NantesNantes pohled na opevnění

Nantes průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Nantes

Přestože je dnes správním centrem Pays-de-la-Loire, Nantes bylo po staletí hlavním městem Bretaně. Začněte v impozantním zámku Château des Ducs de Bretagne, pak se projděte středověkým starým městem a poté se projeďte na mechanickém slonu na ostrově Île de Nantes.

Evropa
FrancieFrancie
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
👀 Památky

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 200 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 450 Kč / lůžko

Co vidět

mechanický slon v Nantes
 

Les machines de l'île

Les machines de l'île je velká veřejná umělecká instalace v bývalé industriální zóně v městě Nantes ve Francii. Instalace se skládá z řady velkých, mechanických soch, z nichž mnohé jsou interaktivní. Nejpopulárnější je 50 tunový hydraulický slon. Les machines de l'île vytvořil tým umělců, inženýrů a designérů v čele s francouzským umělcem Françoisem Delarozièrem. Les machines de l'île je inspirován Tajúplným ostrovem od rodáka Julese de Verne. Instalace byla otevřena pro veřejnost v roce 2007 a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí města.

Jardin des plantes de Nantes
 

Jardin des plantes de Nantes

Jardin des plantes de Nantes je veřejná botanická zahrada ve městě Nantes ve Francii. Zahrada se nachází na břehu řeky Loiry a rozkládá se na ploše přibližně 12 hektarů. Botanická zahrada je tu otevřena od 19. století. Je domovem velké sbírky rostlinných druhů, skleníků, jezírek a dětského hřiště. Zahrada je otevřena po celý rok, vstupné je zdarma.

Château des ducs de Bretagne
 

Château des ducs de Bretagne

Château des ducs de Bretagne je zámek nacházející se přímo v centru města Nantes. Zámek byl sídlem bretaňských vévodů od 13. století až do 15. století, kdy bylo bretaňské vévodství připojeno k francouzskému království. Hrad je postaven v gotickém stylu a skládá se z řady věží a nádvoří. Hlavní vstup do hradu je přes věž vrátnice, kterou střeží dvě sochy lvů. V zámku je řada muzeí, včetně Muzea historie Nantes, Muzea výtvarných umění a Přírodovědného muzea. Součástí hradu je i planetárium.

Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul
 

Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul

Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul je římskokatolická katedrála ve francouzském městě Nantes. Katedrála je sídlem arcibiskupa z Nantes a je poutním místem pro katolíky v regionu. Katedrála byla postavena v románském stylu v 11. století a byla v průběhu staletí rozšiřována a upravována. Exteriér katedrály je pozoruhodný svými dvěma věžemi a gotickým průčelím. Interiér katedrály je působivý, najdeme tu okenice s krásnými vitrážemi.

Le Lieu unique
 

Le Lieu unique

Le Lieu unique je kulturní centrum ve francouzském Nantes. Nachází se ve staré továrně na břehu řeky Loiry. V centru se nachází koncertní sál, divadlo, bar, restaurace a knihkupectví. Má také zahradu a terasu s výhledem na řeku. V tomto centru se konají různé akce, včetně koncertů, divadelních představení a výstav.

muzeum umění v Nantes
 

Musée d'arts de Nantes

Musée d'arts de Nantes je francouzské muzeum nacházející se ve městě Nantes. Muzeum bylo založeno v roce 1801 a ukrývá velkou sbírku obrazů, soch a dalších uměleckých děl od 15. do 20. století. Muzeum je také domovem knihovny a výzkumného centra. V jakémkoliv muzeu můžete zakoupit Museum Pass za 15 eur, se kterým můžete naštívit všechna muzea v Nantes.

Nantes - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1213 km
Nejbližší letiště NTE
8 km od centra
Přímý let
~ 1h 47min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
NTE
Nantes
NantesNantes pohled na opevněnímechanický slon v NantesJardin des plantes de NantesChâteau des ducs de BretagneCathédrale Saint-Pierre-et-Saint-PaulLe Lieu uniquemuzeum umění v NantesMuséum d'Histoire NaturelleMusée Jules VerneÉglise Notre-Dame de Bon-Port (Nantes)Gisant de François II, cathédrale de Nantes (France). Photo prise par Jibi44Ile de VersaillesParc du Grand-Blottereau

Počasí jaro

Březen
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Listopad
Max: 13 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 10 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Proč navštívit?
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
👀 Památky

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Bilbao centrum
porto
🤘 Multi-city
🤩 2 199 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz