Akureyri

Akureyri průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Akureyri

Akureyri je okouzlující město situované v severním Islandu a nabízí nádhernou přírodu a malebnou atmosféru. Toto islandské město je obklopeno fjordy, vodopády a horami, které zaručují nezapomenutelný zážitek. Navštivte místní kostel Akureyrarkirkja, botanickou zahradu Lystigarðurinn a umělecké muzeum. Obdivujte Královu cestu plnou barevných domků a nezapomeňte ochutnat islandskou kuchyni v jednom z útulných kaváren. Akureyri je ideální základna pro objevování polární krásy Islandu.

Evropa
IslandIsland

Co vidět

Akureyri Art Museum
 

Akureyri Art Museum

Muzeum umění Akureyri je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru města Akureyri a nabízí širokou škálu uměleckých děl od místních i zahraničních umělců. Vstupné je příznivé a umožňuje návštěvníkům prozkoumat mnoho zajímavých exponátů. Prozkoumejte jedinečné umělecké díla a užijte si krásu města Akureyri.

Sigurhæðir
 

Sigurhæðir

Sigurhæðir v Akureyri nabízí úžasný výhled na město a okolní krajinu. Tento historický dům byl přeměněn na ubytování s pokoji s výhledem na fjord Eyjafjörður. Hosté zde mohou ochutnat místní speciality, jako je rybí polévka a ovocné dezerty. V zimě se v okolí dá lyžovat a v létě objevovat nádhernou přírodu Islandu. Užijte si pobyt v Sigurhæðir a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.

Akureyri Museum
 

Akureyri Museum

Akureyri Museum je skvělým místem pro návštěvu v Akureyri. Nabízí vám možnost prozkoumat historii a kulturu tohoto krásného města. Muzeum se nachází v centru města a nabízí mnoho zajímavých výstav a artefaktů. Zajímavé informace o místní historii a tradicích jsou přístupné pro všechny návštěvníky. Nechte se inspirovat a objevte tuto skvělou atrakci v Akureyri!

Vaolaheioi Utsynispallur
 

Vaolaheioi Utsynispallur

Vydejte se na nezapomenutelný výlet na vrchol Vaolaheioi Utsynispallur v Akureyri. Z vrcholu se naskýtá jedinečný výhled na okolní krajinu a město. Tento výlet je ideální pro milovníky přírody a fotografy, kteří chtějí zachytit krásu islandské krajiny. Užijte si tento nezapomenutelný zážitek na Vaolaheioi Utsynispallur v Akureyri.

Nonni's House
 

Nonni's House

Navštivte Dům Nonniho v Akureyri a prožijte autentickou islandskou atmosféru. Tento dům sloužil jako bydliště pro islandského spisovatele a básníka Nonniho. Nyní je zde muzeum, které přináší návštěvníkům příběhy a tradice islandského života. Prozkoumejte sbírky knih, fotografií a předmětů z Nonniho doby. Zažijte kousek islandské historie v Domo Nonniho.

Akureyri - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2540 km
Nejbližší letiště AEY
4 km od centra
Přímý let
~ 3h 26min
Island Island
Časový posun proti ČR
-2h
Obsluhující letiště
AEY
Akureyri
AkureyriAkureyri Art MuseumSigurhæðirAkureyri MuseumVaolaheioi UtsynispallurNonni's HouseLinda Ola - Studio & GallerySafnasafnid The New Folk and Outsider Art MuseumFridbjarnarhusDettifossHof Cultural and Conference CentreAkureyri Botanical Garden

Počasí jaro

Březen
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Duben
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Květen
Max: 10 °C
Min: 4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 14 °C
Min: 7 °C
Červenec
Max: 16 °C
Min: 9 °C
Srpen
Max: 14 °C
Min: 8 °C

Počasí podzim

Září
Max: 10 °C
Min: 5 °C
Říjen
Max: 5 °C
Min: 2 °C
Listopad
Max: 3 °C
Min: -1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 2 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 2 °C
Min: -4 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 11 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Ibiza
⏰ Last minute
👌 860 Kč

LM letenky na Ibizu

Španělsko
Před 38 hodinami
korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz