Janov

Janov průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Janov

Přístavní město v Itálii, které je hlavním městem italského regionu Ligurie a také rodištěm Kryštofa Kolumbuse. Z Janova se vydejte do Cinque Terre (Pět zemí) na východním pobřeží, která patří k nejmalebnějším koutům Itálie.

Evropa
ItálieItálie

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 400 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 700 Kč / lůžko

Co vidět

Cattedrale di San Lorenzo
 

Cattedrale di San Lorenzo

Katedrála svatého Vavřince v Janově je jednou z nejvýznamnějších památek města. Tento nádherný chrám byl postaven v 12. století a je známý svými mramorovými sloupy a freskami. Interiér katedrály zdobí také nádherné vitráže a sochy. Navštivte tuto historickou stavbu a zažijte atmosféru středověku s panoramatickým výhledem na město z jejích věží.

Piazza De Ferrari
 

Piazza De Ferrari

Piazza De Ferrari je nejvýznamnějším náměstím v Janově. Toto historické místo je obklopeno paláci a moderními budovami, které odrážejí bohatou historii města. Na náměstí najdete fontánu a sochu slavného admirála Andrea Doriho. Piazza De Ferrari je také výchozím bodem pro prohlídku města a jeho okolí. Užijte si atmosféru tohoto nádherného místa a objevujte krásy Janova!

Aquarium of Genoa
 

Aquarium of Genoa

Akvarium v Janově je jedním z největších akvárií v Evropě a nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 600 druhů živočichů, včetně delfínů, žraloků a tučňáků. Akvárium je interaktivní a nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu. Vstupné je velmi přijatelné a děti do 3 let mají vstup zdarma. Navštivte toto fascinující místo a objevte podmořský svět jako nikdy předtím!

Biosfera di Renzo Piano.
 

Biosfera

Biosfera je moderní vědecké muzeum v italském Janově. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní expozice, které nabízejí fascinující pohled na přírodu a vědu. V muzeu se nachází planetárium, výstava o oceánech a mnoho dalších zajímavostí. Biosfera je skvělým místem pro rodinný výlet a pro objevování tajů naší planety.

Porta Soprana
 

Porta Soprana

Porta Soprana je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Janově. Tento impozantní brána se nachází v centru města a byla postavena již v 12. století. Procházejte touto bránou a ocitnete se v historické části města s úzkými uličkami a malebnými náměstími. Navštivte také nedaleké muzeum Galata Museo del Mare, které přináší fascinující pohled na historii lodí a námořního obchodu v Janově.

Galata Museo del Mare
 

Galata Museo del Mare

Galata Museo del Mare je fascinující muzeum v italském Janově, které se zaměřuje na historii mořeplavby a námořního průmyslu. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní výstavy, modely lodí a mnoho dalších zajímavostí. Muzeum se nachází v historické čtvrti Galata a nabízí nádherné výhledy na přístav a Janovský záliv. Určitě neváhejte a navštivte toto jedinečné místo!

Janov - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 754 km
Nejbližší letiště GOA
8 km od centra
Přímý let
~ 1h 13min
Itálie Itálie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
GOA
Janov
JanovCattedrale di San LorenzoPiazza De FerrariAquarium of GenoaBiosfera di Renzo Piano.Porta SopranaGalata Museo del MareRoof garden of the Royal Palace (Palazzo Reale) (UNESCO World Heritage List, 2006), Genoa. Italy, 17th century.Monumental Cemetery of StaglienoBasilica della Santissima Annunziata VastatoAlbertis CastleHouse of Christopher ColumbusChurch of Saint Donato

Počasí jaro

Březen
Max: 15 °C
Min: 6 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 26 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 29 °C
Min: 18 °C
Srpen
Max: 29 °C
Min: 18 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 15 °C
Říjen
Max: 20 °C
Min: 12 °C
Listopad
Max: 14 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 5 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz