notre-Dame de la Garde
 

Basilique Notre-Dame de la Garde

Nad městem se hrdě tyčí bazilika Notre-Dame de la Garde. Jde o jednou z nejstarších budov v Marseille, postavena byla v 11. století. Z tohoto místa budete mít skvělý výhled na celé Marseille i okolí. Dokonce odsud uvidíte i ostrovy ve Středozemí. V bazilice se nachází originální katakomby a kaple v jeskyni Saint Victor. Pro svou vnější i vnitřní architektonickou krásu a nádherný výhled na celé město je bazilika nejnavštěvovanější památkou města Marseille. Můžete se k ní dostat pěšky nebo turistickým vláčkem.

Marseille
 

Vieux Port

Marseillský přístav Vieux Port je jedním ze symbolů města, který se nachází na úpatí slavného bulváru Canebière. Všechny významné události města se odehrávají právě zde. Historie přístavu vede k roku 600, kdy tu byla založena starověká řecká kolonie jménem Massalia. Hlavním účelem marseillského "Vieux Port" byl obchod a postupem času i přeprava do vzdálených destinací. Vstup do přístavu střeží dvě pevnosti, Saint-Nicolas a Saint-Jean fort. Vieux Port je dodnes živým centrem Marseille, nad nímž bdí katedrála Notre Dame de la Garde a odkud se můžete vydat výletní lodí do všech koutí Středozemního moře.

Cathédrale La Major
 

Cathédrale La Major

Katedrála Sainte-Marie-Majeure se nachází mimo centrum města, poblíž pevnosti Saint Jean. Místní obyvatelé jí pžezdívají katedrála La Major. Katedrála byla postavena v byzantském stylu a patří k největším ve Francii. Stavěla se 40 let, v letech 1852 až 1893, kdy byla Marseille prvním francouzským přístavem a byla zastávkou pro lodě z celého světa. První stavební kámen položil sám Napoleon III.

Palais Longchamp
 

Palais Longchamp

V Marseille si rozhodně nenechte ujít "Palais Longchamp". Tato historická památka s nádherným parkem v okolí byla postavena jako památník za úspěšným přivedením pitné vody do města. Projekt začal v roce 1835, kdy postihla Marseille epidemie cholery. Voda byla přivedena do Marseille přes 18 akvaduktů z řeky Durance. Architektem památkíku Palais Longchamp je Henry Espérandieu - slavný stavitel baziliky Notre-Dame. Palais Longchamp je kolonádou se dvěma muzei, sochami a fontánou.

Museum of Civilizations of Europe and the Mediterranean
 

Museum of Civilizations of Europe and the Mediterranean

Muzeum civilizací Evropy a Středomoří v Marseille je největší muzeum svého druhu. Vystavuje více než 1,8 milionu předmětů, které zahrnují umělecká díla, archeologické nálezy a etnografické sbírky. Muzeum je rozděleno do tří částí, z nichž každá se zaměřuje na různé aspekty evropské a středomořské kultury. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte tajemství minulosti Evropy a Středomoří.

Marseille - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1020 km
Nejbližší letiště MRS
19 km od centra
Přímý let
~ 1h 33min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
MRS
Marseille
MarseilleNárodní park CalanquesBasilique Notre-Dame de la GardeMarseilleCathédrale La MajorPalais LongchampMuseum of Civilizations of Europe and the MediterraneanChâteau d'IfParc BorélyMarseille History MuseumPharo PalaceCantini MuseumVue depuis la tour st jean

Počasí jaro

Březen
Max: 16 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 28 °C
Min: 14 °C
Červenec
Max: 31 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 13 °C
Min: 3 °C
Proč navštívit?
☕ Kavárny
🏺 Museum
📜 Historie
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující Marseille

Letiště poblíž Marseille

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz