Neapol - přístav

8 míst, co vidět v Neapoli

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Neapoli.

8 míst, co musíš vidět v Neapoli

 

Castel Nuovo

Stavba hradu Castel Nuovo, nazývaného také Maschio Angioino, byla zahájena v roce 1279 za vlády Karla I. Hrad dříve sloužil jako královské sídlo a později jako pevnost. Hrad je dnes dějištěm kulturních akcí a sídlí zde také Městské muzeum.

 

Parco Virgiliano

Park Virgiliano a jeho terasovité zahrady se nachází na úbočí kopce ve čtvrti Posillipo, odkud je nádherný panoramatický výhled na Neapolský záliv. Na první pohled můžete obdivovat Sorrentský poloostrov a Vesuv či ostrovy Capri, Procida a Ischia.

 

Castel Sant'Elmo

Castel Sant'Elmo je středověký hrad postavený kolem roku 1300, od roku 1988 je přístupný veřejnosti. Z hradu budete mít výhled na historické centrum Neapole. Vstup do hradu je zdarma vždy první neděli v měsíci.

 

Catacombe di San Gennaro

Catacombe di San Gennaro jsou největší katakomby v jižní Itálii. Podzemní pohřebišťě bylo v Neapoli vybudováno ve 2 - 3. století n.l. Nacházejí se v městské čtvrti Sanità a jsou důležitou součástí historie města. Do katakomb byl pochován patron města - svatý Gennar.

 

Vesuv

Jediný činný vulkán v Evropě. Dosahuje výšky 1 281 metrů a leží přibližně 9 kilometrů od třetího nejlidnatějšího města Itálie - Neapole. Sopka zničila město Pompeje 24. srpna roku 79 našeho letopočtu.

 

Basilica San Francesco di Paola

Bazilika svatého Františka z Pauly se nachází na náměstí Piazza del Plebiscito, tedy na hlavním náměstí v Neapoli. Impozantní kostel byl postaven v neoklasicistním stylu v roce 1817 a má připomínat Pantheon. Bazilika je jedním z nejdůležitějších katolických chrámů ve městě.

 

Capri

Známý ostrov Capri leží v Tyrhénském moři, cca 45 minut trajektem z Neapole. Ostrov nabízí nádhernou přírodu, průzračné moře, vápencové útesy a bohatou flóru. Za pozornost stojí staré stavby, např. Villa Jovis, kterou si zde postavil císař Tiberius.

 

Pompei

V roce 79 n.l. vybuchla sopka Vesuv a pohřbila tak starověké římské město Pompeje. Před erupcí bylo město významným obchodním centrem v Kampánii. Od roku 1997 jsou Pompeje zapsány na seznamu UNESCO a probíhají tu významné archeologické práce.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz