Bologna

Průvodce Bologní

Co vidět v Bologni. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bologna

Italské město Bologna je univerzitní město s historickým centrem a bezkonkurenčním jídlem. Naleznete zde náměstí Piazza Maggiore, baziliku San Petronio, starodávné věže a Boloňskou univerzitu, která se řadí mezi nejstarší na světě. Bologna, která leží v malebné Pádské nížině nabízí příjemnou mozaiku typicky oranžovo-červených budov obklopenou zelenými kopci. Na jednom z kopců se tyčí působivý kostel Santuario di Madonna di San Luca, který stojí za výstup. Z kopce budete mít krásný výhled na celou Bolognu.

ItálieItálie
📜 Historie
👀 Památky
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 900 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Bologni

 

Piazza Maggiore

Náměstí Piazza Maggiore leží v srdci města a a jeho vznik se datuje už od roku 1200. Od té doby zde byly postupně postaveny významné stavby: bazilika San Petronio, Palazzo dei Notai, Palazzo d'Accursio, Palazzo del Podestà a Palazzo dei Banchi. Současný název dostalo náměstí až v roce 1945.

 

Palazzo d'Accursio

D’Accursio nebo-li Městský palác se nachází v centru Bologni na náměstí Piazza Maggiore. Jedná se o radnici, která byla postavena v roce 1336. Součástí je také městská knihovna a umělecká sbírka v nejvyšším patře radnice.

 

Due torri

Symbolem Bologni jsou tzv. Dvě věže, které stojí v srdci města. Nejvyšší a nejznámější boloňskou věží je veřejně přístupná, devadesát sedm metrů vysoká Torre degli Asinelli. Věže byly postaveny ve středověku, plnily obrannou funkci a zároveň reprezentovaly společenskou prestiž rodu, který je nechal postavit. Názvy jsou odvozeny od jmen rodin, které je v letech 1109 až 1119 nechaly postavit.

 

Santuario Madonna di San Luca

Svatyně San Luca byla po staletí symbolem Boloně a v roce 2021 byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Kostel nynější podoby byl však postaven až v 18. století. Svatyně se nachází na kopci zvaném Colle della Guardia a nabízí tak nádherné výhledy do okolí a na celou Bolognu. S centrem města je svatyně spojena 4 km silnicí.

 

Basilica di San Petronio

Bazilika San Petronio je zasvěcená patronce města a nachází se na Piazza Maggiore. Je největším a nejvýznamnějším kostelem v Bologni. Stavba baziliky začala v roce 1390 pod dohledem Antonia di Vincenza. Interiér byl vyzdoben umělci, jako je Francesca Francia, Lorenza Costa, Parmigianino a Donato Credi. Slavná je Hudební kaple San Petronio, kde najdete stále funkční varhany, které postavil kolem roku 1470 Lorenzo da Prato. Známé jsou také sluneční hodiny od astronoma Cassiniho, které měří 67,27 metrů a jsou nejdelšími na světě.

 

Torre dell'Orologio

Věž Accursi, známá také jako Věž s hodinami, se nachází na náměstí Piazza Maggiore. Majitel věže byl Accursio, mladý muž, který se přestěhoval z Florencie do Bologni, aby zde studoval práva. Poté, co se stal významným právníkem, rozhodl se nechat si postavit vlastní dům: budova byla velmi velká a zahrnovala i školu. Věž byla později přistavěna k Accursiovu domu a po jeho smrti ji koupilo město Bologna. V letech 1885 až 1887 bylya renovována Raffaelem Facciolim.

Letiště obsluhující Bolognu

Letiště poblíž Bologni

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Kodaň
✨ Víkendovka
🔥 1 141 Kč
Dubaj
🌴 Dovolená
🔥 16 490 Kč
pohled na přístav Cagliari, na Sardinii
✈️ Zpátečka
🤩 1 889 Kč

Letní letenky na Sardinii

Itálie
Před 21 hodinami
Apulie - Bari
Milán
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
pohled z výšky na Zanzibar
🌴 Dovolená
👌 19 990 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
🎉 1 445 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz