Québec - Québec city at night, view from Lévis city

Québec - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 28 míst, které musíš určitě navštívit v Québec.

Québec - co musíš vidět

La Citadelle de Québec
 

La Citadelle de Québec

La Citadelle de Québec je impozantní vojenská pevnost, která se nachází na kopci nad městem Québec. Tato historická pevnost byla postavena v 19. století a je jedním z nejvýznamnějších vojenských památek v Kanadě. Navštivte muzeum a vychutnejte si nádherný výhled na město a řeku. Užijte si procházku po pevnosti a získejte jedinečný pohled na historii a kulturu Québecu.

Aquarium of Quebec
 

Aquarium of Quebec

Navštivte akvárium v Québecu a objevte fascinující svět podvodních tvorů. Akvárium nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu, včetně interaktivních expozic a prezentací živých zvířat. Užijte si nádherné výhledy na řeku Saint Lawrence a prozkoumejte různé ekosystémy, od tropických vod až po arktické ledovce. Akvárium v Québecu je ideálním místem pro zábavný a poučný den s rodinou i přáteli.

Funiculaire du Vieux-Québec
 

Funiculaire du Vieux-Québec

Využijte lanovku Funiculaire du Vieux-Québec a projděte se po historické části města Quebec. Tento malebný způsob dopravy vás zavede do útrob města a nabídne vám nádherné výhledy na okolní krajinu. Užijte si romantickou atmosféru starobylého města a prohlédněte si jeho nejvýznamnější památky z výšky. Určitě nezapomeňte na fotoaparát!

Musée national des beaux-arts du Québec
 

Musée national des beaux-arts du Québec

Národní muzeum umění Québecu je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru města a nabízí rozsáhlou sbírku kanadského a mezinárodního umění. Prozkoumejte krásné obrazy, sochy a fotografie od renomovaných umělců. Vstupné je přijatelné a výstavy se pravidelně mění, takže se vždy najde něco nového k vidění.

Old Quebec
 

Old Quebec

Staré Quebec je nejstarší část města Québec a je zapsáno na seznamu UNESCO. Toto historické město nabízí úchvatné výhledy na řeku Saint Lawrence a je plné kamenických domů, muzeí a pevností. Procházejte se úzkými uličkami, ochutnejte místní speciality a užijte si atmosféru francouzského Kanady. Staré Quebec je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Kanadě.

Plains of Abraham
 

Plains of Abraham

Plains of Abraham jsou obrovským parkem v srdci Québecu. Tento park je známý pro svou historii, jako místo, kde se odehrála slavná bitva v roce 1759. Dnes je park oblíbeným místem pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. Můžete si také prohlédnout muzeum, které se nachází v parku a které vám ukáže historii tohoto velkolepého místa.

Quartier Petit Champlain
 

Quartier Petit Champlain

Nenechte si ujít návštěvu nejstaršího čtvrti v Québecu - Quartier Petit Champlain. Tato kouzelná čtvrť nabízí úzké uličky, malebné domky a bohatou historii. Procházejte se po kamenných uličkách a obdivujte krásné budovy. Navštivte místní obchody a ochutnejte místní speciality. Quartier Petit Champlain je skvělým místem pro procházku a objevování nových zákoutí.

Museum of French America
 

Museum of French America

Muzeum francouzské Ameriky v Québecu vás zavede do historie francouzského osídlení Severní Ameriky. Expozice zahrnuje artefakty a předměty, které dokumentují život a kulturu francouzských osadníků. Pro milovníky historie a kultury je to nevynechatelná zastávka na cestě po Québecu.

Bois-de-Coulonge Park
 

Bois-de-Coulonge Park

Park Bois-de-Coulonge je krásným místem pro relaxaci v Québecu. Nachází se v historické části města a nabízí návštěvníkům nádherný výhled na řeku Saint Lawrence. Park je ideální pro pikniky, procházky nebo jízdu na kole. Můžete zde také navštívit muzeum a objevovat historii tohoto krásného místa.

Montmorency Falls
 

Montmorency Falls

Vodopády Montmorency jsou jednou z největších turistických atrakcí v Québecu a jsou vysoké až 83 metrů. Nacházejí se pouze 12 km od centra města a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Pro turisty je k dispozici lanovka a most, které umožňují pohodlný přístup k vodopádům. Navštivte tuto krásu přírody a užijte si nezapomenutelné zážitky s rodinou a přáteli.

Musée du Fort
 

Musée du Fort

Muzeum Musée du Fort v Quebecu nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z historie Kanady. Nachází se v historické pevnosti, která byla v minulosti místem důležitých bitev. Expozice v muzeu přibližuje život v 18. století, kdy Quebec bránila francouzská armáda před britskými invazemi. Pro milovníky historie je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Quebecu.

Église Saint-Roch
 

Église Saint-Roch

Kostel Église Saint-Roch stojí v srdci města Québec. Jeho elegantní fasáda a vnitřní výzdoba lákají návštěvníky z celého světa. Kostel byl postaven v 19. století a jeho interiér zdobí mnoho uměleckých děl. Navštivte tento historický kostel a prohlédněte si jeho krásu a důležitost pro místní kulturu a historii.

Katedrála Nejsvětější Trojice
 

Katedrála Nejsvětější Trojice

Katedrála Nejsvětější Trojice v Quebecu je impozantní stavba s bohatou historií. Tato anglikánská katedrála byla postavena v 19. století a nabízí neuvěřitelný výhled na město. Vstupte dovnitř a obdivujte nádherné vitráže, sochy a fresky. Katedrála je otevřena pro veřejnost a nabízí prohlídky a bohoslužby. Navštivte tento úchvatný kostel a objevte jeho krásu a historii.

Notre-Dame-des-Victoires
 

Notre-Dame-des-Victoires

Kostel Notre-Dame-des-Victoires je historickou památkou v Québecu. Postaven byl v roce 1688 a je jedním z nejstarších kostelů v Severní Americe. Interiér kostela je velmi krásně zdobený a vzbuzuje úctu. Kostel je také místem, kde se konají různé kulturní akce a koncerty. Navštivte tuto nádhernou stavbu a ochutnejte atmosféru starého Québecu.

Kostel svatého Jana Křtitele
 

Kostel svatého Jana Křtitele

Kostel svatého Jana Křtitele v Québecu je krásnou ukázkou barokní architektury. Jeho fasáda je zdobena sochami světců a uvnitř najdete výjimečné fresky a malby. Kostel se nachází v historické čtvrti města, kde se můžete projít po úzkých uličkách a prohlédnout si další památky. Navštivte tento kostel a zažijte duchovní atmosféru v jednom z nejkrásnějších kostelů v Québecu.

Jean-Alfred Moisan Grocery
 

Jean-Alfred Moisan Grocery

Jean-Alfred Moisan Grocery je nejstarší obchod v Kanadě a nabízí širokou škálu potravinových produktů. Tento historický obchod byl založen v roce 1871 a stále si udržuje svůj původní charakter. Navštivte tento obchod a ochutnejte tradiční kanadské speciality nebo si kupte něco k jídlu na cestu. Jean-Alfred Moisan Grocery je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka historie a gastronomie.

Musée de la civilisation, Québec
 

Musée de la Civilisation de Québec

Musée de la Civilisation de Québec je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Kanadě. Nachází se v srdci starého města Québec a nabízí fascinující pohled na historii a kulturu provincie. Vystavuje tisíce artefaktů, od prvních obyvatel až po moderní dobu. Návštěva tohoto muzea je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se zajímá o dějiny a kulturu Kanady.

Jardin botanique Roger-Van den Hende
 

Jardin botanique Roger-Van den Hende

Jardin botanique Roger-Van den Hende je krásným útočištěm v srdci města Québec. Tento botanický zahradník se specializuje na rostliny, které jsou přizpůsobeny chladnému podnebí. Návštěvníci si mohou užít klidné procházky mezi kvetoucími zahradami a pozorovat zdejší místní faunu. Tento zahradník je ideálním místem pro relaxaci a únik z rušného městského života.

Our Lady of Quebec City Cathedral
 

Our Lady of Quebec City Cathedral

Katedrála Panny Marie v Quebecu je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Kanadě. Tato nádherná katedrála, postavená v 17. století, je architektonickým skvostem plným uměleckých děl a dekorací. Navštivte tento symbol víry a historie, prozkoumejte její úchvatné interiéry a užijte si okouzlující atmosféru tohoto místa. Katedrála Panny Marie v Quebecu je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka města Québec.

Terrasse Dufferin
 

Terrasse Dufferin

Terrasse Dufferin je nádherné místo, které nabízí úchvatné výhledy na město Québec. Tato terasa je největší turistickou atrakcí v Québecu a je oblíbená pro svou krásu a historii. Nachází se přímo u hradu Frontenac, a tak si můžete užít nejen krásné výhledy, ale také se projít historickým centrem města. Určitě nezapomeňte na fotoaparát, abyste si odnesli krásné vzpomínky na tento nezapomenutelný zážitek.

Notre-Dame de Québec Basilica-Cathedral
 

Notre-Dame de Québec Basilica-Cathedral

Katedrála-bazilika Notre-Dame de Québec je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Québecu. Tento nádherný kostel byl postaven v roce 1647 a je považován za nejstarší katedrálu v Severní Americe. Interiér katedrály je plný uměleckých děl a soch a nabízí úchvatný pohled na historii města. Navštivte tento krásný kostel a objevte historii a kulturu Québecu.

Montmorencyho vodopády
 

Montmorencyho vodopády

Montmorencyho vodopády jsou jednou z největších turistických atrakcí v Québecu. Tyto vodopády jsou o 30 metrů vyšší než Niagarské vodopády a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Můžete si prohlédnout vodopády z blízka nebo se projít po mostě nad nimi. V okolí najdete také krásné turistické stezky, které vedou k dalším vodopádům a přírodním krásám.

Parc des Champs-de-Bataille
 

Parc des Champs-de-Bataille

Parc des Champs-de-Bataille je ideálním místem pro procházky a pikniky v Québecu. Park je plný zeleně, ale také historických památek. Nachází se zde muzeum s expozicí o historii Québecu a památník bitvy na Abrahamově pláni. Vstup do parku je zdarma, což je skvělé pro rodiny i jednotlivce, kteří si chtějí užít krásu přírody a historie v jednom.

Chute Kabir Kouba
 

Chute Kabir Kouba

Chute Kabir Kouba je nádherný vodopád v blízkosti města Québec. Tento přírodní skvost se nachází v krásné přírodě a nabízí návštěvníkům úchvatný výhled na okolní krajinu. Pro milovníky přírody je to ideální místo k procházkám a piknikům. Navštivte Chute Kabir Kouba a užijte si krásy kanadské přírody na vlastní kůži!

Musée de la place Royale
 

Musée de la place Royale

Musée de la place Royale v Québecu vás zavede do historie této malebné oblasti. Prozkoumejte výstavy, které vám přiblíží život a kulturu prvních osadníků, kteří zde přišli v 17. století. Užijte si pohled na krásnou architekturu a procházku po nábřeží řeky sv. Vavřince. Vstupné je zdarma, ale nezapomeňte si přinést drobné na dobrovolný příspěvek.

Saint-Roch District
 

Saint-Roch District

Saint-Roch je jednou z nejživějších čtvrtí města Québec. Nachází se zde řada obchodů, kaváren a restaurací, které nabízejí nejen místní speciality, ale i mezinárodní kuchyni. Pro milovníky umění je zde mnoho galerií a divadel. Saint-Roch je ideálním místem pro procházku a objevování místního života.

Parliament Building, Quebec
 

Parliament Building, Quebec

Parlament budova v Québecu je jednou z nejvýznamnějších památek v Kanadě. Stavba z roku 1877 je výrazným příkladem architektury druhého císařství a její neoklasicistní fasáda vás zaujme již z dálky. Prohlédněte si interiér budovy, kde se scházejí kanadští politici, nebo se projděte po okolních zahradách. Navštivte tuto historickou budovu a poznáte významnou část kanadské historie.

Pierre-Joseph-Olivier Chauveau
 

Pierre-Joseph-Olivier Chauveau

Pierre-Joseph-Olivier Chauveau je významnou osobností historie Québecu. Byl prvním premiérem provincie a také autorem prvního románu v Quebecu. Jeho dům v historické čtvrti Montcalm je dnes známý jako muzeum a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat život a dílo tohoto významného muže. Navštivte Quebec a objevte jeho fascinující historii s Pierre-Joseph-Olivier Chauveau jako průvodcem.

Mapa

⭐ Vše (28)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Québec s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz