Johannesburg - Early morning sunrise over the city of Johannesburg, shot looking East with the M1 Highway in the foreground.

Johannesburg průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Johannesburg

Johannesburg, největší město Jihoafrické republiky, je plné kontrastů a kultury. Prozkoumejte živý přístav Maboneng s úžasnými restauracemi, obchody a galeriemi. Navštivte Apartheid Museum, které nabízí poutavý vhled do jihoafrické historie. Obdivujte panoramatický výhled na město z věže Carlton Centre nebo se vydejte na safari do přilehlého rezervátu Pilanesberg. Johannesburgem to jenom začíná - procestujte celý hřbet Drakensberg a užijte si fascinující cestu Jižní Afrikou.

Jihoafrická republikaJihoafrická republika

Co vidět

Johannesburg Zoo
 

Johannesburg Zoo

Navštivte johannesburskou zoo a objevte více než 320 druhů zvířat z celého světa. Tato zoo je domovem vzácných druhů, jako jsou bílí lvi a nosorožci. Procházejte se mezi zvířaty a užijte si krásné výhledy na město. Johannesburgská zoo je ideálním místem pro rodinný výlet a nezapomenutelný zážitek z africké přírody.

Museum Africa
 

Museum Africa

Muzeum Afrika v Johannesburgu je skvělým zdrojem znalostí o historii a kultuře Jižní Afriky. Expozice zahrnují archeologické nálezy, fotografie a artefakty z doby apartheidu. Muzeum také nabízí prohlídky místních trhů a uměleckých dílen. Navštivte toto fascinující muzeum a prozkoumejte historii tohoto úžasného kontinentu.

Constitution Hill Human Rights Precinct
 

Constitution Hill Human Rights Precinct

Constitution Hill Human Rights Precinct v Johannesburgu je historickým místem, kde byli v minulosti vězněni bojovníci za lidská práva, jako Nelson Mandela. Dnes je zde muzeum a galerie, které připomínají boj proti apartheidu a oslavují práva člověka. Prohlédněte si vězeňské cely a soudní síně, kde byly vynášeny rozsudky. Toto místo je důležitou součástí jihoafrické historie a kultury.

Apartheid Museum
 

Apartheid Museum

Apartheid Museum v Johannesburgu je fascinující a dojemnou expozicí o období apartheidu v Jižní Africe. Procházejte se expozicí, která ukazuje příběhy lidí během této temné kapitoly jihoafrické historie. Vstupte do vězení Nelsona Mandely a prožijte, jaké to bylo být uvězněný pro své přesvědčení. Tento muzeum je důležitou součástí poznávání jihoafrické historie a kultury.

Gold Reef City Theme Park
 

Gold Reef City Theme Park

Gold Reef City Theme Park v Johannesburgu je ideálním místem pro zábavu pro celou rodinu. Tento park nabízí nejen atrakce jako horskou dráhu a vodopády, ale také historické muzeum s ukázkami života v době zlaté horečky. Navštivte také kasino a restaurace v parku a užijte si skvělý den plný zábavy a dobrodružství.

James Hall Museum of Transport
 

James Hall Museum of Transport

Muzeum dopravy Jamese Halla v Johannesburgu je ideálním místem pro milovníky historie dopravy. Nabízí rozsáhlou sbírku vozidel, včetně starých automobilů, motocyklů a koňských povozy. Muzeum je pojmenováno po Jamesi Hallovi, který v roce 1906 založil společnost Hall's Motor Transport Company. Vstup do muzea je zdarma a otevřeno je od pondělí do soboty.

Johannesburg - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 8588 km
Nejbližší letiště JNB
21 km od centra
Přímý let
~ 10h 5min
Jihoafrická republika Jihoafrická republika
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
HLA, JNB
Johannesburg - Early morning sunrise over the city of Johannesburg, shot looking East with the M1 Highway in the foreground.
Johannesburg - Early morning sunrise over the city of Johannesburg, shot looking East with the M1 Highway in the foreground.Johannesburg ZooMuseum AfricaConstitution Hill Human Rights PrecinctApartheid MuseumGold Reef City Theme ParkJames Hall Museum of TransportZoo LakeSci-Bono Discovery CentreWits Art MuseumLocated on the 50th floor of the Carlton Centre, Africa's tallest building towering over Johannesburg's Central Business District, Top of Africa is an observation deck which provides uninterrupted views across this ever-expanding city [whatsonwhen.com]Origins CentreUniversity of the Witwatersrand

Počasí jaro

Březen
Max: 25 °C
Min: 12 °C
Duben
Max: 23 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 5 °C

Počasí léto

Červen
Max: 17 °C
Min: 2 °C
Červenec
Max: 17 °C
Min: 1 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 3 °C

Počasí podzim

Září
Max: 24 °C
Min: 7 °C
Říjen
Max: 26 °C
Min: 10 °C
Listopad
Max: 26 °C
Min: 12 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 26 °C
Min: 13 °C
Leden
Max: 27 °C
Min: 13 °C
Únor
Max: 26 °C
Min: 13 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč

Jarní letenky na Sardinii

Itálie
Před 39 hodinami
londyn
✨ Víkendovka
💣 1 093 Kč

Jarní víkendy v Londýně

Spojené království
Před 43 hodinami
výhled na město Podgorica
✈️ Zpátečka
😎 1 374 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz