Florencie

Prodloužený víkend v Florencii

Plánujete prodloužený víkend v Florencii? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Florencii

Vydejte se na nezapomenutelný víkend ve Florencii. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Florencie během prodlouženého víkendu nevynechat?
Evropa
ItálieItálie
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Itálie
Letiště
1 letiště (FLR)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Florencii

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Florencii .

 • Santa Maria del Fiore
   

  Santa Maria del Fiore

  Hlavní dominantou a symbolem Florencie je bezpochyby velkolepá katedrála Santa Maria del Fiore. Santa Maria del Fiore je čtvrtou největší katedrálou v Evropě a její výstavba byla zahájena již ve 13. století a dokončena byla v roce 1436 monumentální renesanční kopulí od Filippa Brunelleschiho.

 • Piazza del Duomo
   

  Piazza del Duomo

  Piazza del Duomo patří k nejnavštěvovanějším částem města. Na náměstí se nachází hlavní dominanta města, katedrála Santa Maria del Fiore a další památky. Při návštěvě toto náměstí určitě neminete.

 • Galleria degli Uffizi
   

  Galleria degli Uffizi

  Světoznámá umělecká galerie Galleria degli Uffizi s obrovskou sbírkou hlavně renesančních děl se nachází v historické budově ze 16. století. Tuto galerii nemůže vynechat žádný milovník umění. Najdete tu díla od Leonardo da Vinci, Michelangela, Tiziana či Rembrandta. Počítejte s dobou cca 2-4 hodiny. V hlavní sezóně je vhodné si vstupenky koupit předem online.

 • Santa Maria Novella
   

  Santa Maria Novella

  Stavba kostela Santa Maria Novella započala roku 1256 a se svojí úžasnou fasádou je považován za druhý nejvýznamnější kostel ve Florencii. V interiéru můžete obdivovat obrazy a velkolepé fresky z rané renesance.

 • Piazza della Repubblica
   

  Piazza della Repubblica

  Piazza della Repubblica je další zastávkou, kterou byste při návštěvě Florencie neměli vynechat. Náměstí je obklopené malými kavárnami a restauracemi. Na náměstí se také nachází velký vstupní oblouk a ikonický kolotoč. Malým tipem je potom kavárna Caffé La Terrazza, kde se lze dostat na střechu, odkud je výhled na hlavní katedrálu "Santa Maria del Fiore".

Počasí v Florencii

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Florencie

K cestě do destinace Florencie lze využít 1 letiště.

Ubytování v Florencii

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🔥 740 Kč
Pisa
Sardinie
Bologna
🤘 Multi-city
🤩 1 532 Kč
Ženeva
✨ Prodloužený víkend
👌 956 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
👌 777 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz