Johannesburg - Early morning sunrise over the city of Johannesburg, shot looking East with the M1 Highway in the foreground.

Johannesburg - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 22 míst, které musíš určitě navštívit v Johannesburg.

Johannesburg - co musíš vidět

Johannesburg Zoo
 

Johannesburg Zoo

Navštivte johannesburskou zoo a objevte více než 320 druhů zvířat z celého světa. Tato zoo je domovem vzácných druhů, jako jsou bílí lvi a nosorožci. Procházejte se mezi zvířaty a užijte si krásné výhledy na město. Johannesburgská zoo je ideálním místem pro rodinný výlet a nezapomenutelný zážitek z africké přírody.

Museum Africa
 

Museum Africa

Muzeum Afrika v Johannesburgu je skvělým zdrojem znalostí o historii a kultuře Jižní Afriky. Expozice zahrnují archeologické nálezy, fotografie a artefakty z doby apartheidu. Muzeum také nabízí prohlídky místních trhů a uměleckých dílen. Navštivte toto fascinující muzeum a prozkoumejte historii tohoto úžasného kontinentu.

Constitution Hill Human Rights Precinct
 

Constitution Hill Human Rights Precinct

Constitution Hill Human Rights Precinct v Johannesburgu je historickým místem, kde byli v minulosti vězněni bojovníci za lidská práva, jako Nelson Mandela. Dnes je zde muzeum a galerie, které připomínají boj proti apartheidu a oslavují práva člověka. Prohlédněte si vězeňské cely a soudní síně, kde byly vynášeny rozsudky. Toto místo je důležitou součástí jihoafrické historie a kultury.

Apartheid Museum
 

Apartheid Museum

Apartheid Museum v Johannesburgu je fascinující a dojemnou expozicí o období apartheidu v Jižní Africe. Procházejte se expozicí, která ukazuje příběhy lidí během této temné kapitoly jihoafrické historie. Vstupte do vězení Nelsona Mandely a prožijte, jaké to bylo být uvězněný pro své přesvědčení. Tento muzeum je důležitou součástí poznávání jihoafrické historie a kultury.

Gold Reef City Theme Park
 

Gold Reef City Theme Park

Gold Reef City Theme Park v Johannesburgu je ideálním místem pro zábavu pro celou rodinu. Tento park nabízí nejen atrakce jako horskou dráhu a vodopády, ale také historické muzeum s ukázkami života v době zlaté horečky. Navštivte také kasino a restaurace v parku a užijte si skvělý den plný zábavy a dobrodružství.

James Hall Museum of Transport
 

James Hall Museum of Transport

Muzeum dopravy Jamese Halla v Johannesburgu je ideálním místem pro milovníky historie dopravy. Nabízí rozsáhlou sbírku vozidel, včetně starých automobilů, motocyklů a koňských povozy. Muzeum je pojmenováno po Jamesi Hallovi, který v roce 1906 založil společnost Hall's Motor Transport Company. Vstup do muzea je zdarma a otevřeno je od pondělí do soboty.

Zoo Lake
 

Zoo Lake

Zoo Lake je ideálním místem pro odpočinek uprostřed rušného města Johannesburg. V okolí najdete mnoho stánků s občerstvením a piknikových míst. Pro milovníky zvířat je zde možnost navštívit místní zoologickou zahradu. Pokud hledáte klid a relaxaci, Zoo Lake je pro vás tou správnou volbou. Navštivte toto krásné místo a užijte si přírodu uprostřed města.

Sci-Bono Discovery Centre
 

Sci-Bono Discovery Centre

Vědecké muzeum Sci-Bono Discovery Centre v Johannesburgu nabízí fascinující zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií. Interaktivní expozice a experimenty ukazují, jak věda ovlivňuje naše každodenní životy. Muzeum se nachází v historické budově, která sama o sobě stojí za prohlídku. Pokud hledáte zábavu s vzděláním, Sci-Bono Discovery Centre je pro vás to pravé místo!

Wits Art Museum
 

Wits Art Museum

Wits Art Museum je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Johannesburgu. Nabízí rozmanitou sbírku uměleckých děl, která zahrnuje jak tradiční africké umění, tak i moderní umělecké směry. Kromě stálých expozic se zde pravidelně konají zajímavé výstavy a kulturní akce. Pokud hledáte inspiraci a podnět pro svou tvorbu, navštivte Wits Art Museum a nechte se inspirovat uměleckými poklady Jižní Afriky.

Located on the 50th floor of the Carlton Centre, Africa's tallest building towering over Johannesburg's Central Business District, Top of Africa is an observation deck which provides uninterrupted views across this ever-expanding city [whatsonwhen.com]
 

Carlton Centre

Carlton Centre v Johannesburgu je nejvyšší budovou v Jižní Africe a nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Vydejte se na nejvyšší patro a užijte si panoramatický výhled z Top of Africa. Budova nabízí také několik obchodů, restaurací a kaváren, takže si můžete užít celý den. Určitě nevynechejte tuto ikonickou atrakci při návštěvě Johannesburgu!

Origins Centre
 

Origins Centre

Origins Centre v Johannesburgu je fascinující muzeum, které ukazuje historii a kulturu Jižní Afriky. Vystavuje nejen artefakty a umělecká díla, ale také přináší příběhy o vzniku lidstva a jeho cestě do dnešní doby. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní zážitky a dozvědět se více o bohaté historii této oblasti. Pokud máte zájem o antropologii a historii, Origins Centre je pro vás to pravé místo!

University of the Witwatersrand
 

University of the Witwatersrand

Univerzita Witwatersrand v Johannesburgu je jednou z nejprestižnějších univerzit v Jižní Africe. Založena byla v roce 1896 a dnes nabízí širokou škálu oborů a vyniká v oblasti výzkumu a vzdělávání. Kampus univerzity se nachází v srdci města a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat moderní architekturu a kulturní dědictví Jižní Afriky.

Sci Bono Centre
 

Sci Bono Centre

Vědecké centrum Sci Bono je skvělým místem pro zábavné a interaktivní učení. Nachází se v srdci Johannesburgu a nabízí mnoho vzdělávacích programů pro děti i dospělé. V centru se můžete dozvědět více o vědě, technologii, inovacích a matematice. Určitě navštivte tuto fascinující atrakci, která je ideální pro rodiny a školní výlety.

The Miner's Monument
 

The Miner's Monument

Památník horníků v Johannesburgu připomíná těžkou práci a oběti horníků v jihoafrických dolech. Tento monumentální pomník vysoký 30 metrů je největším svého druhu na světě. Vstup je zdarma a návštěvníci mohou vstoupit dovnitř a projít si expozice o historii těžby zlata a diamantů v této oblasti. Navštivte tento důležitý symbol města Johannesburg a uctěte si památku těch, kteří zde pracovali.

National Museum of Military History
 

National Museum of Military History

Národní muzeum vojenské historie v Johannesburgu nabízí fascinující pohled na válečné konflikty, které ovlivnily Jižní Afriku. Expozice zahrnují zbraně, uniformy a další artefakty, které ukazují, jak se války vyvíjely a jaký dopad měly na lidstvo. Muzeum je ideální pro milovníky historie a vojenské techniky. Navštivte toto muzeum a prohlubte své znalosti o vojenské historii Jižní Afriky.

South African National Museum of Military History
 

South African National Museum of Military History

Jihoafrické národní muzeum vojenské historie v Johannesburgu je fascinujícím prohlídkou pro všechny milovníky historie. Muzeum se soustředí na vojenské konflikty, které Jižní Afrika zažila, a nabízí vynikající ukázky zbraní a vojenské techniky. V muzeu najdete také řadu exponátů, které připomínají boj proti apartheidu. Určitě stojí za návštěvu, pokud se zajímáte o vojenskou historii Jižní Afriky.

Johannesburg Botanical Gardens
 

Johannesburg Botanical Gardens

Johannesburgské botanické zahrady jsou skvělým místem pro odpočinek v srdci města. Najdete zde mnoho druhů rostlin a květin, které vás okouzlí svou krásou. Procházejte se po zahradách a užívejte si klidného prostředí. Vstup je zdarma, takže neváhejte a navštivte tuto krásnou oázu v centru Johannesburgu.

Arts On Main
 

Arts On Main

Arts On Main je umělecká čtvrť v centru Johannesburgu, která se stala oblíbeným místem pro milovníky umění. Nachází se zde mnoho galerií, ateliérů a designových obchodů. Procházka tímto místem nabízí jedinečnou možnost vidět místní umělce při práci a nakoupit si originální suvenýry. Navštivte Arts On Main a objevte jedinečnou atmosféru tohoto uměleckého centra v srdci Johannesburgu.

Hector Pieterson Memorial
 

Hector Pieterson Memorial

Památník Hectora Pietersona připomíná tragickou událost z roku 1976, kdy byl zabit mladý student během protestu proti apartheidu. Místo nabízí pohled do historie Jižní Afriky a důležitý příběh o boji za rovnoprávnost a svobodu. Pro turisty, kteří hledají hlubší pochopení této země, je návštěva památníku nezbytností.

Delta Park
 

Delta Park

Delta Park je ideálním místem pro odpočinek v Johannesburgu. Tento park nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a je domovem pro mnoho druhů zvířat a ptáků. Můžete se projít po stezkách, navštívit zahrady nebo si zahrát golf. Delta Park je také populárním místem pro pikniky a rodinné výlety. Užijte si klid a krásu přírody v srdci města.

Nelson Mandela Bridge
 

Nelson Mandela Bridge

Most Nelsona Mandely je jedním z nejznámějších mostů v Johannesburgu. Tento impozantní most spojuje čtvrtě Braamfontein a Newtown a byl postaven v roce 2003. Most je 284 metrů dlouhý a 42 metrů široký. Jeho design představuje symbol jednoty a naděje v nové Jižní Africe. Procházejte se po mostě a užijte si nádherný výhled na město.

Mapa

⭐ Vše (22)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Johannesburg s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz