Janov

Janov - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 26 míst, které musíš určitě navštívit v Janov.

Janov - co musíš vidět

Cattedrale di San Lorenzo
 

Cattedrale di San Lorenzo

Katedrála svatého Vavřince v Janově je jednou z nejvýznamnějších památek města. Tento nádherný chrám byl postaven v 12. století a je známý svými mramorovými sloupy a freskami. Interiér katedrály zdobí také nádherné vitráže a sochy. Navštivte tuto historickou stavbu a zažijte atmosféru středověku s panoramatickým výhledem na město z jejích věží.

Piazza De Ferrari
 

Piazza De Ferrari

Piazza De Ferrari je nejvýznamnějším náměstím v Janově. Toto historické místo je obklopeno paláci a moderními budovami, které odrážejí bohatou historii města. Na náměstí najdete fontánu a sochu slavného admirála Andrea Doriho. Piazza De Ferrari je také výchozím bodem pro prohlídku města a jeho okolí. Užijte si atmosféru tohoto nádherného místa a objevujte krásy Janova!

Aquarium of Genoa
 

Aquarium of Genoa

Akvarium v Janově je jedním z největších akvárií v Evropě a nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 600 druhů živočichů, včetně delfínů, žraloků a tučňáků. Akvárium je interaktivní a nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu. Vstupné je velmi přijatelné a děti do 3 let mají vstup zdarma. Navštivte toto fascinující místo a objevte podmořský svět jako nikdy předtím!

Biosfera di Renzo Piano.
 

Biosfera

Biosfera je moderní vědecké muzeum v italském Janově. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní expozice, které nabízejí fascinující pohled na přírodu a vědu. V muzeu se nachází planetárium, výstava o oceánech a mnoho dalších zajímavostí. Biosfera je skvělým místem pro rodinný výlet a pro objevování tajů naší planety.

Porta Soprana
 

Porta Soprana

Porta Soprana je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Janově. Tento impozantní brána se nachází v centru města a byla postavena již v 12. století. Procházejte touto bránou a ocitnete se v historické části města s úzkými uličkami a malebnými náměstími. Navštivte také nedaleké muzeum Galata Museo del Mare, které přináší fascinující pohled na historii lodí a námořního obchodu v Janově.

Galata Museo del Mare
 

Galata Museo del Mare

Galata Museo del Mare je fascinující muzeum v italském Janově, které se zaměřuje na historii mořeplavby a námořního průmyslu. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní výstavy, modely lodí a mnoho dalších zajímavostí. Muzeum se nachází v historické čtvrti Galata a nabízí nádherné výhledy na přístav a Janovský záliv. Určitě neváhejte a navštivte toto jedinečné místo!

Roof garden of the Royal Palace (Palazzo Reale) (UNESCO World Heritage List, 2006), Genoa. Italy, 17th century.
 

Royal Palace Museum

Králův palác v Janově je největší barokní palác v Itálii. Nachází se v centru města a nabízí nádherný výhled na Janovský záliv. Interiér paláce je plný uměleckých děl a historických artefaktů. Navštivte Králův palác a prozkoumejte italskou královskou historii a kulturu. Vstupné je přijatelné a zahrnuje průvodce. Určitě nevynechejte tuto památku při návštěvě Janova.

Monumental Cemetery of Staglieno
 

Monumental Cemetery of Staglieno

Návštěva Monumentálního hřbitova Staglieno v Janově je unikátním zážitkem pro milovníky historie a architektury. Tento hřbitov je nejen místem posledního odpočinku mnoha významných osobností, ale také nádhernou galerií funerálního umění, která nabízí mnoho inspirace. Procházejte se mezi náhrobky a obdivujte sochy a reliéfy, které zde najdete.

Basilica della Santissima Annunziata Vastato
 

Basilica della Santissima Annunziata Vastato

Bazilika Santissima Annunziata Vastato je jedním z nejkrásnějších kostelů v Janově. Její návštěva nabízí okouzlující pohled na architekturu a umělecká díla. Interiér baziliky zdobí fresky a sochy, které navozují pocit úcty a klidu. Bazilika je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturu města Janov. Navštivte tuto krásnou památku a nechte se unést jejím kouzlem.

Albertis Castle
 

Albertis Castle

Zámek Albertis v Janově je skvělým místem pro milovníky historie. Tento nádherný zámek byl postaven v 19. století a dnes slouží jako muzeum. Vstupte do tajemného světa staré Itálie a prozkoumejte expozice plné uměleckých děl a historických artefaktů. Zároveň si užijte krásný výhled na město Janov z terasy zámku.

House of Christopher Columbus
 

House of Christopher Columbus

Navštivte dům, kde se narodil slavný mořeplavec a objevitel Kryštof Kolumbus. Muzeum v centru Janova nabízí exponáty, které přibližují jeho život a dobu, kdy žil. Prohlédněte si jeho osobní věci, mapy a záznamy jeho plaveb. Tento dům je důležitou součástí historie nejen Itálie, ale celého světa. Určitě stojí za návštěvu!

Church of Saint Donato
 

Church of Saint Donato

Kostel svatého Donáta je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Janově. Tento kostel byl postaven v 12. století a je známý svou neoklasicistní architekturou a pozoruhodnými freskami. Pokud hledáte klidné místo k meditaci a obdivu, kostel svatého Donáta je pro vás ideální volbou.

Mackenzie Castle
 

Mackenzie Castle

Zámek Mackenzie, postavený v roce 1893, je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Janově. Jeho nádherná architektura a rozsáhlé zahrady lákají návštěvníky k procházkám a obdivování. V zámku se nachází muzeum s bohatou sbírkou uměleckých předmětů a historických artefaktů. Navštivte tento skvost a okusíte atmosféru minulosti.

Santa Maria Assunta
 

Santa Maria Assunta

Bazilika Santa Maria Assunta di Carignano je jednou z nejvýznamnějších památek v Janově. Tento krásný kostel byl postaven v 16. století a nabízí návštěvníkům úchvatnou architekturu a umělecká díla. Užijte si pohled na mohutnou fasádu a vstupte dovnitř, kde se nachází mnoho historických a náboženských artefaktů. Bazilika Santa Maria Assunta di Carignano je nezapomenutelnou zastávkou na vaší cestě po Janově.

D'Albertis Castle
 

D'Albertis Castle

Hrad D'Albertis je impozantní stavba v Janově, která byla postavena v 19. století. Tento hradový komplex nabízí návštěvníkům krásné výhledy na město a Ligurské moře. Interiér hradu je plný historických artefaktů a uměleckých děl. Je to skvělé místo pro milovníky historie a architektury.

Piazza della Vittoria
 

Piazza della Vittoria

Piazza della Vittoria je náměstí v italském Janově. Toto náměstí je obklopeno krásnou architekturou a nabízí úchvatný výhled na město a Ligurské moře. Můžete si zde vychutnat skvělou kávu v jedné z mnoha kaváren nebo si prohlédnout místní obchody. Piazza della Vittoria je ideálním místem pro odpočinek a užití si atmosféry tohoto krásného italského města.

Via Garibaldi
 

Via Garibaldi

Procházka po Via Garibaldi v Janově je jako cesta do minulosti. Tento úzký pás ulice byl v minulosti domovem mnoha bohatých rodin. Dnes jsou tyto domy přeměněny na muzea a galerie. Užijte si krásné výhledy na přístav a historické centrum města. Navštivte také některé z mnoha kaváren a restaurací v této oblasti a ochutnejte místní speciality.

GENOA, ITALY, MARCH 13, 2016: View of a garden situated between palazzo bianco and palazzo doria tursi palace in Genoa, Italy; Shutterstock ID 483815368; Your name (First / Last): Anna Tyler; GL account no.: 65050; Netsuite department name: Online Editorial; Full Product or Project name including edition: destination-image-southern-europe
 

Palazzo Bianco

Palazzo Bianco je krásný barokní palác v italském Janově. Interiér paláce zdobí umělecká díla od slavných umělců jako jsou Rubens, Van Dyck a Caravaggio. Vstupné do paláce je velmi příznivé a zahrnuje také návštěvu dalších místních muzeí. Palazzo Bianco je skvělým místem pro milovníky umění a historie, kteří chtějí poznat více o italské kultuře a umění 16. až 18. století.

Commandery of St. John di Pré
 

Commandery of St. John di Pré

Navštivte Komendu sv. Jana di Pré, která se nachází v srdci Janova. Tato historická památka byla postavena v 12. století a sloužila jako sídlo rytířského řádu. Prohlédněte si gotickou architekturu a užijte si krásné výhledy na město. Vstupné je zdarma a vstupní brána je otevřena každý den od 9 do 17 hodin.

Italian submarine Nazario Sauro
 

Italian submarine Nazario Sauro

Navštivte italskou ponorku Nazario Sauro v Janově a prozkoumejte tajemný svět pod hladinou. Ponorka byla postavena v roce 1976 a sloužila italskému námořnictvu až do roku 2008. Nyní můžete vidět, jak vypadá ponorka uvnitř a jak se na ní pracuje. Tento unikátní zážitek je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Autore Patrone F.
 

Monte Rama

Monte Rama je malebné místo v italském Janově, které nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí uniknout z městského ruchu a užít si klid a ticho. Výlet na Monte Rama je nezapomenutelný zážitek, který stojí za to zažít.

Monte Reixa
 

Monte Reixa

Monte Reixa je nádherné místo v italském Janově, které nabízí úchvatné výhledy na město a Ligurské moře. Tento vrchol je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele, kteří sem chodí relaxovat a užívat si přírody. Na vrcholu se nachází kostelík a malá kaple, které stojí za návštěvu. Monte Reixa je ideálním místem pro romantickou procházku nebo piknik s rodinou a přáteli.

Monte Maggiorasca
 

Monte Maggiorasca

Monte Maggiorasca je nejvyšší vrchol Ligurských Apenin a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Tento vrchol je oblíbený mezi horolezci a turisty, kteří sem přicházejí za krásnými výhledy a úchvatnými scenériemi. Pokud hledáte místo pro dobrodružství a relaxaci v přírodě, Monte Maggiorasca je tou správnou volbou pro vás.

Lago di Giacopiane
 

Lago di Giacopiane

Lago di Giacopiane je krásné jezero v blízkosti města Janov. Toto tiché místo nabízí úžasný klid a krásné výhledy na okolní krajinu. Můžete si užít piknik u břehu, nebo se projít po okolních lesích. Pro milovníky přírody je to skvělé místo k relaxaci a odpočinku.

Chiavari Castle
 

Chiavari Castle

Navštivte zámek Chiavari a prozkoumejte jeho historii a krásu. Tento půvabný zámek se nachází v centru Janova a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Prohlédněte si jeho impozantní architekturu a procházejte se po zahradách, které obklopují zámek. Určitě nezapomeňte navštívit i místní muzeum a galerii, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře této oblasti.

Castello di Punta Pagana
 

Castello di Punta Pagana

Castello di Punta Pagana je krásný zámek v Janově. Nachází se na kopci a nabízí úchvatné výhledy na Ligurské moře. Zámek byl postaven v 16. století a sloužil jako letní sídlo šlechtické rodiny. Dnes je zámek otevřen pro veřejnost a nabízí prohlídky s průvodcem. Navštivte Castello di Punta Pagana a prožijte kouzlo historie a nádherných výhledů na moře.

Mapa

⭐ Vše (26)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Janov s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz