Florencie

Průvodce Florencii

Co vidět v Florencii. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Florencie

Florencie je hlavním městem Toskánska a je rodištěm renesančního umění a architektury. Dominantu města tvoří dóm Santa Maria del Fiore. V okolí navštivte města jako Siena, Pisa či Arezzo. Samotné centru Florencie je relativně malé a není třeba využívat městskou hromadnou dopravu. Na území Toskánska se nachází více než 120 přírodních rezervací, dlouhé písečné pláže, vinice a kopcovitá krajina se vzrostlými cypřiši a piniemi.

ItálieItálie
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 1 300 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Florencii

 

Santa Maria del Fiore

Hlavní dominantou a symbolem Florencie je bezpochyby velkolepá katedrála Santa Maria del Fiore. Santa Maria del Fiore je čtvrtou největší katedrálou v Evropě a její výstavba byla zahájena již ve 13. století a dokončena byla v roce 143

 

Piazza del Duomo

Náboženské centrum Florencie Piazza del Duomo patří k nejnavštěvovanějším částem města. Na náměstí se nachází i hlavní dominanta města čárku vynech katedrála Santa Maria del Fiore.

 

San Lorenzo

Bazilika sv. Vavřince (San Lorenzo) je jeden z největších a nejstarších římskokatolických kostelů ve Florencii, postavený již v roce 393. Do dnešní podoby byl přestavěn v 15. století. Při prohlídce můžete obdivovat například obraz s názvem „Svatba Panny Marie“ z roku 1523 od Rossa Fiorentina.

 

Santa Maria Novella

Stavba kostela Santa Maria Novella započala roku 1256 a se svojí úžasnou fasádou je považován za druhý nejvýznamnější kostel ve Florencii. V interiéru můžete obdivovat obrazy a velkolepé fresky z rané renesance.

 

Piazza della Repubblica

Piazza della Repubblica je další zastávkou, kterou byste při návštěvě Florencie neměli vynechat. Náměstí je obklopené malými kavárnami a restauracemi. Na náměstí se také nachází velký vstupní oblouk a ikonický kolotoč. Malým tipem je potom kavárna Caffé La Terrazza at La Rinascente, kde se lze dostat na střechu, odkud je výhled na hlavní katedrálu "Santa Maria del Fiore".

 

Galleria degli Uffizi

Světoznámá umělecká galerie Galleria degli Uffizi s obrovskou sbírkou hlavně renesančních děl, nacházející se v historické budově ze 16 století. Tuto galerii nemůže vynechat žádný milovník umění. Pokud jsou vám známa jména jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Sandro Botticelli, Tizian a Rembrandt, jistě si jejich skvosty nenechejte ujít. Bude to pro vás příjemně strávené dopoledne, počítejte cca 2-4 hodiny. V hlavní sezóně je vhodné si vstupenky koupit předem online.

Letiště obsluhující Florencii

Letiště poblíž Florencie

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Milán
✈️ Zpátečka
👌 1 107 Kč
Arrecife
🌴 Dovolená
🎉 11 490 Kč
Agádír
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 613 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
🚀 1 138 Kč

LM letenky na Maltu

Malta
Před 32 hodinami
Nosy Be
🌴 Dovolená
😎 20 990 Kč
Marseille
Benátky
🤘 Multi-city
🎉 1 309 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz