Bologna

Prodloužený víkend v Bologni

Plánujete prodloužený víkend v Bologni? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bologni

Nemáte moc dovolené? Zaleťte si na prodloužený víkend do Boloni. Zpáteční letenky na prodloužené víkendy do Boloni pořídíte mimo sezónu od 690 Kč, během prázdnin pak od 1 590 Kč.
ItálieItálie
📜 Historie
👀 Památky
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát

Itálie

Letiště

1 letiště (BLQ)

Co vidět v Bologni

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Bologni .

 •  

  Piazza Maggiore

  Náměstí Piazza Maggiore leží v srdci města a a jeho vznik se datuje už od roku 1200. Od té doby zde byly postupně postaveny významné stavby: bazilika San Petronio, Palazzo dei Notai, Palazzo d'Accursio, Palazzo del Podestà a Palazzo dei Banchi. Současný název dostalo náměstí až v roce 1945.

 •  

  Palazzo d'Accursio

  D’Accursio nebo-li Městský palác se nachází v centru Bologni na náměstí Piazza Maggiore. Jedná se o radnici, která byla postavena v roce 1336. Součástí je také městská knihovna a umělecká sbírka v nejvyšším patře radnice.

 •  

  Due torri

  Symbolem Bologni jsou tzv. Dvě věže, které stojí v srdci města. Nejvyšší a nejznámější boloňskou věží je veřejně přístupná, devadesát sedm metrů vysoká Torre degli Asinelli. Věže byly postaveny ve středověku, plnily obrannou funkci a zároveň reprezentovaly společenskou prestiž rodu, který je nechal postavit. Názvy jsou odvozeny od jmen rodin, které je v letech 1109 až 1119 nechaly postavit.

 •  

  Santuario Madonna di San Luca

  Svatyně San Luca byla po staletí symbolem Boloně a v roce 2021 byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Kostel nynější podoby byl však postaven až v 18. století. Svatyně se nachází na kopci zvaném Colle della Guardia a nabízí tak nádherné výhledy do okolí a na celou Bolognu. S centrem města je svatyně spojena 4 km silnicí.

 •  

  Basilica di San Petronio

  Bazilika San Petronio je zasvěcená patronce města a nachází se na Piazza Maggiore. Je největším a nejvýznamnějším kostelem v Bologni. Stavba baziliky začala v roce 1390 pod dohledem Antonia di Vincenza. Interiér byl vyzdoben umělci, jako je Francesca Francia, Lorenza Costa, Parmigianino a Donato Credi. Slavná je Hudební kaple San Petronio, kde najdete stále funkční varhany, které postavil kolem roku 1470 Lorenzo da Prato. Známé jsou také sluneční hodiny od astronoma Cassiniho, které měří 67,27 metrů a jsou nejdelšími na světě.

Kdy vyrazit do Bologni

Kdy vyrazit do Boloni? Podívejte se na přehledné počasí, úhrn srážek a sluneční svit. Připravte se na dovolenou v Boloni či na Amalfském pobřeží, ať vás nic nepřekvapí.

Počasí v Bologni

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bologna

Podívejte se jak se dostat z letiště Bolona do centra města. Odlety a přílety na letiště Bologna Guglielmo Marconi Airport

naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Doprava z/na letiště Bologna BLQ

 • Bus (40)

  Jezdí každých 20 min na Ospedale Maggiore.


  ~ 11 min
  6 €
 • Aerobus

  Jezdí každých 10 min.


  ~ 11 min
  6 €
  Rezervace online

Ubytování v Bologni

Hledáte ubytování v Boloni? Podívejte se na přehlednou mapu s 15% slevou na vybrané ubytování.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Funchal
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Riga
Stockholm
Gdaňsk
Kodaň
🤘 Punk-trip
😍 3 081 Kč
Palma de Mallorca
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Korfu
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Funchal
Porto
Faro
🤘 Multi-city
👌 3 840 Kč
Santa Cruz de Tenerife
🌴 Dovolená
🎉 11 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz