Goa

Goa - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 11 míst, které musíš určitě navštívit v Goa.

Goa - co musíš vidět

tripadvisor.com
 

Basilica of Bom Jesus

Bazilika Bom Jesus se nachází v indickém státě Goa a je jedním z nejvýznamnějších příkladů barokního umění v Indii. Tento impozantní chrám, postavený v roce 1605, je známý pro své bohatě zdobené interiéry a nádherné fasády. Bazilika je také posledním odpočinkovým místem sv. Františka Xaverského, jehož ostatky jsou uchovávány v pozlacené rakvi. Bazilika Bom Jesus je od roku 1986 na seznamu světového dědictví UNESCO.

tripadvisor.com
 

Se Cathedral

Se Cathedral je jedním z největších a nejstarších kostelů v Goa, který představuje portugalskou architekturu. Tento impozantní chrám byl založen v roce 1619 a dokončen v roce 1640. Se katedrála je známá svou zvonicí, která je považována za jednu z největších v Asii. Návštěvníci mohou obdivovat bohatě zdobený interiér a krásný výhled na okolí z nádvoří chrámu.

googleusercontent.com
 

Mangueshi Temple

Chrám Mangueshi se nachází v malebném městě Goa a je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších chrámů v regionu. Tento hinduistický chrám je zasvěcen bohu Šivovi a je známý svou bohatou architekturou a duchovní atmosférou. Prohlédněte si nádherné sochy a fresky, zúčastněte se tradičních modlitebních obřadů a užijte si klid a mír tohoto posvátného místa.

googleusercontent.com
 

Chorao Island

Ostrov Chorao, nacházející se v Goa, je malebný ráj pro milovníky přírody a klidu. Prozkoumejte bohatou flóru a faunu v ptačí rezervaci Dr. Salim Ali, která je domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků. Projděte se po tichých uličkách ostrova a obdivujte jeho krásné portugalské domy. Chorao Island je ideálním místem pro odpočinek a poznávání kouzelné atmosféry Goa.

tripadvisor.com
 

Divar Island

Ostrov Divar se nachází v malebném regionu Goa a nabízí návštěvníkům klidný únik od rušného života ve městě. Procházejte se po malebných vesnicích, obklopených zelení a nádhernými výhledy na řeku Mandovi. Navštivte místní kostely a chrámy, které odrážejí bohatou historii a kulturu ostrova. Nezapomeňte ochutnat tradiční goánskou kuchyni v místních restauracích a těšte se na nezapomenutelný zážitek.

toiimg.com
 

Maruti Temple

Maruti Temple, nacházející se v malebném městě Goa, je svatyně zasvěcená bohu Hanumanovi. Tento chrám je oblíbeným poutním místem a turistickou atrakcí díky svému jedinečnému architektonickému stylu a malebnému prostředí. Navštivte tuto svatyni, abyste zažili klid a duchovní atmosféru, kterou nabízí. Prohlédněte si nádherné sochy a umělecká díla, která zdobí chrám a obklopují ho.

toiimg.com
 

Goa State Museum

Goa State Museum, známý také jako Muzeum státu Goa, je ideální destinací pro milovníky historie a kultury. Nachází se v hlavním městě Panaji a nabízí návštěvníkům bohatou sbírku artefaktů, soch, mincí a uměleckých děl. Prozkoumejte více než 8000 exponátů a dozvězte se více o bohaté historii a kultuře tohoto malebného indického státu.

googleusercontent.com
 

Church of Our Lady of the Mount

Kostel Panny Marie na hoře je malebný kostel v Goa, který nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Tento historický kostel, postavený v 16. století, je obklopen zelenými kopci a klidnou atmosférou, což z něj činí ideální místo pro klidné modlitby a meditaci. Navštivte kostel během svého pobytu v Goa a prožijte jedinečné duchovní zážitky.

tripadvisor.com
 

Vainguinim Beach

Pláž Vainguinim se nachází v malebném Goa, oblíbeném turistickém cíli v Indii. Tato exotická pláž nabízí nádherný písek a křišťálově čistou vodu, ideální pro koupání a opalování. V okolí pláže naleznete řadu restaurací, barů a obchodů, které uspokojí vaše potřeby. Užijte si zde slunce, moře a pohodovou atmosféru, která Goa činí tak nezapomenutelným místem.

structurae.net
 

Zuari Bridge

Zuari Bridge je impozantní most, který se rozprostírá nad řekou Zuari v indickém státě Goa. Tento ikonický most je důležitým dopravním spojením mezi severní a jižní částí státu. Jeho elegantní konstrukce a panoramatický výhled na okolní krajinu přitahují mnoho turistů. Navštivte tento most při západu slunce a užijte si nezapomenutelný zážitek.

tripadvisor.com
 

Tomb of St. Francis Xavier

Hrob sv. Františka Xaverského se nachází v Goa, jednom z nejznámějších turistických míst v Indii. Tento významný památník je umístěn v bazilice Bom Jesus, která je součástí světového dědictví UNESCO. Hrobka představuje klidné a duchovní místo pro návštěvníky, kteří sem přicházejí, aby projevili úctu tomuto světcovi a jeho odkazu. Nenechte si ujít tuto pozoruhodnou historickou památku během své návštěvy Goa.

Mapa

⭐ Vše (11)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Goa s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz