Cagliari

25 míst, co musíš vidět v Sardinii

Tipy na nejlepších 25 míst, které musíš určitě navštívit v Sardinii.

25 míst, co musíš vidět v Sardinii

Cathedral of Saint Mary and Saint Cecilia
 

Cathedral of Saint Mary and Saint Cecilia

Katedrála svaté Marie a svaté Cecilie v Cagliari je impozantním příkladem sardinského baroka. Její zlaté fresky, nádherné sochy a vysoké klenby přitahují návštěvníky z celého světa. Interiér katedrály je zdoben mnoha uměleckými díly a na vrcholu kopule je umístěna socha Panny Marie. Navštivte tuto krásnou katedrálu a nechte se okouzlit její nádhernou architekturou a bohatou historií.

St. Michael's Castle
 

St. Michael's Castle

Hrad svatého Michaela, nebo také Castello San Michele, je impozantní pevnost v srdci Cagliari. Postaven v 14. století na vrcholu kopce, nabízí úchvatné výhledy na město a moře. Vnitřek hradu ukrývá muzeum s bohatou historií Sardinie. Pro milovníky historie a architektury je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Cagliari.

Torre di San Pancrazio
 

Torre di San Pancrazio

Torre di San Pancrazio je historická věž v Cagliari na Sardinii. Věž byla postavena v 14. století jako obranná pevnost proti mořským nájezdům. Dnes je věž otevřená pro veřejnost a nabízí nádherný výhled na Cagliari a okolní krajinu. Navštivte tuto krásnou památku a prohlédněte si historické artefakty v muzeu věže.

Tuvixeddu necropolis
 

Tuvixeddu necropolis

Nekropole Tuvixeddu v Cagliari je fascinující archeologickou lokalitou, kterou byste neměli minout. Nachází se v krásné přírodě a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Nekropole byla používána po mnoho staletí a je plná historických artefaktů. Prozkoumejte tuto fascinující lokalitu a objevte tajemství minulosti Sardinie.

Roman Amphiteatre
 

Roman Amphiteatre

Navštivte římské amfiteátr v Cagliari a přenesete se do minulosti. Toto historické místo bylo postaveno v 2. století a bylo místem pro gladiátorské zápasy a další kulturní akce. Dnes je amfiteátr otevřen pro návštěvníky, kteří se mohou projít po původním pískovém povrchu a obdivovat zbytky antické architektury. Pro milovníky historie a kultury je návštěva římského amfiteátru v Cagliari nezapomenutelným zážitkem.

Palazzo Regio
 

Palazzo Regio

Palazzo Regio, také známý jako Palazzo Reale, je krásná historická budova v srdci Cagliari. Tento palác byl postaven v 18. století a sloužil jako sídlo savojských králů. Nyní je otevřen pro veřejnost a nabízí fascinující pohled na královské apartmány, umělecké sbírky a historické artefakty. Navštivte Palazzo Regio a prozkoumejte krásy sardinského království!

Basilica of San Saturnino
 

Basilica of San Saturnino

Bazilika svatého Saturnina je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Cagliari. Tento kostel byl postaven v 5. století a je zasvěcen svatému Saturninovi, prvnímu biskupovi Cagliari. Navštivte tento majestátní kostel a obdivujte jeho krásné umělecké prvky, jako jsou fresky a sochy. Bazilika svatého Saturnina je skvělým místem pro poznávání historie a kultury Sardinie.

Villa of Tigellio
 

Villa of Tigellio

Vila Tigellia je skvělým místem k návštěvě pro milovníky historie. Tato antická římská vila se nachází v blízkosti Cagliari a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Vila je plná nádherných soch a mozaik a nabízí pohled do života bohatých římských občanů. Určitě stojí za to navštívit a prozkoumat tuto historickou památku.

Bastione di Saint Remy
 

Bastione di Saint Remy

Bastione di Saint Remy je historickou památkou v italském městě Cagliari. Tento kruhový bastion nabízí úchvatné výhledy na město a moře. Stavba byla postavena v 19. století a patří k nejvýznamnějším památkám Sardinie. Pro milovníky historie a architektury je návštěva tohoto místa nezapomenutelným zážitkem.

Torre dell'Elefante
 

Torre dell'Elefante

Torre dell'Elefante je věž v italském městě Cagliari na Sardinii. Tato věž byla postavena ve 14. století a sloužila jako obranná věž, která chránila město před útoky. Věž je vysoká 42 metrů a nabízí nádherný výhled na město a moře. Navštivte tuto historickou památku a prozkoumejte krásu Cagliari!

Shrine of Our Lady of Bonaria
 

Shrine of Our Lady of Bonaria

Svatyně Panny Marie Bonarské je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Cagliari. Nachází se na kopci nad městem a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Svatyně je zasvěcena Panně Marii, patronce mořeplavců, a je oblíbeným místem pro modlitby a poutě. Navštivte toto krásné místo a objevte jeho duchovní sílu a historii.

Parco Naturale del Molentargius Saline
 

Parco Naturale del Molentargius Saline

Parco Naturale del Molentargius Saline je přírodní rezervace plná fascinujících zvířat a rostlin. Nachází se nedaleko města Cagliari a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky přírody je to ideální místo k procházkám a pozorování ptáků. Rezervace se také pyšní slanými jezírky, které jsou domovem pro mnoho druhů ryb a korýšů. Navštivte tuto krásnou přírodní oázu a užijte si klid a harmonii s přírodou.

Basilica di Santa Croce
 

Basilica di Santa Croce

Bazilika di Santa Croce je jednou z nejvýznamnějších církevních památek na Sardinii. Tato krásná stavba z 14. století je nejen architektonickým skvostem, ale také důležitým místem pro křesťanské poutníky. Uvnitř najdete mnoho významných uměleckých děl, včetně obrazů a soch. Navštivte tuto baziliku a prohlédněte si jedinečnou historii a kulturu Sardinie.

Palazzo di Citta
 

Palazzo di Citta

Palazzo di Citta je působivá historická budova v srdci Cagliari. Postavena byla v 50. letech 19. století a slouží jako sídlo městské rady. Budova je otevřena pro veřejnost, takže si můžete prohlédnout nádherné fresky a sochy uvnitř. Navštivte Palazzo di Citta a užijte si krásu italské architektury a historie.

Placeholder image.
 

Museo Archeologico Nazionale

Museo Archeologico Nazionale v Cagliari je největší archeologické muzeum na Sardinii. Muzeum nabízí fascinující pohled do minulosti ostrova a jeho kultury. Návštěvníci mohou vidět různé artefakty, jako jsou sochy, keramika a šperky, které dokládají bohatství a rozmanitost sardinské historie. Prozkoumejte jedinečné artefakty a naučte se více o historii Sardinie v Museo Archeologico Nazionale v Cagliari.

Chiesa di Sant'Efisio
 

Chiesa di Sant'Efisio

Chiesa di Sant'Efisio je historický kostel v italském městě Cagliari. Tento krásný kostel, pojmenovaný po patronovi Sardinie, je vybaven mnoha uměleckými díly, včetně soch a obrazů. Návštěvníci se mohou procházet po krásných zahradách a užívat si klidného prostředí. Kostel je také místem mnoha tradičních slavností a procesí, včetně slavného festivalu Sant'Efisio, který se koná každoročně v květnu.

Cittadella dei Musei
 

Cittadella dei Musei

Cittadella dei Musei je skvělé místo pro všechny milovníky umění a historie. Tento komplex muzeí nabízí neuvěřitelnou sbírku artefaktů, včetně starověkých soch a keramiky. Navštivte archeologické muzeum a objevte tajemství minulosti Sardinie, nebo se projděte expozicí moderního umění. Cittadella dei Musei je nezapomenutelným zážitkem pro všechny návštěvníky Cagliari.

Calamosca Beach
 

Calamosca Beach

Pláž Calamosca je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a krásné místo k relaxaci. Leží na úpatí kopce Sella del Diavolo a nabízí nádherný výhled na Tyrhénské moře. Pláž je oblázková a voda je zde průzračně čistá. V okolí najdete několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční sardinskou kuchyni. Navštivte Calamosca a zažijte dokonalou dovolenou u moře!

Placeholder image.
 

Cripta di S. Restituta

Cripta di S. Restituta je skvostem architektury nacházejícím se v srdci Cagliari. Tato krypta je jedním z nejstarších křesťanských svatostánků na Sardinii a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Krypta je bohatě zdobena freskami a sochami a její historie sahá až do 5. století. Navštivte Cripta di S. Restituta a prožijte jedinečnou atmosféru tohoto historického místa.

Chiesa di San Sepolcro
 

Chiesa di San Sepolcro

Chiesa di San Sepolcro je krásný kostel v centru Cagliari. Tento historický kostel byl postaven v 11. století a je jednou z nejvýznamnějších památek města. Interiér je zdoben freskami a sochami a je skvělým příkladem sardinského baroka. Navštivte tento kostel a užijte si unikátní atmosféru a krásné umělecké dílo, které zde najdete.

Galleria Comunale D'Arte Moderna
 

Galleria Comunale D'Arte Moderna

Galleria Comunale D'Arte Moderna je skvělým místem pro milovníky moderního umění. Nachází se v italském Cagliari a nabízí návštěvníkům širokou škálu uměleckých děl od místních i mezinárodních umělců. Užijte si procházku mezi moderními obrazy, sochami a instalacemi a objevte nové inspirace. Galleria Comunale D'Arte Moderna je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kulturní zážitek v Cagliari.

Chiesa San Giacomo
 

Chiesa San Giacomo

Chiesa San Giacomo je krásný kostel v italském městě Cagliari. Tento historický kostel se nachází v centru města a je známý svými nádhernými freskami a sochami. Navštivte tento kostel a objevte jeho krásu a historii. Určitě nebudete litovat návštěvy tohoto úchvatného místa!

Exma - Exhibiting and Moving Arts
 

Exma - Exhibiting and Moving Arts

Exma - Exhibiting and Moving Arts je moderní kulturní centrum v sardinském Cagliari. Nabízí výstavy a akce zaměřené na výtvarné umění, divadlo, tanec a hudbu. V centru se často konají mezinárodní festivaly a kulturní akce. Pokud hledáte inspiraci a zážitky, navštivte Exma - Exhibiting and Moving Arts a objevte nové umělecké světy.

Placeholder image.
 

Museo d'Arte Siamese

Museo d'Arte Siamese v Cagliari je fascinující muzeum, které ukazuje bohatou historii thajské kultury. Vstupte do světa thajského umění a kultury, kde můžete vidět jedinečné artefakty, jako jsou sochy, obrazy, keramika a mnoho dalšího. Muzeum je vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií a je to skvělý způsob, jak strávit den v Cagliari.

Chiesa di Santa Lucia
 

Chiesa di Santa Lucia

Chiesa di Santa Lucia je krásný kostel v centru města Cagliari. Tento historický kostel je postaven ve stylu baroka a nabízí návštěvníkům úchvatné umělecké dílo a architekturu. Interiér je zdoben freskami a sochami, které jsou velmi dobře zachovalé. Pro milovníky historie a umění je toto místo určitě nevynechatelné na vaší návštěvě Sardinie.

Mapa

⭐ Vše (25)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Cagliari s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz