Florencie

Prodloužený víkend v Florencii

Plánujete prodloužený víkend v Florencii? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Florencii

Vydejte se na nezapomenutelný víkend ve Florencii. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Florencie během prodlouženého víkendu nevynechat?
ItálieItálie
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát

Itálie

Letiště

1 letiště (FLR)

Co vidět v Florencii

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Florencii .

 •  

  Santa Maria del Fiore

  Hlavní dominantou a symbolem Florencie je bezpochyby velkolepá katedrála Santa Maria del Fiore. Santa Maria del Fiore je čtvrtou největší katedrálou v Evropě a její výstavba byla zahájena již ve 13. století a dokončena byla v roce 143

 •  

  Piazza del Duomo

  Náboženské centrum Florencie Piazza del Duomo patří k nejnavštěvovanějším částem města. Na náměstí se nachází i hlavní dominanta města čárku vynech katedrála Santa Maria del Fiore.

 •  

  San Lorenzo

  Bazilika sv. Vavřince (San Lorenzo) je jeden z největších a nejstarších římskokatolických kostelů ve Florencii, postavený již v roce 393. Do dnešní podoby byl přestavěn v 15. století. Při prohlídce můžete obdivovat například obraz s názvem „Svatba Panny Marie“ z roku 1523 od Rossa Fiorentina.

 •  

  Santa Maria Novella

  Stavba kostela Santa Maria Novella započala roku 1256 a se svojí úžasnou fasádou je považován za druhý nejvýznamnější kostel ve Florencii. V interiéru můžete obdivovat obrazy a velkolepé fresky z rané renesance.

 •  

  Piazza della Repubblica

  Piazza della Repubblica je další zastávkou, kterou byste při návštěvě Florencie neměli vynechat. Náměstí je obklopené malými kavárnami a restauracemi. Na náměstí se také nachází velký vstupní oblouk a ikonický kolotoč. Malým tipem je potom kavárna Caffé La Terrazza at La Rinascente, kde se lze dostat na střechu, odkud je výhled na hlavní katedrálu "Santa Maria del Fiore".

Počasí v Florencii

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Florencie

K cestě do destinace Florencie lze využít 1 letiště.

Ubytování v Florencii

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 8 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz