Florencie

12 míst, co vidět v Florencii

Tipy na nejlepších 12 míst, které musíš určitě navštívit v Florencii.

12 míst, co musíš vidět v Florencii

 

Santa Maria del Fiore

Hlavní dominantou a symbolem Florencie je bezpochyby velkolepá katedrála Santa Maria del Fiore. Santa Maria del Fiore je čtvrtou největší katedrálou v Evropě a její výstavba byla zahájena již ve 13. století a dokončena byla v roce 143

 

Piazza del Duomo

Náboženské centrum Florencie Piazza del Duomo patří k nejnavštěvovanějším částem města. Na náměstí se nachází i hlavní dominanta města čárku vynech katedrála Santa Maria del Fiore.

 

San Lorenzo

Bazilika sv. Vavřince (San Lorenzo) je jeden z největších a nejstarších římskokatolických kostelů ve Florencii, postavený již v roce 393. Do dnešní podoby byl přestavěn v 15. století. Při prohlídce můžete obdivovat například obraz s názvem „Svatba Panny Marie“ z roku 1523 od Rossa Fiorentina.

 

Santa Maria Novella

Stavba kostela Santa Maria Novella započala roku 1256 a se svojí úžasnou fasádou je považován za druhý nejvýznamnější kostel ve Florencii. V interiéru můžete obdivovat obrazy a velkolepé fresky z rané renesance.

 

Piazza della Repubblica

Piazza della Repubblica je další zastávkou, kterou byste při návštěvě Florencie neměli vynechat. Náměstí je obklopené malými kavárnami a restauracemi. Na náměstí se také nachází velký vstupní oblouk a ikonický kolotoč. Malým tipem je potom kavárna Caffé La Terrazza at La Rinascente, kde se lze dostat na střechu, odkud je výhled na hlavní katedrálu "Santa Maria del Fiore".

 

Galleria degli Uffizi

Světoznámá umělecká galerie Galleria degli Uffizi s obrovskou sbírkou hlavně renesančních děl, nacházející se v historické budově ze 16 století. Tuto galerii nemůže vynechat žádný milovník umění. Pokud jsou vám známa jména jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Sandro Botticelli, Tizian a Rembrandt, jistě si jejich skvosty nenechejte ujít. Bude to pro vás příjemně strávené dopoledne, počítejte cca 2-4 hodiny. V hlavní sezóně je vhodné si vstupenky koupit předem online.

 

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio italsky znamená "Starý most", je známým mostem přes řeku Arno ve Florencii. Most Ponte Vecchio byl jediným mostem přes řeku až do roku 1218. Současnou podobu získal v roce 1345 od architekta Neri di Fioravantem. Během druhé světové války to byl jediný most, který utíkající Němci nezničili (přístup přes něj zablokovali zbouráním dvou přilehlých budov na obou stranách).

 

David (Michelangelo)

Mistrovské renesanční dílo od italského umělce Michelangela vyrobené z mramoru mezi lety 1501 a 1504. Socha měří 5,16 metru a byl na ní použit mramor z města Carrara na severu Toskánska.

 

Palazzo Vecchio

Jedna z nejkrásnějších radnic světa spojená s historií Florentské republiky a rodem Medici. Skvostná architektura, krásný výhled z věže, bohatě zdobené stropy všech místností a spousta úžasných obrazů.

 

Boboli Gardens

Skvěle koncipované zahrady navržené v 15.–16. století na svažitém terénu s renesančními sochami a vodními prvky prakticky v centru historického města s výhledem na celou Florencii. A právě výhled na celou Florencii je hlavním lákadlem těchto zahrad.

 

Palazzo Pitti

Galerie v renesančním královském paláci (Palazzo Pitti) obsahuje díla italských a evropských mistrů. Palác se nachází u vstupu do zahrad Boboli Gardens.

 

Piazza della Signoria

Srdce Florencie náměstí Piazza della Signoria, na kterém se nachází Palazzo Vecchio. Stojí zde kopie sochy Davida (zde bylo její původní místo), je zde krásná kašna a spousta dalších soch a hezkých památek a domů. Na náměstí je vhodné zajít večer, není zde tolik turistů.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz