Pisa

Průvodce Pisa

Co vidět v Pise. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Pisa

Zastávka v toskánském městečku Pisa bude příležitostí vidět jednu z nejvýznamnějších památek Itálie – Šikmou věž nebo-li Torre Pendente, která stojí na náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli), společně s dómem a kruhovým baptisteriem (křestní kaplí). Šikmá věž je vysoká 56 metrů, na její vrchol vede 294 schodů a je postavena z bílého mramoru. Výstavba začala v roce 1173 a trvala téměř 200 let.

Evropa
ItálieItálie
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura
👀 Památky

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 100 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 400 Kč / lůžko

Co vidět v Pise

Šikmá věž
 

Šikmá věž

Šikmá věž je jednou z nejikoničtějších a nejznámějších staveb v Itálii, nacházející se v Pise, v Toskánsku. Jedná se o zvonici, která je součástí komplexu Katedrály Panny Marie a je umístěna na náměstí Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků). Jedná se o mramorovou stavbu, která byla postavena ve 12. století, a je známá především svým charakteristickým nakloněním způsobeným nestabilitou půdy a konstrukčních chyb během výstavby. Věž je vysoká přibližně 56 metrů a nakloněna je asi o 4 stupně. Navštěvníci mohou vystoupat na vrchol věže, která má více než 294 schodů, a užít si nádherný výhled na město Pisa a okolní krajinu.

Piazza dei Miracoli
 

Piazza dei Miracoli

Piazza dei Miracoli je náměstí v italské Pise, na kterém se nachází některé z nejvýznamnějších italských památek. Jedná se o Šikmou věž, Baptisterium a Dóm. Název náměstí pochází z pera italského spisovatele a básníka Gabriela d'Annunziho. Náměstí bylo v roce 1987 zapsáno na seznam kulturních památek světového dědictví UNESCO.

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie
 

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie

Dóm Panny Marie Nanebevzaté v Pise je románská katedrála římskokatolické arcidiecéze Pisa. Komplex budov dómu je svědectvím někdejší moci a slávy námořní Pisánské republiky a dnes součástí Světového kulturního dědictví UNESCO.

Battistero di San Giovanni
 

Battistero di San Giovanni

Battistero di San Giovanni, česky Křtitelnice svatého Jana, je jedna z nejstarších a nejznámějších památek v Pise. Jedná se o kamennou stavbu s kupolí a je umístěna vedle Katedrály Panny Marie v Pise na náměstí Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků). Battistero di San Giovanni byla postavena v 12. století a je známá zejména svou architekturou a uměleckými díly. Stavba kombinuje románské a gotické styly a má vynikající akustiku díky svému okrouhlému tvaru. Kupole v interiéru je zdobena freskami a mozaikami, které vyprávějí biblické příběhy a křesťanské motivy.

San Michele in Borgo
 

San Michele in Borgo

Kostel San Michele in Borgo se nachází v historickém centru Pisy a představuje jedinečné místo pro návštěvu. Tento kostel je skvělým příkladem toho, jak se v průběhu let měnil styl architektury v Itálii. Uvnitř kostela najdete mnoho uměleckých děl, která jsou stále uchovávána v perfektním stavu. Navštivte tento kostel a prozkoumejte jeho krásu a historii.

borgo-stretto
 

Borgo Stretto

Borgo Stretto je malebná ulice v historickém centru města Pisa v Itálii. Je známá svými úzkými uličkami, historickými budovami a bohatou atmosférou. Tato ulice je jednou z nejživějších částí města, plná butiků, kaváren, restaurací a obchodů s místními specialitami.

Pisa - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 769 km
Nejbližší letiště PSA
4 km od centra
Přímý let
~ 1h 14min
Itálie Itálie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
PSA
Pisa
PisaŠikmá věžPiazza dei MiracoliKatedrála Nanebevzetí Panny MarieBattistero di San GiovanniSan Michele in Borgoborgo-strettoSanta Maria della SpinaPisa. Camposanto.Palazzo BluMura di PisaLungarni di Pisabotanicka-zahrada-pisa

Počasí jaro

Březen
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 26 °C
Min: 15 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 30 °C
Min: 18 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 15 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Proč navštívit?
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura
👀 Památky

Letiště obsluhující Pisu

Letiště poblíž Pisy

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz