Florencie

Letenky do Florencie

Hledáte levné letenky do Florencie? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Florencie

Zaleťte si do italské Florencie, třeba jen na víkend. Zpáteční letenky do Florencie pořídíte nejlevněji z Vídně a nebo Mnichova to od 3 000 Kč. Do Florencie se dostanete pouze s Lufthansou či Austrian. Alternativou může být blízké letiště Pisa nebo Bologna, odkud se dostanete i z Prahy či Katowic a to za poloviční ceny. Použijte vyhledávač letenek, který je flexibilní a najděte tak nejlevnější možnou letenku do Florencie. 

Optimální doba na zakoupení letenky do Florencie v hlavní sezóně je cca 120 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Florencie lze cestovat celý rok, nejpříznivější teploty jsou od května do listopadu.

ItálieItálie
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Stručně a jasně

Stát

Itálie

Letiště

1 letiště (FLR)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Florencie.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 12min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Firenze / Peretola Airport se nachází 6 km od centra města Florencie.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Florencie od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Florencie je letiště Firenze / Peretola Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Firenze / Peretola Airport (FLR)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Florencie je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Florencie

K cestě do destinace Florencie lze využít 1 letiště.

Co vidět v Florencii

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 12 míst, co vidět v Florencii .

 •  

  Santa Maria del Fiore

  Hlavní dominantou a symbolem Florencie je bezpochyby velkolepá katedrála Santa Maria del Fiore. Santa Maria del Fiore je čtvrtou největší katedrálou v Evropě a její výstavba byla zahájena již ve 13. století a dokončena byla v roce 143

 •  

  Piazza del Duomo

  Náboženské centrum Florencie Piazza del Duomo patří k nejnavštěvovanějším částem města. Na náměstí se nachází i hlavní dominanta města čárku vynech katedrála Santa Maria del Fiore.

 •  

  San Lorenzo

  Bazilika sv. Vavřince (San Lorenzo) je jeden z největších a nejstarších římskokatolických kostelů ve Florencii, postavený již v roce 393. Do dnešní podoby byl přestavěn v 15. století. Při prohlídce můžete obdivovat například obraz s názvem „Svatba Panny Marie“ z roku 1523 od Rossa Fiorentina.

 •  

  Santa Maria Novella

  Stavba kostela Santa Maria Novella započala roku 1256 a se svojí úžasnou fasádou je považován za druhý nejvýznamnější kostel ve Florencii. V interiéru můžete obdivovat obrazy a velkolepé fresky z rané renesance.

 •  

  Piazza della Repubblica

  Piazza della Repubblica je další zastávkou, kterou byste při návštěvě Florencie neměli vynechat. Náměstí je obklopené malými kavárnami a restauracemi. Na náměstí se také nachází velký vstupní oblouk a ikonický kolotoč. Malým tipem je potom kavárna Caffé La Terrazza at La Rinascente, kde se lze dostat na střechu, odkud je výhled na hlavní katedrálu "Santa Maria del Fiore".

Počasí v Florencii

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

Pohled na Barcelonu

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Výhled na Edinburgh

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

pohled na New York City

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

promenáda v Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

Lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

Londýn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

Řím

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Florencie

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Arrecife
🌴 Dovolená
🎉 11 490 Kč
Agádír
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 613 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
🚀 1 138 Kč

LM letenky na Maltu

Malta
Před 29 hodinami
Nosy Be
🌴 Dovolená
😎 20 990 Kč
Marseille
Benátky
🤘 Multi-city
🎉 1 309 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz