Bologna

Letenky do Bologni

Hledáte levné letenky do Bologni? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Bologna

Cihlově červená Bolona Vás jiště okouzlí. Do Boloni se z Prahy dostanete pouze s leteckou společností  Ryanair. Levné letenky z Prahy se pohybují od 690 Kč, z Vídně poté pořídíte letenky do Boloni levněji, od 590 Kč. Použijte vyhledávač letenek, který podporuje hledání na delší časový interval a najděte nejlevnější letenku. 

Optimální doba na zakoupení letenky do Boloni v hlavní sezóně je cca 80 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Boloni lze cestovat celý rok, nejpříznivější teploty jsou od května do října. 

ItálieItálie
📜 Historie
👀 Památky
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Stručně a jasně

Stát

Itálie

Letiště

1 letiště (BLQ)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Bologna.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 6min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Bologna / Borgo Panigale Airport se nachází 6 km od centra města Bologna.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Bologna od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Bologna je letiště Bologna / Borgo Panigale Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Bologna / Borgo Panigale Airport (BLQ)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Bologna je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Bologna

Podívejte se jak se dostat z letiště Bolona do centra města. Odlety a přílety na letiště Bologna Guglielmo Marconi Airport

naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Doprava z/na letiště Bologna BLQ

 • Bus (40)

  Jezdí každých 20 min na Ospedale Maggiore.


  ~ 11 min
  6 €
 • Aerobus

  Jezdí každých 10 min.


  ~ 11 min
  6 €
  Rezervace online

Co vidět v Bologni

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 8 míst, co vidět v Bologni .

 •  

  Piazza Maggiore

  Náměstí Piazza Maggiore leží v srdci města a a jeho vznik se datuje už od roku 1200. Od té doby zde byly postupně postaveny významné stavby: bazilika San Petronio, Palazzo dei Notai, Palazzo d'Accursio, Palazzo del Podestà a Palazzo dei Banchi. Současný název dostalo náměstí až v roce 1945.

 •  

  Palazzo d'Accursio

  D’Accursio nebo-li Městský palác se nachází v centru Bologni na náměstí Piazza Maggiore. Jedná se o radnici, která byla postavena v roce 1336. Součástí je také městská knihovna a umělecká sbírka v nejvyšším patře radnice.

 •  

  Due torri

  Symbolem Bologni jsou tzv. Dvě věže, které stojí v srdci města. Nejvyšší a nejznámější boloňskou věží je veřejně přístupná, devadesát sedm metrů vysoká Torre degli Asinelli. Věže byly postaveny ve středověku, plnily obrannou funkci a zároveň reprezentovaly společenskou prestiž rodu, který je nechal postavit. Názvy jsou odvozeny od jmen rodin, které je v letech 1109 až 1119 nechaly postavit.

 •  

  Santuario Madonna di San Luca

  Svatyně San Luca byla po staletí symbolem Boloně a v roce 2021 byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Kostel nynější podoby byl však postaven až v 18. století. Svatyně se nachází na kopci zvaném Colle della Guardia a nabízí tak nádherné výhledy do okolí a na celou Bolognu. S centrem města je svatyně spojena 4 km silnicí.

 •  

  Basilica di San Petronio

  Bazilika San Petronio je zasvěcená patronce města a nachází se na Piazza Maggiore. Je největším a nejvýznamnějším kostelem v Bologni. Stavba baziliky začala v roce 1390 pod dohledem Antonia di Vincenza. Interiér byl vyzdoben umělci, jako je Francesca Francia, Lorenza Costa, Parmigianino a Donato Credi. Slavná je Hudební kaple San Petronio, kde najdete stále funkční varhany, které postavil kolem roku 1470 Lorenzo da Prato. Známé jsou také sluneční hodiny od astronoma Cassiniho, které měří 67,27 metrů a jsou nejdelšími na světě.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

Pohled na Barcelonu

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Výhled na Edinburgh

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

pohled na New York City

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

promenáda v Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

Lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

Londýn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

Řím

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Bologna

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Arrecife
🌴 Dovolená
👍 13 980 Kč
Amsterdam
✨ Víkendovka
🎉 1 993 Kč
Salála
🌴 Dovolená
🤩 15 490 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Milán
✨ Víkendovka
🎉 988 Kč
Punta Cana
🌴 Dovolená
🤩 21 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz