Goa

Goa průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Goa

Goa je kouzelný a exotický indický stát, který láká svou malebnou přírodou a bohatou historií. Tato oblíbená turistická destinace skýtá nádherné pláže, fascinující hinduistické chrámy a pozoruhodné koloniální architekturu. Prožijte klidné chvíle u přístavu v Panaji, nasajte atmosféru tradičního trhu Mackie's Saturday Nite Bazaar a neváhejte ochutnat tradiční goánské speciality. Goa je dokonalé místo pro ty, kteří hledají směs zábavy, odpočinku a kultury.

Asie
IndieIndie

Co vidět

tripadvisor.com
 

Basilica of Bom Jesus

Bazilika Bom Jesus se nachází v indickém státě Goa a je jedním z nejvýznamnějších příkladů barokního umění v Indii. Tento impozantní chrám, postavený v roce 1605, je známý pro své bohatě zdobené interiéry a nádherné fasády. Bazilika je také posledním odpočinkovým místem sv. Františka Xaverského, jehož ostatky jsou uchovávány v pozlacené rakvi. Bazilika Bom Jesus je od roku 1986 na seznamu světového dědictví UNESCO.

tripadvisor.com
 

Se Cathedral

Se Cathedral je jedním z největších a nejstarších kostelů v Goa, který představuje portugalskou architekturu. Tento impozantní chrám byl založen v roce 1619 a dokončen v roce 1640. Se katedrála je známá svou zvonicí, která je považována za jednu z největších v Asii. Návštěvníci mohou obdivovat bohatě zdobený interiér a krásný výhled na okolí z nádvoří chrámu.

googleusercontent.com
 

Mangueshi Temple

Chrám Mangueshi se nachází v malebném městě Goa a je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších chrámů v regionu. Tento hinduistický chrám je zasvěcen bohu Šivovi a je známý svou bohatou architekturou a duchovní atmosférou. Prohlédněte si nádherné sochy a fresky, zúčastněte se tradičních modlitebních obřadů a užijte si klid a mír tohoto posvátného místa.

googleusercontent.com
 

Chorao Island

Ostrov Chorao, nacházející se v Goa, je malebný ráj pro milovníky přírody a klidu. Prozkoumejte bohatou flóru a faunu v ptačí rezervaci Dr. Salim Ali, která je domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků. Projděte se po tichých uličkách ostrova a obdivujte jeho krásné portugalské domy. Chorao Island je ideálním místem pro odpočinek a poznávání kouzelné atmosféry Goa.

tripadvisor.com
 

Divar Island

Ostrov Divar se nachází v malebném regionu Goa a nabízí návštěvníkům klidný únik od rušného života ve městě. Procházejte se po malebných vesnicích, obklopených zelení a nádhernými výhledy na řeku Mandovi. Navštivte místní kostely a chrámy, které odrážejí bohatou historii a kulturu ostrova. Nezapomeňte ochutnat tradiční goánskou kuchyni v místních restauracích a těšte se na nezapomenutelný zážitek.

toiimg.com
 

Maruti Temple

Maruti Temple, nacházející se v malebném městě Goa, je svatyně zasvěcená bohu Hanumanovi. Tento chrám je oblíbeným poutním místem a turistickou atrakcí díky svému jedinečnému architektonickému stylu a malebnému prostředí. Navštivte tuto svatyni, abyste zažili klid a duchovní atmosféru, kterou nabízí. Prohlédněte si nádherné sochy a umělecká díla, která zdobí chrám a obklopují ho.

Goa - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 6564 km
Nejbližší letiště GOI
32 km od centra
Přímý let
~ 7h 48min
Indie Indie
Časový posun proti ČR
+3h 30min
Obsluhující letiště
GOI
Goa
Goatripadvisor.comtripadvisor.comgoogleusercontent.comgoogleusercontent.comtripadvisor.comtoiimg.comtoiimg.comgoogleusercontent.comtripadvisor.comstructurae.nettripadvisor.com

Počasí jaro

Březen
Max: 36 °C
Min: 22 °C
Duben
Max: 35 °C
Min: 24 °C
Květen
Max: 33 °C
Min: 25 °C

Počasí léto

Červen
Max: 28 °C
Min: 25 °C
Červenec
Max: 26 °C
Min: 24 °C
Srpen
Max: 26 °C
Min: 24 °C

Počasí podzim

Září
Max: 28 °C
Min: 24 °C
Říjen
Max: 31 °C
Min: 24 °C
Listopad
Max: 32 °C
Min: 22 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 33 °C
Min: 21 °C
Leden
Max: 33 °C
Min: 20 °C
Únor
Max: 34 °C
Min: 21 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Legolend v Dánsku
✈️ Zpátečka
🎉 755 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
👍 899 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
🤩 730 Kč
Ohrid
✈️ Zpátečka
🎉 810 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz