Ajaccio - Ajaccio France, la place du Maréchal-Joffre (ou des Palmiers) et sa statue de marbre blanc de Napoléon Bonaparte Premier consul (œuvre de Maglioli).

Ajaccio průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Ajaccio

Ajaccio, hlavní město ostrova Korsika, je malebné přístavní město s bohatou historií. Procházejte se po úzkých uličkách plných kaváren a obchodů, navštivte Casa Buonaparte - rodný dům Napoleona, nebo se potěšte panoramatickým výhledem z pevnosti La Citadelle. Slunce a krása tyrkysově modrého moře pláže Plage de Saint-François vás jistě uchvátí. Vydejte se na Ajaccio a zažijte kouzlo Korsiky.

Evropa
FrancieFrancie

Co vidět

In the Palias Fesch (Ajaccio, Corsica) one can find a museum of fine arts (Musee Fesch) and a library.
 

Fesch Museum

Feschovo muzeum je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru Ajaccia a nabízí největší sbírku italského umění v celé Francii. V muzeu najdete díla od slavných umělců, jako jsou Botticelli, Tizian nebo Michelangelo. Pokud hledáte kulturní zážitek během vaší návštěvy Korsiky, neváhejte a navštivte Feschovo muzeum.

Kathedraal van Ajaccio - kapel van de Madonna van Pianto
 

Cathedral Santa Maria Assunta

Katedrála Santa Maria Assunta v Ajacciu je jednou z nejvýznamnějších památek Korsiky. Tato katedrála je známá svými nádhernými freskami a sochami. Stavba katedrály začala v 16. století a dokončena byla až v 19. století. Vstup do katedrály je zdarma, ale návštěvníci by měli respektovat klid a pietu tohoto posvátného místa.

Citadelle d'Ajaccio
 

Citadelle d'Ajaccio

Citadela d'Ajaccio je impozantní pevnost, která se tyčí nad městem a nabízí nádherný výhled na Korsiku. Tato historická budova byla postavena v 16. století a sloužila jako obrana proti nepřátelům. Dnes se zde nachází muzeum, které představuje bohatou historii Korsiky. Přijďte si prohlédnout tuto nádhernou stavbu a objevte tajemství této krásné oblasti!

The Bonaparte House
 

The Bonaparte House

Dům Bonaparte v Ajacciu byl domovem rodiny Napoleona Bonaparta. Tento historický dům nyní slouží jako muzeum, které ukazuje život a dědictví této legendární rodiny. Navštivte tento dům a prohlédněte si sbírky, které zahrnují osobní předměty a fotografie, aby jste získali lepší představu o této významné rodině.

Chapelle impériale - Cappella imperiale
 

Chapelle impériale - Cappella imperiale

Navštivte krásnou Chapelle impériale - Cappella imperiale v Ajacciu, která byla postavena na počest Napoleonova otce. Tato kaple je plná historie a krásného umění, včetně nádherných freskových maleb a soch. Pokud hledáte klidné místo pro relaxaci a meditaci, Chapelle impériale - Cappella imperiale je pro vás tou správnou volbou. Užijte si nádherný výhled na město a okolní krajinu z této úchvatné kaple.

Place de Gaulle
 

Place de Gaulle

Place de Gaulle je náměstí v centru Ajaccia, kde se nachází socha Napoleonova rodného bratra Luciena Bonaparte. Náměstí je obklopeno historickými budovami a kavárnami. Procházka po náměstí nabízí krásný výhled na moře a okolní hory. Místo je výborným výchozím bodem pro procházky po městě a objevování jeho historie a kultury.

Ajaccio - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1007 km
Nejbližší letiště AJA
5 km od centra
Přímý let
~ 1h 32min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
AJA
Ajaccio - Ajaccio France, la place du Maréchal-Joffre (ou des Palmiers) et sa statue de marbre blanc de Napoléon Bonaparte Premier consul (œuvre de Maglioli).
Ajaccio - Ajaccio France, la place du Maréchal-Joffre (ou des Palmiers) et sa statue de marbre blanc de Napoléon Bonaparte Premier consul (œuvre de Maglioli).In the Palias Fesch (Ajaccio, Corsica) one can find a museum of fine arts (Musee Fesch) and a library.Kathedraal van Ajaccio - kapel van de Madonna van PiantoCitadelle d'AjaccioThe Bonaparte HouseChapelle impériale - Cappella imperialePlace de GaulleCathédrale Ste-MarieArchipel des SanguinairesNapoRamaMaison BonaparteA CupulattaPlace Foch

Počasí jaro

Březen
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Květen
Max: 24 °C
Min: 15 °C

Počasí léto

Červen
Max: 28 °C
Min: 18 °C
Červenec
Max: 31 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 32 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 27 °C
Min: 18 °C
Říjen
Max: 23 °C
Min: 16 °C
Listopad
Max: 17 °C
Min: 12 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 14 °C
Min: 9 °C
Leden
Max: 14 °C
Min: 8 °C
Únor
Max: 14 °C
Min: 8 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Legolend v Dánsku
✈️ Zpátečka
🎉 755 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
👍 899 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
🤩 730 Kč
Ohrid
✈️ Zpátečka
🎉 810 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz