Paříž

8 míst, co vidět v Paříži

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Paříži.

8 míst, co musíš vidět v Paříži

Paříž
 

Eiffelova věž

Eiffelova věž je symbolem Paříže. Byla postavena v roce 1889 k příležítosti světové výstavy Universelle a ke 100. výročí velké francouzské revoluce. Eiffelova věž měří 324 metrů a je pojmenována po svém konstruktérovi Alexandru-Gustave Eiffelovi.

 

Vítězný oblouk

Arc de Triomphe je největší vítězný oblouk na světě. Byl postaven v roce 1806 jako jako symbol vítězství v Napoleonových bitvách. Památník nabízí návštěvníkům působivý výhled na celou Paříž z panoramatické terasy. Pod obloukem se nachází hrob neznámého vojína a věčný plamen na památku těm, kteří padli ve jménu Francie.

Louvre v Paříži
 

Louvre

Louvre je slavné muzeum umění v Paříži. Naleznete zde Monu Lisu od Leonarda da Vinciho a další světové umělecké sbírky. Budova Louvre vznikla z pevnosti, kterou Karel V. přestavěl v gotickém stylu na královskou rezidenci. Od roku 1793 je zde muzeum umění.

 

Invalidovna

Díky své zlaté kopuli a zdobeným prvkům je tato nemocnice ze 17. století příkladem barokní architektury. Je domovem bohatě zdobené hrobky Napoleona Bonaparte. Sídlí tu i národní vojenské muzeum.

 

Sacré-Cœur

Bazilika Nejsvětějšího srdce je jednou ze symbolických památek Paříže. Byla postavena v roce 1919 v římsko-byzantském stylu. Bazilika je postavena na vrcholku v městské části Montmarte, odkud jsou nádherné výhledy na Paříž.

 

Notre-Dame

Notre Dame de Paris je jednou z nejstarších gotických katedrál na světě. Katedrála byla postavena v 11. století a je zasvěcena Panně Marii. V Notre Dame došlo ke korunovaci Napoleona Bonaparte či Jindřicha VI. Věže katedrály nabízejí neuvěřitelný výhled na Paříž.

 

Lucemburské zahrady

Pařížský park v centru Paříže, kam chodí místní relaxovat. Lucemburský palác se zahradou nechala vystavět Marie Medicejská v první polovině 17. století, naleznete tu jilmy, ovocné sady a květinové záhony. Od roku 1958 sídlí v paláci horní komora francouzského parlamentu.

 

Versailles

Královský palác ve Versailles je impozantní královský palác s velkými zámeckými zahradami, který nechal vybudovat Ludvík XIV. V roce 1979 byl zámek zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz