Bologna

26 míst, co musíš vidět v Bologni

Tipy na nejlepších 26 míst, které musíš určitě navštívit v Bologni.

26 míst, co musíš vidět v Bologni

Piazza Maggiore
 

Piazza Maggiore

Náměstí Piazza Maggiore leží v srdci města a a jeho vznik se datuje už od roku 1200. Od té doby zde byly postupně postaveny významné stavby: bazilika San Petronio, Palazzo dei Notai, Palazzo d'Accursio, Palazzo del Podestà a Palazzo dei Banchi. Současný název dostalo náměstí až v roce 1945.

Palazzo d'Accursio
 

Palazzo d'Accursio

D’Accursio nebo-li Městský palác se nachází v centru Bologni na náměstí Piazza Maggiore. Jedná se o radnici, která byla postavena v roce 1336. Součástí je také městská knihovna a umělecká sbírka v nejvyšším patře radnice.

Le Due Torri
 

Le Due Torri

Symbolem Bologni jsou tzv. Dvě věže, které stojí v srdci města. Nejvyšší a nejznámější boloňskou věží je veřejně přístupná, devadesát sedm metrů vysoká Torre degli Asinelli. Věže byly postaveny ve středověku, plnily obrannou funkci a zároveň reprezentovaly společenskou prestiž rodu, který je nechal postavit. Názvy jsou odvozeny od jmen rodin, které je v letech 1109 až 1119 nechaly postavit.

Santuario Madonna di San Luca
 

Santuario Madonna di San Luca

Svatyně San Luca byla po staletí symbolem Boloně a v roce 2021 byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Kostel nynější podoby byl však postaven až v 18. století. Svatyně se nachází na kopci zvaném Colle della Guardia a nabízí tak nádherné výhledy do okolí a na celou Bolognu. S centrem města je svatyně spojena 4 km silnicí.

Basilica di San Petronio
 

Basilica di San Petronio

Bazilika San Petronio je zasvěcená patronovi města a nachází se na Piazza Maggiore. Je největším a nejvýznamnějším kostelem v Bologni. Stavba baziliky začala v roce 1390 pod dohledem Antonia di Vincenza.

Torre dell'Orologio
 

Torre dell'Orologio

Torre dell'Orologio, známá také jako Věž s hodinami, se nachází na náměstí Piazza Maggiore. Majitel věže byl Accursio, mladý muž, který se přestěhoval z Florencie do Bologni, aby zde studoval práva. Poté, co se stal významným právníkem, rozhodl se nechat si postavit vlastní dům: budova byla velmi velká a zahrnovala i školu. Věž byla později přistavěna k Accursiovu domu a po jeho smrti ji koupilo město Bologna. V letech 1885 až 1887 bylya renovována Raffaelem Facciolim.

Mercato di Mezzo
 

Mercato di Mezzo

Již od středověku je Mercato di Mezzo (střední trh) místem chutí, setkání, obchodu a gastronomické tradice. Po sjednocení Itálie se proměnil v první krytou tržnici ve městě. Po rekonstukci v roce 2014 je nyní místem, kde se často konají ochutnávky nebo různá setkání. Mercato di Mezzo je otevřen sedm dní v týdnu od 8:30 až do půlnoci.

 Università di Bologna
 

Università di Bologna

Nejstarší univerzita na světě je právě v italské Bologni. Založena byla roku 1088. Historicky je především známa pro výuku světského a kanonického práva. Univerzita má téměř 100 000 studentů a pyšní se 23 fakultami.

Basilica San Domenico
 

Basilica San Domenico

Bazilika svatého Dominika v Bologni je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Itálii. Kostel byl postaven v 13. století a je zasvěcen svatému Dominikovi, zakladateli řádu dominikánů. Interiér kostela zdobí mnoho uměleckých děl, včetně sochy svatého Dominika od Nicola Pisana. Navštivte tento úchvatný kostel a objevte jeho bohatou historii a architekturu, která vás jistě nadchne.

Museo di Palazzo Poggi
 

Museo di Palazzo Poggi

Museo di Palazzo Poggi je skvělým místem pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu. Vystavené artefakty, včetně knih a nástrojů, vám umožní nahlédnout do života v Bologni v minulých staletích.

Pinacoteca Nazionale
 

Pinacoteca Nazionale

Pinacoteca Nazionale je největší umělecká galerie v Bologni. Nachází se v historickém centru města a nabízí návštěvníkům možnost vidět nejvýznamnější umělecká díla z období od 13. do 18. století. Kromě italských mistrů jsou zde k vidění i díla nizozemských a španělských umělců. Pokud máte rádi umění, určitě neváhejte a navštivte tuto galerii!

Museo Civico Archeologico
 

Museo Civico Archeologico

Archeologické muzeum v Boloni je domovem pro jednu z největších sbírek etruského umění v Itálii. Muzeum nabízí pohled do minulosti regionu a jeho kultury včetně římských artefaktů a starověkých soch. Navštivte toto fascinující muzeum a prozkoumejte historii Boloni a okolních oblastí.

Giardini Margherita
 

Giardini Margherita

Giardini Margherita jsou ideálním místem pro piknik nebo procházku v Bologni. Tyto rozlehlé zahrady nabízejí klidné místo k relaxaci v centru města. Je zde mnoho stromů, květin a jezer. Vstup do zahrady je zdarma a je otevřena po celý rok. Giardini Margherita jsou skvělou volbou pro odpočinek od rušného městského života.

Fontana del Nettuno - MIBAC
 

Fontana del Nettuno

Neptunova fontána, Fontana del Nettuno, je jednou z nejkrásnějších památek města Bologna. Nachází se na náměstí Piazza del Nettuno a je obklopena dalšími historickými budovami. Socha Neptuna, která zdobí fontánu, byla vytvořena v roce 1565 a symbolizuje moc města nad mořem.

Basilica San Francesco
 

Basilica San Francesco

Navštivte jednu z nejvýznamnějších památek Boloně - baziliku svatého Františka z Assisi. Tato mohutná stavba z 13. století se pyšní nádhernými freskami a sochami. Uvnitř baziliky se nachází hrobka svatého Dominika, zakladatele dominikánského řádu. Bazilika je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Itálii a určitě stojí za návštěvu.

Little Venice in Bologna
 

La Piccola Venezia

Jedná se o malebnou oblast v centru města, s kanály a mosty, která evokuje atmosféru Benátek. Můžete se projít podél kanálů a užívat si pohled na historické budovy a malebné uličky. La Finestra sul Canale nabízí jedinečný výhled na malebný kanál, který protíná historické centrum města. Svými barevnými fasádami a odrazy na vodě vytváří okouzlující atmosféru. Tato čtvrť je oblíbeným místem mezi turisty a fotografy pro svůj jedinečný a romantický ráz.

Palazzo Fava
 

Palazzo Fava

Palác Fava je jednou z nejvýznamnějších historických budov v Bologni. Tento nádherný palác, postavený v 16. století, je dnes domovem mnoha kulturních akcí a výstav. Jeho nádherná fasáda a elegantní interiéry jsou svědkem bohaté historie města.

Buildings of Saint Stephen's Basilica in Bologna, Italy, also known as "The Seven Churches", in Piazza santo Stefano square. In this picture, the facade of the  "Chiesa del Crocifisso" (Church of the Crucifix). At left, the Basilica del Santo Sepolcro and the Basilica dei santi Vitale e Agricola.
 

Basilica Santo Stefano

Bazilika svatého Štěpána v Bologni je nejstarší kostel ve městě a jedním z nejvýznamnějších památek. Kostel se skládá z několika kaplí a chrámů, které jsou propojeny nádhernými arkádami. Návštěvníci mohou obdivovat umělecká díla a architekturu z různých období.

FICO World Eataly
 

FICO World Eataly

FICO World Eataly v Bologni je rájem pro milovníky italské kuchyně. Tento obrovský komplex nabízí návštěvníkům možnost ochutnat širokou škálu místních specialit a prozkoumat celý proces výroby jídla. Od farmy až po stůl. Navštivte jednu z mnoha restaurací, obchodů nebo kuchyňských workshopů ři atrakcí a prožijte nezapomenutelný gastronomický zážitek v srdci Itálie.

Ducati Museum
 

Ducati Museum

Pokud máte rádi motorky, nesmíte vynechat návštěvu Ducati muzea v Bologni. Toto muzeum ukazuje historii italského výrobce motocyklů a nabízí pohled na nejnovější technologie. Vstupné je nízkéa pro fanoušky motorek je to určitě nezapomenutelný zážitek.

Museo d'Arte Moderna di Bologna
 

Museo d'Arte Moderna di Bologna

Navštivte Boloňské muzeum moderního umění. Muzeum se nachází v centru města a nabízí rozsáhlou sbírku moderního umění. Vystavená díla pocházejí od významných umělců nejen z Itálie, ale i z celého světa. Pro milovníky umění je to ideální místo pro inspiraci a prohloubení znalostí o současném umění.

Bazilika San Giacomo Maggiore
 

Bazilika San Giacomo Maggiore

Bazilika svatého Jakuba Většího je jedním z nejkrásnějších kostelů v Boloni. Její návštěva vás zavede do dávných časů a nabídne vám okouzlující pohled na architekturu. Interiér je plný historických artefaktů a uměleckých děl. Bazilika je ideálním místem pro klidnou procházku a zastavení se u svatých relikvií.

Museo per la Memoria di Ustica
 

Museo per la Memoria di Ustica

Muzeum pro památku Ustica je věnováno památce 81 lidí, kteří zemřeli při letecké katastrofě v roce 1980. Muzeum poskytuje informace o této tragédii a také ukazuje, jaký vliv měla na italskou společnost. Návštěvníci mohou vidět fotografie, dokumenty a artefakty, které pomáhají vyprávět příběh této události.

Collezione di Geologia "Museo Giovanni Capellini
 

Collezione di Geologia "Museo Giovanni Capellini

Muzeum geologie a paleontologie Capellini v Bologni nabízí fascinující pohled na historii Země. Vystavené exponáty zahrnují zkameněliny, minerály a geologické formace. V muzeu můžete vidět obrovské kosterní pozůstatky dinosaurů a dalších prehistorických tvorů.

Mezinárodní muzeum a knihovna hudby
 

Mezinárodní muzeum a knihovna hudby

Navštivte Mezinárodní muzeum a knihovnu hudby v Bologni a objevte fascinující svět hudby. Toto muzeum nabízí největší sbírku hudebních nástrojů a notových zápisů v Itálii. Projděte se mezi historickými klávesovými nástroji, zvukovými archivy a mnoha dalšími exponáty. Toto místo je nutností pro všechny milovníky hudby a kultury.

Cattedrale Metropolitana di San Pietro
 

Cattedrale Metropolitana di San Pietro

Metropolitní katedrála svatého Petra je nádherným příkladem románského stylu. Tato katedrála se nachází v samém srdci Bologni a byla postaven v 11. století. Uvnitř najdete mnoho uměleckých děl, včetně fresky od Giovanniho da Modena. Navštivte tuto katedrálu a užijte si nádherný výhled na město z vrcholu věže.

Mapa

⭐ Vše (26)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Bologna s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz