Akureyri

Akureyri - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 16 míst, které musíš určitě navštívit v Akureyri.

Akureyri - co musíš vidět

Akureyri Art Museum
 

Akureyri Art Museum

Muzeum umění Akureyri je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru města Akureyri a nabízí širokou škálu uměleckých děl od místních i zahraničních umělců. Vstupné je příznivé a umožňuje návštěvníkům prozkoumat mnoho zajímavých exponátů. Prozkoumejte jedinečné umělecké díla a užijte si krásu města Akureyri.

Sigurhæðir
 

Sigurhæðir

Sigurhæðir v Akureyri nabízí úžasný výhled na město a okolní krajinu. Tento historický dům byl přeměněn na ubytování s pokoji s výhledem na fjord Eyjafjörður. Hosté zde mohou ochutnat místní speciality, jako je rybí polévka a ovocné dezerty. V zimě se v okolí dá lyžovat a v létě objevovat nádhernou přírodu Islandu. Užijte si pobyt v Sigurhæðir a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.

Akureyri Museum
 

Akureyri Museum

Akureyri Museum je skvělým místem pro návštěvu v Akureyri. Nabízí vám možnost prozkoumat historii a kulturu tohoto krásného města. Muzeum se nachází v centru města a nabízí mnoho zajímavých výstav a artefaktů. Zajímavé informace o místní historii a tradicích jsou přístupné pro všechny návštěvníky. Nechte se inspirovat a objevte tuto skvělou atrakci v Akureyri!

Vaolaheioi Utsynispallur
 

Vaolaheioi Utsynispallur

Vydejte se na nezapomenutelný výlet na vrchol Vaolaheioi Utsynispallur v Akureyri. Z vrcholu se naskýtá jedinečný výhled na okolní krajinu a město. Tento výlet je ideální pro milovníky přírody a fotografy, kteří chtějí zachytit krásu islandské krajiny. Užijte si tento nezapomenutelný zážitek na Vaolaheioi Utsynispallur v Akureyri.

Nonni's House
 

Nonni's House

Navštivte Dům Nonniho v Akureyri a prožijte autentickou islandskou atmosféru. Tento dům sloužil jako bydliště pro islandského spisovatele a básníka Nonniho. Nyní je zde muzeum, které přináší návštěvníkům příběhy a tradice islandského života. Prozkoumejte sbírky knih, fotografií a předmětů z Nonniho doby. Zažijte kousek islandské historie v Domo Nonniho.

Safnasafnid The New Folk and Outsider Art Museum
 

Safnasafnid The New Folk and Outsider Art Museum

Navštivte jedinečné muzeum Safnasafnid, které se specializuje na lidové a outsiderové umění. Tento skvost se nachází v městě Akureyri na severu Islandu. Muzeum nabízí nevšední zážitek pro milovníky umění a kultury. Vstupte do světa umění, které je inspirované islandskou přírodou a kulturou.

Fridbjarnarhus
 

Fridbjarnarhus

Fridbjarnarhus je klenotem města Akureyri na severu Islandu. Tento historický dům je známý svou nádhernou architekturou a jedinečnou atmosférou. Vychutnejte si pohled na fjord Eyjafjörður a okolní hory z této malebné lokality. Prozkoumejte město a objevte další zajímavosti, jako je muzeum umění a krásný kostel Akureyrarkirkja.

Dettifoss
 

Dettifoss

Dettifoss je největší vodopád v Evropě a nachází se v národním parku Vatnajökull v Islandu. Tento impozantní vodopád je široký 100 metrů a spadá do 44 metrů hlubokého kaňonu. Výhled na vodopád je nádherný a určitě stojí za návštěvu. Navštivte Dettifoss a užijte si nezapomenutelnou přírodu Islandu.

Placeholder image.
 

Catholic Church

Navštivte krásný katolický kostel v centru města Akureyri. Tento kostel je známý svou jedinečnou architekturou a klidnou atmosférou, která vás okouzlí. Uvnitř kostela se nachází mnoho uměleckých děl a soch, které stojí za prohlídku. Pokud se zajímáte o historii a kulturu, určitě si nenechte ujít návštěvu tohoto zajímavého místa.

Hof Cultural and Conference Centre
 

Hof Cultural and Conference Centre

Navštivte Kulturní a konferenční centrum Hof v Akureyri, které nabízí širokou škálu kulturních akcí a konferencí. Moderní architektura a výběr kvalitních programů zaručí nezapomenutelný zážitek. Užijte si příjemné posezení v kavárně s výhledem na fjord Eyjafjörður. Hof je ideálním místem pro setkání s místními umělci a poznání islandské kultury.

Akureyri Botanical Garden
 

Akureyri Botanical Garden

Botanická zahrada Akureyri je nádherným místem pro milovníky přírody. Nachází se v srdci města a nabízí širokou škálu rostlin z celého světa. Procházejte se mezi kvetoucími záhony a užijte si relaxaci v této oáze klidu. Vstup do zahrady je zdarma a je otevřeno celoročně.

x-default
 

Akureyrarkirkja

Akureyrarkirkja je největší kostel v severním Islandu a jednou z nejvýznamnějších památek města Akureyri. Kostel byl postaven v roce 1940 a jeho architektura je inspirována norským stylem. Interiér kostela je zdoben vitrážemi a sochami, které zobrazují biblické scény. Z vrcholu kostela je nádherný výhled na okolní krajinu. Navštivte tento kostel a prožijte jedinečnou atmosféru míru a klidu.

Industry Museum
 

Industry Museum

Navštivte Průmyslové muzeum v Akureyri a objevte historii průmyslu na Islandu. Muzeum nabízí exponáty a interaktivní výstavy, které ukazují, jak průmysl ovlivnil život na Islandu. Získáte tak hlubší porozumění kultuře a životu v této oblasti. Vstupné je přijatelné a vstupenky lze zakoupit online.

Motorcycle Museum of Iceland
 

Motorcycle Museum of Iceland

Muzeum motocyklů v Islandu je ideálním místem pro všechny milovníky motocyklů. Toto muzeum v Akureyri obsahuje sbírku motocyklů z celého světa, včetně unikátních strojů z Islandu. Prozkoumejte historii motocyklů a sledujte, jak se tento stroj vyvíjel v průběhu let. Určitě se zde najde něco pro každého milovníka motocyklů.

Kjarnaskógur
 

Kjarnaskógur

Kjarnaskógur je ideálním místem pro ty, kteří chtějí utéct z ruchu města a prožít nějaký čas v přírodě. Tento krásný les se nachází v blízkosti města Akureyri na severu Islandu a nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu. Zde si můžete užít pěší turistiku, cyklistiku, rybaření, grilování a mnoho dalšího. Kjarnaskógur je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci v příjemném prostředí přírody.

Mapa

⭐ Vše (16)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Akureyri s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz