NantesNantes pohled na opevnění

Nantes - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 14 míst, které musíš určitě navštívit v Nantes.

Nantes - co musíš vidět

mechanický slon v Nantes
 

Les machines de l'île

Les machines de l'île je velká veřejná umělecká instalace v bývalé industriální zóně v městě Nantes ve Francii. Instalace se skládá z řady velkých, mechanických soch, z nichž mnohé jsou interaktivní. Nejpopulárnější je 50 tunový hydraulický slon. Les machines de l'île vytvořil tým umělců, inženýrů a designérů v čele s francouzským umělcem Françoisem Delarozièrem. Les machines de l'île je inspirován Tajúplným ostrovem od rodáka Julese de Verne. Instalace byla otevřena pro veřejnost v roce 2007 a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí města.

Jardin des plantes de Nantes
 

Jardin des plantes de Nantes

Jardin des plantes de Nantes je veřejná botanická zahrada ve městě Nantes ve Francii. Zahrada se nachází na břehu řeky Loiry a rozkládá se na ploše přibližně 12 hektarů. Botanická zahrada je tu otevřena od 19. století. Je domovem velké sbírky rostlinných druhů, skleníků, jezírek a dětského hřiště. Zahrada je otevřena po celý rok, vstupné je zdarma.

Château des ducs de Bretagne
 

Château des ducs de Bretagne

Château des ducs de Bretagne je zámek nacházející se přímo v centru města Nantes. Zámek byl sídlem bretaňských vévodů od 13. století až do 15. století, kdy bylo bretaňské vévodství připojeno k francouzskému království. Hrad je postaven v gotickém stylu a skládá se z řady věží a nádvoří. Hlavní vstup do hradu je přes věž vrátnice, kterou střeží dvě sochy lvů. V zámku je řada muzeí, včetně Muzea historie Nantes, Muzea výtvarných umění a Přírodovědného muzea. Součástí hradu je i planetárium.

Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul
 

Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul

Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul je římskokatolická katedrála ve francouzském městě Nantes. Katedrála je sídlem arcibiskupa z Nantes a je poutním místem pro katolíky v regionu. Katedrála byla postavena v románském stylu v 11. století a byla v průběhu staletí rozšiřována a upravována. Exteriér katedrály je pozoruhodný svými dvěma věžemi a gotickým průčelím. Interiér katedrály je působivý, najdeme tu okenice s krásnými vitrážemi.

Le Lieu unique
 

Le Lieu unique

Le Lieu unique je kulturní centrum ve francouzském Nantes. Nachází se ve staré továrně na břehu řeky Loiry. V centru se nachází koncertní sál, divadlo, bar, restaurace a knihkupectví. Má také zahradu a terasu s výhledem na řeku. V tomto centru se konají různé akce, včetně koncertů, divadelních představení a výstav.

muzeum umění v Nantes
 

Musée d'arts de Nantes

Musée d'arts de Nantes je francouzské muzeum nacházející se ve městě Nantes. Muzeum bylo založeno v roce 1801 a ukrývá velkou sbírku obrazů, soch a dalších uměleckých děl od 15. do 20. století. Muzeum je také domovem knihovny a výzkumného centra. V jakémkoliv muzeu můžete zakoupit Museum Pass za 15 eur, se kterým můžete naštívit všechna muzea v Nantes.

Muséum d'Histoire Naturelle
 

Muséum d'Histoire Naturelle

Navštivte Přírodovědné muzeum v Nantes a objevte fascinující svět přírody. Muzeum nabízí řadu interaktivních výstav, které zaujmou nejen děti. Prozkoumejte sbírky fosilií, minerálů a živočichů. Přijďte se inspirovat do tohoto jedinečného muzea!

Musée Jules Verne
 

Musée Jules Verne

Jules Verne je jedním z nejslavnějších spisovatelů sci-fi všech dob, který se narodil právě v Nantes. Jeho práce inspirovala nespočet lidí k objevování světa i mimo něj. Musée Jules Verne je muzeum věnované jeho životu a dílu. Obsahuje velkou sbírku originálních rukopisů, dopisů a dalších osobních věcí. V muzeu je také rozsáhlá knihovna děl a také replika jeho pracovny. Levně můžete museum navštívit z rámci Museum Passu.

Église Notre-Dame de Bon-Port (Nantes)
 

Notre-Dame de Bon-Port

Kostel Notre-Dame de Bon-Port je jedním z nejkrásnějších kostelů v Nantes. Jeho elegantní fasáda a vnitřní výzdoba jsou pozoruhodné. Kostel byl postaven v 19. století a je obklopen krásnými zahradami. Navštivte tento kostel a užijte si klidnou atmosféru a krásné umělecké dílo.

Gisant de François II, cathédrale de Nantes (France). Photo prise par Jibi44
 

Hrobka Františka II.

Hrobka Františka II. je umístěna v katedrále svatého Petra a Pavla v Nantes. Tento gotický památník byl vytvořen v 16. století a obsahuje sochu vévody z Bretaně a jeho manželky Marguerite de Foix. Hrobka je důležitou součástí historie Bretaně a Nantes a je velmi populárním turistickým cílem pro milovníky historie a architektury.

Ile de Versailles
 

Ile de Versailles

Ile de Versailles je krásný park v centru města Nantes. Zdejší jezero, plné ryb a kachniček, je ideální pro odpočinek a relaxaci. Park nabízí také japonskou zahradu s malými mosty a vodopády. Ile de Versailles je skvělým místem pro piknik s rodinou nebo pro procházku s romantickým výhledem na západ slunce nad řekou Erdre.

Parc du Grand-Blottereau
 

Parc du Grand-Blottereau

Parc du Grand-Blottereau je jedním z nejkrásnějších parků v Nantes. Tento park je ideálním místem pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. Park je plný zeleně, květin a stromů, což dodává tomuto místu nádhernou atmosféru. Užijte si klid a relaxaci na lavičkách a užijte si nádherný výhled na okolní krajinu.

Parc de Procé
 

Parc de Procé

Parc de Procé je krásný park v Nantes, který nabízí klidnou atmosféru a relaxaci v přírodě. Park je ideální pro procházky, pikniky a sportovní aktivity. Můžete se projít kolem jezírka nebo obdivovat květinové záhony a sochy. Proč nevyzkoušet také místní kavárny a restaurace v okolí parku? Parc de Procé je skvělým místem pro odpočinek a užívání si krásného dne v Nantes.

French destroyer Maillé-Brézé
 

French destroyer Maillé-Brézé

Navštivte francouzský torpédoborec Maillé-Brézé v Nantes a prozkoumejte jeho historii. Tato vojenská loď, postavená v roce 1953, sloužila v Atlantiku a Středozemním moři. Dnes je otevřen jako muzeum a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat jeho zbraně a vybavení.

Mapa

⭐ Vše (14)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Nantes s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz