Cagliari

Průvodce Sardinie

Co vidět v Sardinii. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Cagliari

Cagliari je hlavní město ostrova Sardinie a nachází se na jihu ostrova. Město má více než 150 000 obyvatel a je největším městem na ostrově. Cagliari je oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným středomořským plážím a historickému centru, které je plné římské a středověké architektury. Město je také domovem řady muzeí a uměleckých galerií.

ItálieItálie

Co vidět v Sardinii

Cathedral of Saint Mary and Saint Cecilia
 

Cathedral of Saint Mary and Saint Cecilia

Katedrála svaté Marie a svaté Cecilie v Cagliari je impozantním příkladem sardinského baroka. Její zlaté fresky, nádherné sochy a vysoké klenby přitahují návštěvníky z celého světa. Interiér katedrály je zdoben mnoha uměleckými díly a na vrcholu kopule je umístěna socha Panny Marie. Navštivte tuto krásnou katedrálu a nechte se okouzlit její nádhernou architekturou a bohatou historií.

St. Michael's Castle
 

St. Michael's Castle

Hrad svatého Michaela, nebo také Castello San Michele, je impozantní pevnost v srdci Cagliari. Postaven v 14. století na vrcholu kopce, nabízí úchvatné výhledy na město a moře. Vnitřek hradu ukrývá muzeum s bohatou historií Sardinie. Pro milovníky historie a architektury je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Cagliari.

Torre di San Pancrazio
 

Torre di San Pancrazio

Torre di San Pancrazio je historická věž v Cagliari na Sardinii. Věž byla postavena v 14. století jako obranná pevnost proti mořským nájezdům. Dnes je věž otevřená pro veřejnost a nabízí nádherný výhled na Cagliari a okolní krajinu. Navštivte tuto krásnou památku a prohlédněte si historické artefakty v muzeu věže.

Tuvixeddu necropolis
 

Tuvixeddu necropolis

Nekropole Tuvixeddu v Cagliari je fascinující archeologickou lokalitou, kterou byste neměli minout. Nachází se v krásné přírodě a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Nekropole byla používána po mnoho staletí a je plná historických artefaktů. Prozkoumejte tuto fascinující lokalitu a objevte tajemství minulosti Sardinie.

Roman Amphiteatre
 

Roman Amphiteatre

Navštivte římské amfiteátr v Cagliari a přenesete se do minulosti. Toto historické místo bylo postaveno v 2. století a bylo místem pro gladiátorské zápasy a další kulturní akce. Dnes je amfiteátr otevřen pro návštěvníky, kteří se mohou projít po původním pískovém povrchu a obdivovat zbytky antické architektury. Pro milovníky historie a kultury je návštěva římského amfiteátru v Cagliari nezapomenutelným zážitkem.

Palazzo Regio
 

Palazzo Regio

Palazzo Regio, také známý jako Palazzo Reale, je krásná historická budova v srdci Cagliari. Tento palác byl postaven v 18. století a sloužil jako sídlo savojských králů. Nyní je otevřen pro veřejnost a nabízí fascinující pohled na královské apartmány, umělecké sbírky a historické artefakty. Navštivte Palazzo Regio a prozkoumejte krásy sardinského království!

Cagliari - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1276 km
Nejbližší letiště CAG
6 km od centra
Přímý let
~ 1h 52min
Itálie Itálie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
CAG
Cagliari
CagliariCathedral of Saint Mary and Saint CeciliaSt. Michael's CastleTorre di San PancrazioTuvixeddu necropolisRoman AmphiteatrePalazzo RegioBasilica of San SaturninoVilla of TigellioBastione di Saint RemyTorre dell'ElefanteShrine of Our Lady of BonariaParco Naturale del Molentargius Saline

Počasí jaro

Březen
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Duben
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 25 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 30 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 34 °C
Min: 19 °C
Srpen
Max: 34 °C
Min: 19 °C

Počasí podzim

Září
Max: 29 °C
Min: 17 °C
Říjen
Max: 24 °C
Min: 15 °C
Listopad
Max: 19 °C
Min: 11 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Leden
Max: 14 °C
Min: 7 °C
Únor
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Letiště obsluhující Sardinii

Letiště poblíž Sardinii

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz