Počasí Akureyri - všechny informace

Zjistěte si vše o počasí v Akureyri před vaší plánovanou cestou. Náš článek nabízí informace o typickém počasí v této oblasti, abyste se na svou dovolenou mohli dobře připravit.

Počasí Akureyri

Pokud se chystáte na cestu do města Akureyri v severním Islandu, je důležité vědět, jaké počasí vás tam čeká. Pro správnou přípravu se musíte být vědomi toho, že se v tomto regionu setkáte s různými klimatickými podmínkami po celý rok. Proto jsme pro vás připravili přehledné informace o teplotách, srážkách a rychostech větru v průběhu jednotlivých měsíců. Nechte se touto informací inspirovat a užijte si svůj pobyt v Akureyri naplno.

Kdy vyrazit do

Akureyri je krásné město na severu Islandu, které stojí za návštěvu. Pokud se chystáte cestovat do Akureyri, očekávejte rozdílné počasí v závislosti na čase vaší návštěvy. Leden, únor a březen jsou chladné měsíce s běžnou teplotou přes den pouze 2 stupně Celsia a průměrnou rychlostí větru 22-24 km/h. V dubnu se teplota zvyšuje na průměrných 4 °C a rychlost větru se zpomaluje na 17 km/h. Květen je velmi příjemný s běžnou teplotou přes den 10 °C a průměrnou rychlostí větru 14 km/h. Červen a červenec jsou nejteplejší měsíce s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 23 °C. Pokud Vás mráz neláká, zvolte především čas mezi květnem a srpnem.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Akureyri? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu v Akureyri na Islandu je chladno s převážně slunečnými dny a mrazivými nocemi. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 2 °C, zatímco průměrná teplota nejteplejších dnů je kolem 6 °C. Noční teploty klesají na -3 °C. Rychlost větru je poměrně vysoká, s průměrnou rychlostí okolo 24 km/h. Srážky v lednu mohou dosáhnout až 134 mm. Pokud cestujete do Akureyri v lednu, doporučujeme si vzít s sebou dostatek teplého oblečení a ochranu proti větru.

Počasí únor

Pokud se chystáte cestovat do města Akureyri v únoru, můžete očekávat průměrnou denní teplotu 2 °C a průměrnou noční teplotu -4 °C. Nejteplejší dny mohou být kolem 7 °C. V únoru bude průměrná rychlost větru kolem 23 km/h a srážky dosáhnou přibližně 98 mm.

Doporučujeme vám, abyste si přinesli dostatečné oblečení, protože teploty mohou být chladné a vítr může být velmi silný. Nicméně, pokud se správně obléknete, určitě si vychutnáte krásy města Akureyri i během zimy.

Počasí březen

Březen je v Akureyri poměrně chladný měsíc. Průměrná denní teplota v tomto měsíci dosahuje pouze 2 °C, což může být pro vás nepříjemné. V nejteplejších dnech se teplota dostává až na 8 °C. Během noci je o něco chladněji, průměrná teplota se pohybuje kolem -3 °C. Pokud se vydáváte do Akureyri v březnu, měli byste se připravit na silný vítr, který dosahuje průměrné rychlosti 22 km/h. Město také zažívá v březnu celkem hodně srážek, konkrétně průměrně 105 mm. Doporučuje se proto připravit se na vlhké a chladné počasí a vhodně se obléci.

Počasí duben

Duben je v Akureyri poměrně chladný měsíc s běžnou teplotou přes dnové hodiny okolo 4 °C a v noci kolem -1 °C. Pokud přijedete do města v nejteplejších dnech, můžete se těšit na průměrnou teplotu okolo 12 °C, je ale vhodné mít sebou teplejší oblečení. Rychlost větru v dubnu je průměrně 17 km/h, takže záleží na plánované činnosti. Pokud jdete na výlet, můžete si vzít deštník, protože průměrné srážky v dubnu dosahují 78 mm. Celkově se v Akureyri v dubnu očekává chladné a deštivé počasí, ale to neznamená, že si nemůžete užít svoji cestu a poznat toto krásné město.

Počasí květen

V Akureyri je v květnu poměrně chladno, s průměrnou denní teplotou kolem 10 °C a noční teplotou průměrně 4 °C. Nicméně nejteplejší dny mohou být příjemné, s průměrnou teplotou až 19 °C. Průměrná rychlost větru v květnu dosahuje 14 km/h a úhrn srážek činí 74 mm. Pokud plánujete cestu do Akureyri v květnu, nezapomeňte si připravit teplé oblečení a být připraveni na bouřky.

Počasí červen

V červnu je v Akureyri poměrně příjemné počasí. Běžná teplota v této době přes den dosahuje okolo 22 °C, zatímco průměrná teplota v noci pak  7 °C.Průměrná rychlost větru v červnu bývá kolem 11 km/h, což je stále poměrně slušná rychlost. V této době se v Akureyri také očekávají srážky, které by mohly dosáhnout až na 61 mm. Pokud se chystáte do tohoto města v červnu, je důležité si zabalit vhodné oblečení pro chladnější počasí a zahrnout do vaší výbavy také deštník nebo pláštěnku.

Počasí červenec

V červenci se v Akureyri očekává vaše běžná denní teplota kolem 16 °C a noční teplota klesne až na 9 °C. V nejteplejších dnech se vzduch zahřeje až na průměrných 23 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci činí 10 km/h a srážky dosahují přibližně 99 mm. Doporučujeme vám si do zavazadla přibalit i teplejší oblečení a deštník.

Počasí srpen

V srpnu je v městě Akureyri běžná teplota přes den 14 °C a přes noc 8 °C. Nejteplejší dny v srpnu mají průměrnou teplotu 21 °C, což je příjemné pro venkovní aktivity. Průměrná rychlost větru v srpnu je 10 km/h, což není příliš silný vítr. Srážky v srpnu dosahují 99 mm, což znamená, že může být vlhko a deštivě. Je důležité si s sebou vzít vhodné oblečení, aby vás srážky nepřekvapily nepřipravené. Vzhledem k těmto faktorům se doporučuje pečlivě zvážit, jaké aktivity v srpnu v Akureyri plánujete a jaké oblečení si s sebou vezmete.

Počasí září

V září je v Akureyri chladnější měsíc se stoupajícími srážkami. Běžná teplota během dne dosahuje 10 °C a v některých dnech se může zvýšit na průměrných 17 °C, což může být příjemné pro vás, kteří nemají rádi extrémní vedra. Noci jsou chladné s průměrnou teplotou 5 °C. Průměrná rychlost větru v září je 15 km/h. Pokud plánujete návštěvu města v tomto období, nezapomeňte si sbalit dostatečně teplé oblečení a deštník, protože průměrné srážky dosahují 112 mm.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do města Akureyri v říjnu, počítejte s chladným počasím. Průměrná denní teplota dosahuje 5 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 13 °C. Noční teploty klesají na 2 °C a průměrná rychlost větru dosahuje 18 km/h. Pokud pobyt v Akureyri v říjnu plánujete, nezapomeňte si vzít s sebou dostatečně teplé oblečení, abyste se cítili pohodlně. Srážky v průběhu měsíce dosahují vysokých čísel a často se vyskytují v podobě deště. Budete potřebovat deštník nebo pláštěnku, abyste se vyhnuli nepříjemnostem.

Počasí listopad

Pokud vyrazíte do města Akureyri v listopadu, počítejte s chladným počasím. Průměrná teplota v nejteplejších dnech bývá pouze 8 °C, zatímco běžná denní teplota se pohybuje kolem 3 °C. Po setmění se očekává ještě větší pokles teploty a průměrná noc v listopadu bývá zhruba -1 °C. Pokud se rozhodnete vyrazit do města v tomto měsíci, nezapomeňte si přibalit teplé oblečení. Během listopadu se očekávají také větrné podmínky, s průměrnou rychlostí větru až 20 km/h. Pokud jde o srážky v listopadu, můžete se připravit na 118 mm za celý měsíc.

Počasí prosinec

V prosinci je v městě Akureyri běžná denní teplota kolem 2 °C a noční kolem -3 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 7 °C. Rychlost větru je poměrně vysoká - průměrně 23 km/h. Pokud cestujete do města Akureyri v prosinci, mějte na paměti, že srážky dosahují průměrné hodnoty 108 mm. Připravte se na toto počasí předem.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Akureyri na Islandu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete získat přehled o denních i nočních teplotách v následujících dnech. Pokud byste rádi více podrobností, jako například východ či západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí kliknout na obrázek níže.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do nádherného města Akureyri na Islandu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
2 °C -3 °C
Únor
2 °C -4 °C
Březen
2 °C -3 °C
Duben
4 °C -1 °C
Květen
10 °C 4 °C
Červen
14 °C 7 °C
Červenec
16 °C 9 °C
Srpen
14 °C 8 °C
Září
10 °C 5 °C
Říjen
5 °C 2 °C
Listopad
3 °C -1 °C
Prosinec
2 °C -3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Akureyri

Nejlepším obdobím pro návštěvu Akureyri jsou bezesporu letní měsíce, zejména červen a červenec. V těchto měsících jsou teploty příjemné a pohybují se kolem 16 °C přes den. V nejteplejších dnech lze očekávat až 23 °C. Rychlost větru se v létě zklidní na průměrných 10 km/h. Množství srážek v červenci bývá trochu vyšší, ale stále se pohybuje v rozmezí 61 až 99 mm. Pokud preferujete nižší ceny a menší turistický ruch, můžete se rozhodnout pro návštěvu v měsících dubnu a květnu. Tyto měsíce zaručují příjemné teploty kolem 10 °C až 14 °C, ale stále může být chladněji v noci. Rychlost větru i srážky jsou v březnu nižší než v létě.

Jaké je počasí v destinaci Akureyri během léta?

Pokud budete cestovat do města Akureyri během léta, můžete se těšit na příjemné teploty. V červnu se běžná teplota pohybuje kolem 7 °C během dne a 14 °C v noci, s průměrnou rychlostí větru 11 km/h. V červenci se běžná teplota přes den zvyšuje na 16 °C s průměrnou rychlostí větru 10 km/h a noční teploty kolem 9 °C se dají očekávat. Srpen nabízí podobné počasí jako červenec, s běžnou teplotou kolem 14 °C přes den a průměrnou rychlostí větru 10 km/h, ale rovněž s nočními teplotami setrvačně klesajícími na 8 °C. Během léta se dá očekávat průměrné množství srážek 78-99 mm, což je nižší než v jarních a podzimních měsících.

Jaké je počasí v destinaci Akureyri během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Akureyri během zimy, můžete očekávat studené počasí s běžnou teplotou okolo 2 °C během dne a -3 °C přes noc v lednu a prosinci. Nejtepleji bývá v únoru až dubnu, kdy můžete zažít průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 12 °C v dubnu. Srážky jsou v zimě poměrně vysoké s průměrným množstvím 134 mm srážek v lednu a 108 mm srážek v prosinci. Rychlost větru se pohybuje okolo 23-24 km/h během ledna a prosince a postupně klesá směrem k dubnu, kdy dosahuje průměru 17 km/h.

Jaké jsou průměrné srážky v Akureyri během září?

V září jsou v Akureyri průměrné srážky přibližně 112 mm.

Jaká je běžná teplota v Akureyri během dubna?

Běžná teplota v Akureyri během dubna činí přes den 4 °C a přes noc -1 °C.

Jaká je průměrná rychlost větru v Akureyri během listopadu?

Vaše průměrná rychlost větru v Akureyri v listopadu je kolem 20 km/h.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz