Marseille

Prodloužený víkend v Marseille

Plánujete prodloužený víkend v Marseille ? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Marseille

Nemáte moc dovolené? Vydejte se do Marseille na prodloužený víkend. Zpáteční letenky na prodloužené víkendy od pátku do neděle pořídíte do Marseille od 892 Kč, během prázdnin pak od 2 290 Kč.
FrancieFrancie
☕ Kavárny
🏺 Museum
📜 Historie
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Francie
Letiště
1 letiště (MRS)

Co vidět v Marseille

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 21 míst, co vidět v Marseille .

 • Národní park Calanques
   

  Národní park Calanques

  Národní park Calanques je díky bezprostřední blízkosti druhého největšího města Francie je jedinečný. Patří mezi 10 největších národních parků ve Francii. Najdete tu divokou faunu a flóru, je domovem nejméně 140 chráněných živočišných a rostlinných druhů. Je jedinečný tím, že se rozkládá jak na pevnině, tak na moři (asi 90% jeho plochy). Calanques jsou úzké skalnaté zálivy, někdy se jim také říká “středomořské fjordy”. Jde také o jedinečné místo pro skalní lezení.

 • Basilique Notre-Dame de la Garde
   

  Basilique Notre-Dame de la Garde

  Nad městem se hrdě tyčí bazilika Notre-Dame de la Garde. Jde o jednou z nejstarších budov v Marseille, postavena byla v 11. století. Z tohoto místa budete mít skvělý výhled na celé Marseille i okolí. Dokonce odsud uvidíte i ostrovy ve Středozemí. V bazilice se nachází originální katakomby a kaple v jeskyni Saint Victor. Pro svou vnější i vnitřní architektonickou krásu a nádherný výhled na celé město je bazilika nejnavštěvovanější památkou města Marseille. Můžete se k ní dostat pěšky nebo turistickým vláčkem.

 • Marseille
   

  Vieux Port

  Marseillský přístav Vieux Port je jedním ze symbolů města, který se nachází na úpatí slavného bulváru Canebière. Všechny významné události města se odehrávají právě zde. Historie přístavu vede k roku 600, kdy tu byla založena starověká řecká kolonie jménem Massalia. Hlavním účelem marseillského "Vieux Port" byl obchod a postupem času i přeprava do vzdálených destinací. Vstup do přístavu střeží dvě pevnosti, Saint-Nicolas a Saint-Jean fort. Vieux Port je dodnes živým centrem Marseille, nad nímž bdí katedrála Notre Dame de la Garde a odkud se můžete vydat výletní lodí do všech koutí Středozemního moře.

 • Cathédrale La Major
   

  Cathédrale La Major

  Katedrála Sainte-Marie-Majeure se nachází mimo centrum města, poblíž pevnosti Saint Jean. Místní obyvatelé jí pžezdívají katedrála La Major. Katedrála byla postavena v byzantském stylu a patří k největším ve Francii. Stavěla se 40 let, v letech 1852 až 1893, kdy byla Marseille prvním francouzským přístavem a byla zastávkou pro lodě z celého světa. První stavební kámen položil sám Napoleon III.

 • Palais Longchamp
   

  Palais Longchamp

  V Marseille si rozhodně nenechte ujít "Palais Longchamp". Tato historická památka s nádherným parkem v okolí byla postavena jako památník za úspěšným přivedením pitné vody do města. Projekt začal v roce 1835, kdy postihla Marseille epidemie cholery. Voda byla přivedena do Marseille přes 18 akvaduktů z řeky Durance. Architektem památkíku Palais Longchamp je Henry Espérandieu - slavný stavitel baziliky Notre-Dame. Palais Longchamp je kolonádou se dvěma muzei, sochami a fontánou.

Počasí v Marseille

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Marseille

Hledáte informace o letišti Marseille Provence Airport? Podívejte se na přehledné informace o tomto letišti.

Doprava z/na letiště Marseille MRS

 • Express

  Jezdí každých 20 minut.


  ~ 40 min
  8 €
  Rezervace online
 • Vlak

  K nádraží Vitrolles se dostanete z letiště za 5 minut letištní kyvadlovou dopravou zdarma (jezdí cca jednou za 10 minut), odtud pojedete do centra.


  ~ 30 min
  5 €
  Rezervace online
 • Taxi

  Využijte aplikaci Uber.


  ~ 30 min
  40 €
  Rezervace online

Ubytování v Marseille

Hledáte ubytování v centru Marseille? Podívejte se na přehlednou mapu s 15% slevou na vybrané ubytování.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz