Nantes pohled na opevnění

Nantes - 7 míst co vidět

Tipy na nejlepších 7 míst, které musíš určitě navštívit v Nantes.

Nantes - co musíš vidět

mechanický slon v Nantes
 

Les machines de l'île

Les machines de l'île je velká veřejná umělecká instalace v bývalé industriální zóně v městě Nantes ve Francii. Instalace se skládá z řady velkých, mechanických soch, z nichž mnohé jsou interaktivní. Nejpopulárnější je 50 tunový hydraulický slon. Les machines de l'île vytvořil tým umělců, inženýrů a designérů v čele s francouzským umělcem Françoisem Delarozièrem. Les machines de l'île je inspirován Tajúplným ostrovem od rodáka Julese de Verne. Instalace byla otevřena pro veřejnost v roce 2007 a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí města.

botanická zahrada v Nantes
 

Jardin des plantes de Nantes

Jardin des plantes de Nantes je veřejná botanická zahrada ve městě Nantes ve Francii. Zahrada se nachází na břehu řeky Loiry a rozkládá se na ploše přibližně 12 hektarů. Botanická zahrada je tu otevřena od 19. století. Je domovem velké sbírky rostlinných druhů, skleníků, jezírek a dětského hřiště. Zahrada je otevřena po celý rok, vstupné je zdarma.

zámek v Nantes
 

Château des ducs de Bretagne

Château des ducs de Bretagne je zámek nacházející se přímo v centru města Nantes. Zámek byl sídlem bretaňských vévodů od 13. století až do 15. století, kdy bylo bretaňské vévodství připojeno k francouzskému království. Hrad je postaven v gotickém stylu a skládá se z řady věží a nádvoří. Hlavní vstup do hradu je přes věž vrátnice, kterou střeží dvě sochy lvů. V zámku je řada muzeí, včetně Muzea historie Nantes, Muzea výtvarných umění a Přírodovědného muzea. Součástí hradu je i planetárium.

katedrála v Nantes
 

Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul

Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul je římskokatolická katedrála ve francouzském městě Nantes. Katedrála je sídlem arcibiskupa z Nantes a je poutním místem pro katolíky v regionu. Katedrála byla postavena v románském stylu v 11. století a byla v průběhu staletí rozšiřována a upravována. Exteriér katedrály je pozoruhodný svými dvěma věžemi a gotickým průčelím. Interiér katedrály je působivý, najdeme tu okenice s krásnými vitrážemi.

Le Lieu unique
 

Le Lieu unique

Le Lieu unique je kulturní centrum ve francouzském Nantes. Nachází se ve staré továrně na břehu řeky Loiry. V centru se nachází koncertní sál, divadlo, bar, restaurace a knihkupectví. Má také zahradu a terasu s výhledem na řeku. V tomto centru se konají různé akce, včetně koncertů, divadelních představení a výstav.

muzeum umění v Nantes
 

Musée d'arts de Nantes

Musée d'arts de Nantes je francouzské muzeum nacházející se ve městě Nantes. Muzeum bylo založeno v roce 1801 a ukrývá velkou sbírku obrazů, soch a dalších uměleckých děl od 15. do 20. století. Muzeum je také domovem knihovny a výzkumného centra. V jakémkoliv muzeu můžete zakoupit Museum Pass za 15 eur, se kterým můžete naštívit všechna muzea v Nantes.

muzeum Julia Verne
 

Musée Jules Verne

Jules Verne je jedním z nejslavnějších spisovatelů sci-fi všech dob, který se narodil právě v Nantes. Jeho práce inspirovala nespočet lidí k objevování světa i mimo něj. Musée Jules Verne je muzeum věnované jeho životu a dílu. Obsahuje velkou sbírku originálních rukopisů, dopisů a dalších osobních věcí. V muzeu je také rozsáhlá knihovna děl a také replika jeho pracovny. Levně můžete museum navštívit z rámci Museum Passu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz