Bergamo

Bergamo průvodce

Co vidět v Bergamu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bergamo

Bergamo je okouzlující město v Lombardii, na severu Itálie. Je rozděleno na dvě části: moderní Dolní město (Città Bassa) a starobylé Horní město (Città Alta), které je obklopeno středověkými hradbami a je dosažitelné panoramatickou lanovkou. Horní město je srdcem Bergama, s úzkými dlážděnými uličkami, malebnými náměstími a bohatým historickým dědictvím, včetně katedrály Santa Maria Maggiore a renesančního paláce Palazzo della Ragione. Město je také známé svou hudební tradicí; je rodištěm skladatele Gaetana Donizettiho. V okolí Bergama lze navštívit překrásné jezero Iseo nebo se vydat do nedalekých Alp. Bergamo je často přehlíženo ve prospěch nedalekého Milána, ale nabízí bohatou kulturu a krásu bez davů turistů.

Evropa
ItálieItálie
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 990 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 430 Kč / lůžko

Co vidět v Bergamu

Basilica di Santa Maria Maggiore
 

Basilica di Santa Maria Maggiore

Bazilika Santa Maria Maggiore se nachází v srdci starobylého města Bergamo. Tento impozantní chrám, založený v roce 1137, je známý svými bohatě zdobenými interiéry a vzácnými uměleckými díly. Navštivte tento duchovní skvost, kde můžete obdivovat fresky, mozaiky a dřevořezby. Bazilika je také místem konání slavnostních bohoslužeb a hudebních akcí. Nezapomeňte navštívit i okolní historické uličky a náměstí.

Lotto, natività di maria 00
 

San Michele al Pozzo Bianco

San Michele al Pozzo Bianco je malebný kostel v Bergamu, který se pyšní bohatou historií a jedinečnou architekturou. Tento skvost umění a duchovnosti nabízí návštěvníkům klidné prostředí pro objevování uměleckých děl a nádherných fresek. Při procházce po starobylých uličkách Bergama nenechte ujít tuto skrytou perlu, která očaruje svou atmosférou a krásou.

Palazzo Terzi
 

Palazzo Terzi

Palazzo Terzi je historický palác nacházející se v malebném městě Bergamo. Tento architektonický skvost sloužil jako sídlo šlechtické rodiny Terzi a je jedním z nejvýznamnějších míst v oblasti. Prohlédněte si jeho nádherné fresky, bohatě zdobené interiéry a užijte si výhled na okolní krajinu.

Torre di Gombito
 

Torre del Gombito

Torre del Gombito, známá také jako Torre di Gombito, je historická věž v srdci Bergama. Tato středověká stavba byla postavena ve 12. století a je jedním z nejstarších a nejvyšších bodů města. Navštivte tuto impozantní památku a užijte si nádherný výhled na okolní krajinu a městské panorama. Torre del Gombito je nezapomenutelnou zastávkou při prohlídce Bergama.

Fachada de la Accademia Carrara
 

Accademia Carrara

Accademia Carrara je prestižní umělecká galerie v Bergamu, která se může pochlubit rozsáhlou sbírkou italského umění. Galerie byla založena v roce 1794 a dnes hostí více než 1800 děl od slavných umělců jako jsou Botticelli, Bellini, a Tizian. Prohlédněte si mistrovská díla v nádherném prostředí a nechte se unést kouzlem italského umění.

Bergamo Cathedral
 

Bergamo Cathedral

Katedrála v Bergamu je impozantní duchovní stavba, která se nachází v srdci historického města. Tento barokní chrám, zasvěcený svatému Alexandrovi, je bohatě zdobený a uvnitř naleznete nádherné fresky a sochy. Katedrála je obklopena malebnými uličkami, které nabízejí úžasnou atmosféru. Navštivte Bergamo a prozkoumejte tento skvost italského umění a architektury.

Bergamo - stručný přehled

Letiště obsluhující Bergamo

Letiště poblíž Bergama

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz